Zobacz wÄ…tek - Yamaha DT 50 vs TZR 50 na pierwsze moto?
NAS Analytics TAG

Yamaha DT 50 vs TZR 50 na pierwsze moto?

i inne małe pojemności
_________

Yamaha DT 50 vs TZR 50 na pierwsze moto?

Postprzez DarekMoto » 28/1/2016, 10:08

Cześć, chciałbym się poradzić co by było najlepsze na pierwsze moto, jeździłem już trochę po terenie prywatnym bo nie mam jeszcze prawa jazdy ale to kwestia czasu (AM), jeździłem na skuterze Kymco AGR 50, jest to taki maxi skuter :) Może dużo mocy nie ma ale 60 poleciał, więc technikę jazdy mam opanowaną więc tak co by było lepsze Yamaha DT 50 rocznik 2004 i większe lub TZR 50 rocznik 2003 i większe? Mieszkam na wsi, więc myślę trochę nad DT 50, ma wszystko co potrzeba, chyba jest wygodniej? Ma poziom paliwa itp. jest mniejsza przez co chyba szybciej opanuje ją? Proszę o wypowiedzi na ten temat.
Avatar użytkownika
DarekMoto
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 15/4/2015, 20:38
Lokalizacja: Chrzanów


Postprzez Eclipse Devil » 8/2/2016, 19:54

Atuty DT 50:
Jest bardziej na ,,offroad''
źle nie wygląda, ale według mnie to nie jest to
lekka
(tyle wypatrzyłem ze zdjęć i dowiedziałem się od znajomego)

Atuty TZR 50:
Bardzo ładny jak na 50cm3 (niektórzy mówią, że wygląda jak 80-125cm3)
Bardzo wygodny ze względu na szerokość, DT 50 jest bardziej ,,zgrabny''
Jak załatwisz sobie A1-A2 to po tuningu jeśli się nie mylę nawet 200 km/h może jechać, tylko części drogie

Wniosek: Jeśli będziesz jeździł bardziej po bezdrożach, raczej brać DT 50, TZR 50 nie jest za bardzo przystosowany na jakieś błoto itp.

Od siebie dodam jeśli jeszcze tego nie wiesz, TZR (przynajmniej te starsze) nie mają żadnej diody czy wskaźnika, określającego poziom paliwa.

Niekoniecznie musisz się zgadzać z wszystkim co napisałem, bo osobiście JESZCZE motoroweru nie mam (w wakacje planuje załatwić sobie TZR 50) ale dużo ostatnio o nich czytam, i słucham opinii znajomych.

Pozdrawiam, życzę zabawy z tym, który wybierzesz ^.^
Eclipse Devil
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/2/2016, 19:02
Lokalizacja: Toruń




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê