Zobacz wÄ…tek - Uszkodzenie opony motocyklowej - procedura gwarancyjna
Advertisement
NAS Analytics TAG

Uszkodzenie opony motocyklowej - procedura gwarancyjna

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Uszkodzenie opony motocyklowej - procedura gwarancyjna

Postprzez peku33 » 2/4/2016, 16:56

Czołem.

Dokładnie tydzień temu zakupiłem nowy motocykl Honda CBR500R, w salonie, z przebiegiem 0km. Przez tydzień zrobiłem nim zaledwie 178km.

Dziś rano wchodząc do garażu zauważyłem, że na boku opony jest spore pęknięcie, jak na zdjęciach:

Obrazek
Obrazek

Jestem początkującym motocyklistą, pęknięcie jest mocno na boku opony, prawie niemożliwe, żeby w ogóle ta część opony dotykała w trakcie jazdy do asfaltu.

Dodam, że motocykl stoi w zamkniętym garażu, nigdzie indziej go nie parkowałem, jest więc prawie niemożliwe, aby ktoś zrobił to nożem czy czymś takim.

Chciałbym dowiedzieć się - co powinienem zrobić, aby uzyskać z tytułu gwarancji nową oponę. Od czego mogą powstać takie uszkodzenia? Rozumiem, że jazda z czymś takim nie jest zbyt bezpieczna (więc na wszelki wypadek nie jeżdżę).

Dzięki za odpowiedź
peku33
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/4/2016, 16:37


Postprzez SpeedyGonzales » 2/4/2016, 20:14

To pęknięcie czy przecięcie? Ja bym nie jeździł.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Glenroy » 2/4/2016, 20:19

SpeedyGonzales napisał(a):To pęknięcie czy przecięcie? Ja bym nie jeździł.

Tak czy inaczej, opona do wymiany. Jeżeli to pęknięcie, to do serwisu na reklamację, jeżeli przecięcie, to pozostaje zakup nowej gumy.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez peku33 » 3/4/2016, 19:46

A jak odróżnić pęknięcie od przecięcia?
peku33
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/4/2016, 16:37

Postprzez lagiboy » 4/4/2016, 21:04

ciężko odróżnić, popatrz czy na końcach nie widać jakiegoś defektu, np linii albo innego koloru gumy po którym biegnie pęknięcie. generalnie to mi to wygląda na przecięcie, jeśli byłoby to pęknięcie to powinno też być widoczne w bieżniku bo opona jest odlewana jako całość. na zdjęciu wygląda jakby ktoś to potraktował nożem technicznym.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez henio12323 » 4/4/2016, 22:45

nie wiem czy cięliście kiedys opone ale ja sie bawiłem z offroadowymi oponami ( które są baaardzo miekkie) nożykiem do tapet to mozna sobie najwyzej te frędzelki z nowej pociąć :P

moze i rozcięte tylko widac wyraźnie dokąd sie składasz na oponie a nacięcie jest dalej niz sie składasz, więc wygląda to dziwnie albo jakbys najechał na jakas mocno ostrą duza przeszkode. ja bym zagadał w salonie z którego kupiłeś co i jak i próbował reklamowac niezaleznie od tego co sie stało
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez vv3k4i » 4/4/2016, 23:01

Tutaj jest pogłębiająca się w kierunku zewnętrznym bruzda, wygląda jak przecięcie (nożem?).
vv3k4i
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6/9/2015, 17:52

Postprzez peku33 » 4/4/2016, 23:21

Niestety salon odmówił reklamacji tłumacząc się uszkodzeniem wynikającym z użytkowania.

Szkoda, wygląda na to, że rzeczywiście przecięte nożem (są takie ślady jeszcze przed wejściem i za wyjściem z rowka), raczej jeżdżąc po mieście do 80km/h nie byłbym w stanie tego zrobić tak, żeby nie poczuć.

Zamówiłem już nową oponę, ale niesmak pozostanie.
peku33
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/4/2016, 16:37



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości




na górê