Zobacz wątek - Wyświetlacz biegów Yamaha R6 2002 RJ03
Advertisement
NAS Analytics TAG

Wyświetlacz biegów Yamaha R6 2002 RJ03

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Wyświetlacz biegów Yamaha R6 2002 RJ03

Postprzez Cz3j3n » 15/5/2016, 21:20

Witam chciałem zapytać czy tego typu wyświetlacz będzie działał w moim moto.
http://allegro.pl/wyswietlacz-biegow-6-biegow-cbr-zx6r-900rr-gsxr-r1-i6176241324.html (otwórz link)
Cz3j3n
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/8/2015, 18:57
Lokalizacja: Kraśnik


Postprzez lagiboy » 15/5/2016, 22:25

a na ciul Ci to? nie wiesz który masz zapięty bieg? czy szukasz 7? zbędne to zupełnie.
wracając do wyświetlacza - napisz do sprzedającego.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Glenroy » 15/5/2016, 22:51

Cz3j3n napisał(a):Witam chciałem zapytać czy tego typu wyświetlacz będzie działał w moim moto.

Nie wiem jak wygląda to w R6, ale zakładam, że może wyglądać podobnie jak u mnie w FZS-ie, gdzie trzeba przerabiacz czujnik biegu neutralnego, a dokładniej trzeba mu dołożyć 6 dodatkowych styków, do których podłącza się właśnie ten wyświetlacz ;). 8 przewodów, bo 1 to zasilanie, reszta to sterowanie masą poszczególnych wskazań.

lagiboy napisał(a):a na ciul Ci to? nie wiesz który masz zapięty bieg? czy szukasz 7? zbędne to zupełnie.
wracając do wyświetlacza - napisz do sprzedającego.

Wręcz przeciwnie, bardzo fajny i przydatny bajer. Nie miałem, zamontowałem i bardzo się cieszę z jego posiadania. Zawsze możesz się w liczeniu w końcu pogubić, zapomnieć, etc. W samochodzie rzucisz sobie okiem na drążek, czy po prostu położysz na nim rękę i wiesz na czym stoisz, w moto takiej opcji nie masz.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Cz3j3n » 16/5/2016, 19:02

OK udało mi się ustalić co i jak ;]
Do mojego motocykla i motocykli z cyfrowymi wskaźnikami stosuje się liczniki wykorzystujące cyfrowe źródła sygnału tj.
- tacho pulse (sygnał obrotomierza)
- speed pulse (sygnał prędkościomierza)
- 12V
- ground
- neutral (sygnał biegu neutralnego)

Glenroy dziękuję za odpowiedz, Ty natomiast opisywałeś czujnik wykorzystujący impulsy "mechaniczne" przeznaczony do motocykli o mechanicznych zegarach. Ja też podałem link do wyświetlacza mechanicznego, z opisu wynika że taki posiadasz

lagiboy dziękuję za odpowiedz, BMW HP4, 1000 RR, Kawasaki H2R, Ducati Diavel w jakimś celu to tam jest, a mi się podoba i będzie ułatwiać życie nie zaprzątając głowy co ja to tam mam wbite.

Udało mi się już zakupić taki wskaźnik wyposażony w czujnik natężenia światła dzięki czemu nie będzie mnie katował w nocy przy widoczności w dzień. Ale niestety nie posiada takiej pięknej zielonej N nad czym bardzo ubolewam :(
Cz3j3n
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/8/2015, 18:57
Lokalizacja: Kraśnik



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê