Zobacz wątek - Dość nietypowe pytanie
Advertisement
NAS Analytics TAG

Dość nietypowe pytanie

Przepisy, prawo
_________

Dość nietypowe pytanie

Postprzez Lukas9220 » 19/2/2017, 21:19

Witam,
na wstępie chciałbym napisać, że szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale nikt nie odpowiedział mi pewnie i stanowczo na moje pytanie. Jeżeli wybrałem nieodpowiedni dział, to proszę o przeniesienie.

Obecnie mam skończone 20 lat, posiadam prawo jazdy AM, A1, A2 i tutaj moje pytanie.
Mam prawo jazdy A2 i w domu motocykl YAMAHA V-Star 650ccm. Jako iż na prawo jazdy mogę poruszać się motocyklem do 35kw i mocy 0.2kw/kg, a V-Star ma w dowodzie o 4kw za dużo, tj ma 39 kw bodajże.

Już gubię się w tym i proszę Was o pomoc. Czy istnieje możliwość iż będę mógł jeździć v-starką? W sensie czy jest możliwość zredukowanie LEGALNIE jej mocy i dopasowanie do kategorii A2? Proszę bez odpowiedzi, żeby robić prawko A, bo na razie nie mam na to czasu ani pieniędzy.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Lukas9220
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/2/2017, 21:11
Lokalizacja: Staszów


Postprzez Glenroy » 19/2/2017, 21:58

Każdy motocykl można zablokować, tylko to też pochłania czas i pewne koszta. Suma summarum, tak możesz go legalnie wykastrować do 35kW.

Ogólnie nie wiem, czy jest taka możliwość, ale w sumie i tak musisz zmierzyć moc wyjściową na hamowni, i może jest szansa, że z biegiem lat, te 5-6 koni po prostu zdechło. Tylko nie wiem, czy da się to tak załatwić i diagnosta na to pójdzie, czy wymagana jest homologowana blokada, bo z tego co się przypadkiem dowiedziałem, trochę się podejście do tematu dławienia zmieniło ostatnimi czasy i nie rozdają już papierów na lewo i prawo.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Fugu » 20/2/2017, 09:14

W sensie czy jest możliwość zredukowanie LEGALNIE jej mocy i dopasowanie do kategorii A2?


Poslij mi dokladny typ motocykla na PW, na szybko nie potrafie znalezc redukcji.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez ded » 20/2/2017, 09:22

Zadzwoń do stacji SKP, zapytaj ile kosztuje aktualizacja wpisu + czego wymagają. Jak Cię odpowiedź nie zadowoli to zadzwoń do innej, często któraś jest bardziej tolerancyjna, szczególnie że to tylko kilka koni. Jesli wystarczy papier z hamowni to też obstawiam że może wyjść deko mniej bez kombinowania i problem się rozwiąże. Jak nie to moze jakoś przyduś dolot i po problemie.

Aha, i tytułuj normalnie tematy bo z tego co napisałeś to nic nie wynika.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Dość nietypowe pytanie

Postprzez andy7 » 7/3/2017, 11:17

Na hamownie mozna pojechac, jezeli okaze sie, ze przekracza 36 kW

to jedynym legalna mozliwoscia jest zdlawienie motocykla do wymaganych 36 kW.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê