Zobacz wÄ…tek - jazda bez oleju w dozowniku a mieszanka
NAS Analytics TAG

jazda bez oleju w dozowniku a mieszanka

i inne małe pojemności
_________

jazda bez oleju w dozowniku a mieszanka

Postprzez edwino4 » 29/8/2016, 08:15

Witam, dzisiaj wybieram się do mechanika, żeby usunął mi pompkę oleju (tzn ten plastik) i zrobił obieg zamknięty (to chyba chodzi i ten przewód podający olej który zapętla się znów do zbiorniczka oleju ?). I mam pytanie bo muszę przejechać 15 km a cały olej spuściłem (zrobiłem mieszankę do baku) i czy dam radę przejechać te kilometry nie uszkadzając skuter (junak 606 2t) bo wydaje mi się, że jak nie ma oleju to ta pompka i tak działa i będzie pobierała powietrze bo nie ma oleju w zbiorniczku i przez to może narobić szkód ( i motor się przegrzeje) ? Czy mam rację i czy mogę jechać ?
edwino4
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/8/2016, 08:11


Postprzez SpeedyGonzales » 29/8/2016, 16:32

Dasz radÄ™, co by nie! Ale zatrzesz mechanizm bez oleju.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez edwino4 » 29/8/2016, 22:47

Już po sprawie. Byłem u mechanika i wyjął te plastikowe koło co napędzało pompkę. Teraz tylko będę robił mieszankę.
edwino4
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/8/2016, 08:11

Postprzez haustuk » 31/8/2016, 09:11

Jesteś pewien, że to było dobre rozwiązanie? Przecież to robienie mieszanek jest upierdliwe strasznie...
haustuk
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29/8/2016, 11:08

Postprzez Iluminowany » 2/9/2016, 17:48

haustuk napisał(a):Jesteś pewien, że to było dobre rozwiązanie? Przecież to robienie mieszanek jest upierdliwe strasznie...


Niestety jest upierdliwe ale bardziej pewne niż dozownik. Ja osobiście latam na dozowniku i dolewam niewielką ilość oleju do baku ale zastanawiam się nad usunięciem dozownika i robieniem pełnowartościowej mieszanki :wink:
Iluminowany
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/9/2016, 09:13
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez SpeedyGonzales » 19/9/2016, 14:04

Jeszcze się nie spotkałem żeby dozownik się zepsuł sam z siebie...

Jeżeli coś było na rzeczy to:
-ktoś "mądry" grzebał gdzie nie trzeba,
-wysokie obroty na dzień dobry na zimnym silniku po uruchomieniu (panie zatarty na 100 procent przez dozownik!),
-uszkodzenia mechaniczne lub zła regulacja, jak w pierwszym podpunkcie.

Dozownik w dodatku zwiększa ilość oleju wraz z obrotami by lepiej chronić silnik ale co ja tam wiem. Zdejmujcie sobie sklepy z nowymi częściami rozkręcają gospodarkę :-)
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê