Zobacz wÄ…tek - RS4 125 / CBR 125 / YZF R 125 / YZF MT 125
NAS Analytics TAG

RS4 125 / CBR 125 / YZF R 125 / YZF MT 125

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

RS4 125 / CBR 125 / YZF R 125 / YZF MT 125

Postprzez HGH » 26/5/2016, 07:34

Witajcie,

Jako niegdyś zawodowy kolarz szosowy pragnę wrócić do dwóch kółek - tyle tylko, że już jako dorosły facet i pojeździć trochę szybciej, a także skorzystać na tym praktycznie. Kontakt z szosą to coś pięknego, motocykl marzy mi się od jakiegoś czasu.
Plan jest taki, aby kupić 125 na kat. B i sprawdzić przez pierwszy rok czy mi leży ta zabawa. Zastosowanie praktyczne to głównie jazda do pracy i na uczelnię w dużym mieście (dojazd w oba te miejsca jest obecnie mocno utrudniony samochodem i tramwajem, tracę mnóstwo czasu i energii), a rozrywkowe to przejażdżki w wolnych dniach, głównie poza miasto w celach podniesienia adrenaliny i nacieszenia oczu widokami (górzysty teren). Nie wykluczone, że złapię bakcyla na szybszą jazdę, więc od razu chcę mieć do czynienia z lepszym sprzętem o sportowym charakterze.
Po wstępnej analizie najbardziej do gustu przypadają mi modele wymienione w temacie posta. Chciałbym wydać możliwie jak najmniej, bo z góry zakładam, że zabawka będzie na mniej więcej rok, dlatego najrozsądniej pakować się w motocykle używane, jest pewne ale...

1. Największy dylemat jaki mam w tej chwili to zakup nowej CBR125 w opozycji do używanych RS4, R125, MT125, cenowo wychodzi tak samo, a mam nowy motocykl. Pytanie tylko czy warto i dlaczego?
2. Który z wymienionych motocykli wygląda najbardziej masywnie i przypomina "starszych kolegów"? Ponoć CBR125 jest bardzo skromna, wąska, jak z pozostałymi?
3. Który z nich jest najmocniejszy, tj. powiedzmy najszybciej przyspiesza do 50 km/h?
4. Gdybyście mogli kupić każdy z tych motocykli ZA TĘ SAMĄ CENĘ, to który byście wybrali i dlaczego?
5. Jeśli zdecydowałbym się na zakup używanego motocykla - jaki rocznik i przebieg uznalibyście za najbardziej rozsądny, powyżej jakiego rocznika/przebiegu warto dać sobie spokój?

Dziękuję!
HGH
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26/5/2016, 07:13


Postprzez Rolnik62 » 26/5/2016, 12:06

Musi być nówka ?

Jeżeli ma być na rok w celach testowych, to może jakaś używana YBR za 4 klocki ? Bez parkingówek może się nie obyć, a sprzedając "plastika" po szlifie straci na wartości.

I nigdy nie kupuj co ci się podoba, tylko na którym jest ci najwygodniej.

No chyba, że chcesz jeździć dookoła osiedla, to wtedy nie ma znaczenia przy takim przebiegu.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez CBS » 26/5/2016, 12:09

Zobacz jeszcze Hyosunga GT125 ;). Nie wiem wiem ile masz wzrostu, wagi, nic takiego nie podałeś, a mogło by to być pomocne. Ja mam 182 cm i nie jestem szczypiorem, siedziałem na CBR125 i powiem Ci, że czułem się jak bym siedział na składaku jakiegoś dziecka.
CBS
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18/12/2015, 20:28
Lokalizacja: Żagań

Postprzez HGH » 26/5/2016, 12:29

Mam 173 cm i ważę 70 kg, siedziałem na MT 125 i było bardzo przyjemnie jeśli chodzi o samo siedzenie (haha), niestety bez możliwości jazdy.
Nówka być nie musi, i wszystko wskazuje na to że nie będzie. Rozsądek podpowiada żeby kupić coś używanego 2-3 lata, bo estetycznie na czasie, małe ryzyko że przez rok eksploatacji przeze mnie coś konkretnego się zepsuje, a jako nówkę kupi się najwyżej motocykl poważniejszy po zrobieniu prawka.
Nie mam warunków, czasu i energii na użeranie z psującym się sprzętem, dlatego wolę dać 10k za 2-letnią używkę i spać spokojnie że jej zaraz szlag nie trafi. MT 125 z tego co widzę za dobre pieniądze nie znajdę, CBR 125 wobec awaryjnosci, gabarytow i wyglądu skreślam. Zostaje R 125 i RS4 125, oba są piękne i technicznie bardzo zbliżone. Co wziąć i dlaczego, na co uważać, jak z częściami?
HGH
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26/5/2016, 07:13

Postprzez rajder410 » 29/5/2016, 19:30

Te nowe CBR 125 jc 50 nie są znów takie małe , nie patrz dokładnie na rok i przebieg , tylko stan techniczny się liczy ;) Wszystkie są 4t więc części nie będziesz potrzebował prawie wcale ;) RS4 jest mniej na drogach niż r 125 ;) Najlepiej gdybyś się przejechał na obu motocyklach i wtedy zadecydujesz.
Pozdrawiam
rajder410
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26/5/2015, 15:53

Postprzez keniutek » 1/6/2016, 11:10

Nawet jeżeli nie ma możliwości przejechania się, to przynajmniej się przymierzyć ;). Sam myślę nad 125-ką, odwiedziłem Yamahę i już wiem, że pozycja na MT dużo przyjemniejsza niż na R-ce. Do szybkiej/krótkiej szwędaczki po mieście bez różnicy w sumie... ale w weekend może być już gorzej ;)
keniutek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/6/2016, 11:05
Lokalizacja: Gdańsk



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê