Zobacz wątek - Podstawowe narzędzia do warsztatu
NAS Analytics TAG

Podstawowe narzędzia do warsztatu

O wszystkim
_________

Postprzez henio12323 » 14/2/2017, 12:19

co do tego podgrzewacza - wystarczą grube przewody miedziane koncówki i stary ale sprawny akumulator :D tez ładnie grzeje :D i koszt znikomy.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Walenty » 15/2/2017, 15:25

henio12323 napisał(a):co do tego podgrzewacza - wystarczą grube przewody miedziane koncówki i stary ale sprawny akumulator :D tez ładnie grzeje :D i koszt znikomy.


Słyszałem o podobnym patencie ze spawarką, ale nie wiem dokładnie na czym to polegało :0

Jak wam siÄ™ podoba?
https://www.youtube.com/watch?v=dZKBYPRmX1o

Ostatnio widziałem coś takiego w serialu BreakingBad, gdy koleś odkręcał pokrywę na ogromnych kurwa nakrętkach na cysternie kolejowej - jak mi się wtedy wydawało - wkrętarką xD

A tak działa udar, ja nie wiedziałem :S
https://www.youtube.com/watch?v=f0gSJa3L_7c
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez henio12323 » 15/2/2017, 15:53

miałem cos takiego ;D niezła sprawa. czy koła w aucie odkręci to nie wiem. ale i tak jak na wage i wielkosc daje rade na prawde. przy moto to praktycznie wszystko da rade.

aczkolwiek dobra kosztuje majątek ;/ ja uzywałem snapona to firma sama w sobie.. miałem potem jakas uzywaną starszą, i zamazane napisy, też udar ładny ( lepiej niz chinski udarowy klucz z małą sprezarką )

ja teraz sprzedaje włąsnie klucz pneumatyczny na rzecz udarowego elektryka, widze ,ze to ma porządnego kopa i nawet stare sruby w kołach autka da rade odkręcic. no i cena niezła
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Walenty » 15/2/2017, 16:37

henio12323 napisał(a):ja teraz sprzedaje włąsnie klucz pneumatyczny na rzecz udarowego elektryka, widze ,ze to ma porządnego kopa i nawet stare sruby w kołach autka da rade odkręcic. no i cena niezła


Jakiego elektryka masz na oku?
Dzisiaj zacząłem trochę przeglądać, bo mam pneumata ale dość słabego, a do jakiegoś dzika to już trzeba mieć przyzwoity kompresor a nie tylko 230v :cry:
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez henio12323 » 15/2/2017, 17:01

tzn do pneumata liczy sie gruby przewód, i duze cisnienie i pojemny baniak :D sam silnik ma troche mniejsze znaczenie, bo prawie kazdy i tak do tych 6-7 barów dobija.

nie mam jeszcze zadnego na oku, ale znajomy ma taki klucz z juli z 350 zł kosztuje, i działa jak należy. ja nie uzywam tego na codzien, w moto mało kiedy trzeba taka srubke zerwac - ( sprzegło/wał/ośki ) plus obsłuzyc auto 2X w roku przy wymianie kół. i do tego sie takie cos spoko nada. no i cena - za 350 zł to sie nawet pneumatyka dobrego nbie kupi - plus spręzarka :D a tutaj sprzet w pełni sprawny.


co do narzędzi to nie wiem czy był o otym mowa ale polecam taki pobijak który sam odkreca srubki - jonneswaya np. nie raz mi pomógł w sytuacji gdzie normalnie skonczyło by sie wierceniem srub :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Czester » 19/2/2017, 08:54

Jeśli chodzi o 230V i kompresor, który poradzi sobie z "dzikami" to jest rozwiązanie (aczkolwiek nie tanie):
http://stanley-polska.pl/index.php?p284 ... a504stn016
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Podstawowe narzędzia do warsztatu

Postprzez Balley » 22/1/2020, 09:54

Sam przez długi czas zastanawiałem się jakie narzędzia kupić do swojego warsztatu i postanowiłem zacząć od podstawowego zestawu kluczy. Znajomy polecił mi sklep https://narzedziowy24.eu/ i pomógł wybrać potrzebny sprzęt. Myślę, że często będę odwiedzał tą stronę, bo mają naprawdę ogromny wybór rożnego rodzaju narzędzi.
Balley
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/4/2016, 08:06

Re: Podstawowe narzędzia do warsztatu

Postprzez Marekmarko90 » 26/1/2020, 12:17

ja mam u siebie klucz udarowy Ryobi i jestem bardzo z niego zadowolony. Sprzęt jest z dobrej półki i nie kosztował majątku a wymiana kół czy dokręcenie czegokolwiek nie stanowi najmniejszego problemu.
Marekmarko90
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/1/2020, 12:16

Re: Podstawowe narzędzia do warsztatu

Postprzez gizmooo » 10/7/2023, 10:32

Szukam skrzyni lub skrzyń narzędziowych. Takich do których można schować standardowe narzędzia, które nie mają swoich walizek (młotek, klucze, kombinerki, wkrętaki, nożyki itd.). Zależy mi żeby skrzynka nie była wielka, jeśli miałyby być dwie lub więcej to może jakiś system łączenia? Co polecacie?
Rozglądam się również za odpowiednimi kluczami płasko oczkowymi:
https://buythis.pl/klucze-plasko-oczkowe/
Co Wam siÄ™ najlepiej sprawdza w Waszym warsztacie?
gizmooo
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 14/6/2019, 07:30

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości




na górê