Zobacz wÄ…tek - Rieju MRT 50, co siÄ™ dzieje?
NAS Analytics TAG

Rieju MRT 50, co siÄ™ dzieje?

i inne małe pojemności
_________

Rieju MRT 50, co siÄ™ dzieje?

Postprzez tymex775 » 28/3/2016, 22:31

Witam,
Posiadam Rieju MRT 50 z 2011 z cylindrem Athena. W październiku, podczas ostatniej jazdy, gdzieś przy 100km/h nagle stanęło mi tylne koło, wciśnięcie sprzęgła niewiele dało, ale jakoś bezpiecznie się zatrzymałem. Potem nie chciał odpalić, a na biegu, gdy wciskałem sprzęgło, to nie rozsprzęglało. Postanowiłem, że motor przezimuje i zajmę się tym na wiosne, no i dzisiaj próbowałem go odpalać. Świeca czysta, kompresja taka, jak kiedyś (, kiedy normalnie jeździłem), gaźnik czysty, benzyna ładnie dopływa, a motor nie pali i wciąż niby nie chce rozsprzęglać na biegu. Natomiast, gdy ze wciśniętym sprzęgłem i kopnę w kopnik, to nie ma kompresji w cylindrze (czyli jednak jakby rozsprzęgliło). Naprawdę nie wiem, co może być przyczyną. Dodam, że w kwietniu poprzedniego sezonu wymieniłem napęd, tarczki i sprężyny sprzęgła i olej w skrzyni biegów. Proszę o szybką poradę
tymex775
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/3/2016, 22:23


Postprzez MarSen » 3/4/2016, 10:38

Sprzęgło raczej nie ma nic wspólnego ze sprężaniem w cylindrze. Historia jaką przedstawiłeś to książkowe zatarcie cylindra, moim zdaniem powinieneś go rozebrać i zobaczyć w jakim jest stanie.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez tymex775 » 5/5/2016, 08:57

O sprzęgle mówiłem na marginesie, bo po prostu nie dziala (wrzuce np. jedynke i czy trzymam sprzeglo czy nie, tak samo to wyglada podczas "toczenia"). Czym mogloby byc spowodowane takowe zatarcie patrzac na fakt, iz olej zawsze byl, aa podczas tamtej jazdy trzymalem niezbyt wysokie obroty? I, jesli to zatarcie, to kopka powinna normalnie kopac/kompresja powinna byc taka, jak kiedys?
tymex775
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/3/2016, 22:23



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê