Zobacz wÄ…tek - ...:::Turbineczka:::...
NAS Analytics TAG

...:::Turbineczka:::...

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

...:::Turbineczka:::...

Postprzez Kropek » 22/2/2006, 02:38

Witam, a więc czy można jeszcze gdzieś zakupić turbinkę motocyklową?? Czy podejdzie ona do moto z gaźnikiem?? Jaki jest koszt t.?? Ile barów powinna mieć [proporcjonalnie do silnika?]?? Czy można założyć w 2sówie?? Z góry dzięki!!!
Kropek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/2/2006, 02:34


Postprzez Benek929 » 22/2/2006, 17:40

heheheheheh wszystko teoretycznie mozna zrobic ale praktycznie to po co komu turbo w motorze pozatym jest to strasznie niebezpieczne poniewaz bez odpowiedni wyregulowanego zaworu upustowego puscisz gaz a maszyna bedzie dalej leciala i przyspieszala wedlug mnie to bezsens na twoim miejscu nie bawilbym sie w takie zeczy tylko kupil mocniejszy silnik i wrzucil w ta rame albo zmienil moto aa tak wlasciwie to do jakiego moto chcesz to turbo ??
one man one bike one street one love
Benek929
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 27/12/2005, 23:15


Postprzez Kropek » 22/2/2006, 17:50

Nie pytaj :P Dobrze wiedzieć że to klucz do trumny...
Kropek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/2/2006, 02:34

Postprzez Logum » 22/2/2006, 18:58

ja znam niezly patent na turbinke ale szkoda to stosowac w lepszych motorkach mianowicie w polmozbytach lub n stacji paliw mozna dostac cos takiego jak samo starter w prawdzie nie starcza na dlugo ale zawsze cos, spawamy konstrukcje ktura mozn amocno przmocowac do ramy moto wciskamy w to pojemnik tak zeby nie ruszał sie zdejmyjemy koncowke i nakladamy szlałfik wszystko musi byc szczelne wiec im ciasniejszy tym lepszy najlepiej jescze to zaciskiem skrecic potem na szlałfiku mocujemy jakis zaworek zeby bylo nam wygodnie wlaczyc w trakcje jazdy samostarter a dalej przewod prowadzimy do filtra powietrza i mamy prymitywną turbinke :D ale jaki efekt w prawdzie mojamotorynka dlugo niepochodzila ale zato efekt byl niesamowity z rury waliło ogniem a po jakims czasie wyrwalo swiece ale swiece wyrwalo chyba dlatego ze gwint na glowicy był juz slaby taka turbink anajlepiej nadaje sie do motocukli komar motorynka wsk bo innych to szkoda bo zapewnie by siezatarł albo mozna cos uszkodzic fajna zabawa polecam jak macie jakiegos komarka lub cos w tym stylu :D
PS: spawajac konstrukce musimy pomyslec nad tym zeby po wlozeniu pojemnika nie trzeba bylo nacisac tylko zeby byl wcisniety ten dziubek dlatego reszta musi byc szczelna
Kawasaki GPX 750R :P
Avatar użytkownika
Logum
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 14/9/2005, 17:37
Lokalizacja: Ciechanowiec

Postprzez Kropek » 23/2/2006, 02:22

Komara to ja akurat nie mam:P Mam RD80 ale szkoda mi by jej było bo to pierwsze moje moto i i gorsza nie dostałem od starszych [nie ma lekko]. Tymbardziej że musze skończyć "upiekszanie" maszynki do lata...
Kropek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/2/2006, 02:34



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê