REJESTRACJA | LOGOWANIE

Olej + filtr - Suzuki Bandit 600

| Odpowiedź » | Nowy temat »
Autor Wiadomość

lukas545

Świeżak

Ostrzeżeń: 2

A w jaki sposób wymienić filtr powietrza ? Jak się do niego dostać ?

|

mlody-pawel

Świeżak

Ściągasz siedzenie, zbiornik paliwa i tą "poprzeczke" do której przykręcony jest zbiornik paliwa i łapie się ząbek siedzenia.

|

|

dambandit

VIP Ścigacz.pl

To dośc stary temat ale mam pytanie . Co do tego filtra oleju . Bo jak ostatnio wymieniałem to nieżle sie namęczyłem z jego odkręceniem (narazie nie mam klucza do filtrów ale przed nastepna wymianą napewno kupie ) . Ale co do tego w serwisówce pokazany jest filtr z nakretka na klucz na jego końcu , jednak w moim filtrze nie było czegoś takiego , a dodam że był orginalny filt suzuki załozony motocylk mam serwisowany . A jakie wy macie filtry oleju .

Dodam że mój bandit jest z roku 2001 nowy model .

|

|

mlody-pawel

Świeżak

Filtr ma na końcu takie ząbki, nieco zaokrąglone ale ma-dziś kupie filtr to wrzucę zdjęcie.

|

|

dambandit

VIP Ścigacz.pl

Ja wiem jak wygladaja te zaokraglenia . Ale w serwisówce na zdjeciu jest jakby nakretka na czołowej ścianie . A umnie nie było tego ani w orginalnym filtrze suzuki który był załozony ani w tym , który ja kupiłem . A dojście tam jest mocno ograniczone bez odpowiedniego klucza niezle sie namenczyłem .

Nie musisz wklejać foto ja jestem juz po zmienie oleju . Chodzi mi tylko o tą nakrętke na filtrze która jest pokazana w mojej serwisówce .

|

|

lukas545

Świeżak

Takie "jakby nakrętki" maja sportowe filtry K&N i może właśnie taki jest na fotce w serwisówce bądź filtr jakiejś innej firmy.

|

gtriderxc

Świeżak

Temat trochę stary ale pewnie wiele osób tu jeszcze zagląda. Filtr oleju odkręcam zwykłą żabką i gdyby w bandicie nie był schowany w miskę, zrobiłbym to ręką. Dokręcam też ręką. Nie mam klucza i nie zamierzam go kupować. Filtr bez problemu dokręca się ręcznie. Jestem już po kilku wymianach, kilkudziesięciu tysiącach km i proszę mi nie pisać, że mam dużo szczęścia, bo filtrów nie dokręca się recznie.

|

baktus

Świeżak

To nic ze tamat odkopany Laughing Ale sprzedam mój patent ja filtr dziurawie śrubokretem i tak go odkrecam a przykrecam reka jak kolega wyzej Cool

|

RUTRA.RD

VIP Ścigacz.pl

czasami klucze nie podchodzą wiec nie ma innego wyjścia jak śrubokręt, a filtr ręcznie to prawda, posmarować uszczelkę olejem i dokręcić, niektórzy jeszcze zalewają filtr olejem

|

fiszmen9

Świeżak

Skoro już temat odkopany...
No dobra a co się stanie jak zakręcę kluczem o 1/4 albo 2 obroty tak jak wspominali poprzednicy ? Ciśnienie wywali go wprost na kolektor ? Czy po prostu nie będę go mógł odkręcić ?

|