Zobacz wÄ…tek - Opony Honda CBR 125
NAS Analytics TAG

Opony Honda CBR 125

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Opony Honda CBR 125

Postprzez Kuraq78 » 9/7/2009, 22:01

Witam
Po dzisiejszej jeździe Hondą po wiejskich drogach przebiłem tylną oponę ostrym kamyczkiem( nie duży, ok 3mm) i mniej-więcej na środku opony.
Do domu jakoś dojechałem ale teraz zastanawiam się co z tym zrobić... Dowiedziałem się od znajomego że w wulkanizacji naprawią tymczasowo oponę poprzez "zakorkowanie" jej.
Opona ma jakieś 0,3mm bieżnika więc przydało by się ją także wymienić,jak narazie nie dysponuje odpowiednimi funduszami, ale w przeciągu 2 tyg powinienem je zdobyć.
Na Allegro ciężko jest znaleźć komplet opon tej samej marki pasujących do Hondy (przód 100/80-17 tył 80/90-17), a z tego co wiem w motorze opony muszą być tej samej marki z tym samym układem bieżnika (tak jak w samochodzie opony na przodzie/tyle muszą być takie same modelowo) Jeśli wybiorę szerszą oponę na tyle spadną osiągi moto(tylko czy znacznie? dla opony np. 110/80-17)
Co w takim wypadku polecacie zrobić? Jakie konkretnie oponki?
Tak jak wcześniej napisałem wcześniej mam jakieś 2 tyg na wybór opon.
Pozdrawiam
Szerokości
Avatar użytkownika
Kuraq78
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/6/2009, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki


Postprzez MECHA-MOT » 10/7/2009, 22:48

Hmmm z tego co dzis sie dowiedziałem nie musza być 2 takie same opony. Ja mam z tyłu 120. Ale nie polecam ci tego. Lepiej byś włozył oryginalne, rozmiary takie jak w oryginałach. Lepiej sie prowadzi własnie na mniejszych.
MECHA-MOT
Świeżak
 
Posty: 267
Dołączył(a): 2/7/2007, 19:05
Lokalizacja: Mika


Postprzez bartek1234 » 11/7/2009, 20:29

1. Ja mam 2 różne opony (przód- Kenda, tył- Pirelli) i motocykl prowadzi sie świetnie, wiec to raczej bez znaczenia czy są rożne marki.

2. Kiedyś przekopałem kilkadziesiąt tematów o cbr 125 bo sam miałem taki sprzęt w planach i z tego co wyczytałem to na szerszej oponie osiągi spadają (V-max bodaj -10km/h) co do prowadzenia cbr na szerszej oponie to nie pamiętam wypowiedzi ( poszukaj tu na forum, takich tematów są dziesiątki).
No ale z tego co wiem to fabryki sie nie poprawia. Skoro panowie z Hondy stwierdzili ze cbr 125 najlepiej sie prowadzi na tych cienkich oponach to zapewne tak jest.

Aha, nie oszczędzaj na oponie. Kup jakiejś lepszej firmy. W końcu na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać bo to także od nich zależy Twoje bezpieczeństwo.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice ElblÄ…ga

Postprzez MECHA-MOT » 12/7/2009, 14:37

Mówią ze prowadzenie lepsze. Ale mówią tak tylko Ci, którzy zachwyceni są tym ze mają szerszą opone. Ja żałuje ze włozyłem 120 a nie taką jak powinna.
MECHA-MOT
Świeżak
 
Posty: 267
Dołączył(a): 2/7/2007, 19:05
Lokalizacja: Mika

Postprzez bartek1234 » 12/7/2009, 15:19

No dlatego nie ma co próbować poprawiać fabryki.
Jeżeli cbr niby prowadziłaby się lepiej na szerszej oponie to na pewno bylaby taka fabrycznie.
Takie jest moje zdanie
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice ElblÄ…ga



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na górê