Zobacz wÄ…tek - Yamaha tt600r problem z odpaleniem
NAS Analytics TAG

Yamaha tt600r problem z odpaleniem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha tt600r problem z odpaleniem

Postprzez andrzej1991 » 24/11/2016, 12:56

Witam szanownych kolegów i po raz kolejny prosze o pomoc .
Kilka dni temu postanowilem podniesc troszke tył w swojej yamaszce i rozkręciłem cały tył razem z airboxem, oczywiscie tył podniosłem. Motocykl został skręcony i nie chce odpalić , strzela z gaźnika i daje po nodze odbijając kopke czasem sporadycznie sie odezwie i gasnie po odpięciu wężyka "odmy?" od airboxa pali od kopa .

Bardzo prosze o pomoc
Ps. Nie pamiętam czy wczesniej ten wężyk był podpięty czy tez nie
andrzej1991
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21/4/2016, 16:54
Lokalizacja: Kalisz Pomorski


Postprzez andrzej1991 » 5/12/2016, 18:43

Co prawda minął juz jakis czas ale moze ktos ma jakis pomysl ? Podpiołem ten wezyk odpowietrzający silnik do air boxa tyle ze inna droga zeby nie byl az tak mocno scisniety. Motocykl na ssaniu nie odpala wcale zalewa go czasem strzeli z gaznika i odbije kopke. Gdy na zimnym silniku odpalam bez ssania to po kilku kopach odezwie sie lub nawet odpali lecz zaraz gasnie jako ze silnik jest zimny , chyba ze po odpaleniu szybko wcisne ssanie wtedy sytuacja wyglada juz nirmalnie motocykl sie rozgrzewa wylaczam ssanie i normalnie uzytkuje.
Na cieplym odpala od kopa .

Ktos? cos? Jakies pomysly?
andrzej1991
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21/4/2016, 16:54
Lokalizacja: Kalisz Pomorski


Postprzez SpeedyGonzales » 5/12/2016, 22:55

Ssanie zawsze używasz na zimnym rozruchu. Odma idzie do filtra i tam ma być, gazy i niespalone paliwo z komory korbowej idą do silnika - ekologia i nieco mniejsze spalanie ale to raczej nie zauważalne.

Zapodaj jakieś foty może coś źle robisz albo zrób przegląd (regulacje filtry zapłon...).
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez andrzej1991 » 6/12/2016, 05:31

Przy zapłonie ani gaźniku nie grzebałem a wcześniej palił zimny na ssaniu od kopa lub drugiego jedynie co to wymieniłem filtr powietrza ze dwa dni przed wspomniana regulacja amorka.

Dzisiaj po dłuższej przejażdżce zauważyłem coś dziwnego na wyższych obrotach tak jakby przerywa .
a oto link do filmiku: https://youtu.be/bbohkdibX4o

Na biegu jałowym po dodaniu gazu tak jakby strzelał sadzą czasem nawet jak się dłużej odkręci manetkę do końca i puści to marchewy widać normalnie ogień z rury
andrzej1991
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21/4/2016, 16:54
Lokalizacja: Kalisz Pomorski



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê