Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - naked - Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki?
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - naked - Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl - naked - Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki?

Postprzez adam777 » 5/7/2015, 11:18

Czesc,

Przymierzam sie do zakupu pierwszego motocykla i zastanawiam sie nad tym, co wybrac. Chcialbym podzielic sie Wami moimi watpliwosciami. Najpierw pare slow o preferencjach:

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Narazie jezdzilem tylko na Suzuki Gladius - 21h ;-) na kursie.

Wiek, waga, wzrost
32 lata, 171, 69 kg

Do jakich celów chcesz używać motocykla
Jazda na co dzien po miescie, do pracy(10km). Pewnie jakies weekendowe latanie dla rozyrwki. Byc moze czasami(raz na miesiac, raz na dwa miesiace) bede chcial pojechac dalej w trase - np. 200km.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciezko mi powiedziec. Samochodem robie okolo 10 000 km rocznie, wiec motocyklem pewnie okolo 2500 - 3000km.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Do 35 000 zl. Na ciuchy oddzielny budzet.

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle, aby utrzymac go w idealnym stanie.

Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Nakedy, turystyki.

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Na chwile obecna rozwazam:

- Yamaha MT-07 ABS (bak nie jest wykonany z metalu - wydaje mi sie, ze moze to byc minus oraz umieszczenie zegarów na kierownicy sprawia, ze nie sa one w zasiegu wzroku, tylko trzeba ruszac mocno glowa, aby sprawdzic wyswietlacz. Poza tym, ludzie mowia, ze jak na pierwszy motocykl moze byc zbyt narowisty)

- Kawasaki Kawasaki ER-6n (Podobno stopniowo oddaje moc i jest dobrym wyborem na pierwsze moto. Jednak wydaje mi sie dosc glosny na biegu jalowym, w porownaniu do Suzuki Gladiusa. Poza tym, nie ma wskaznika zapietego biegu (mozna dokupic) i niektorzy mowia, ze biegi nie wchodza latwo)

- Honda NC750S (najmniejsza moc, silnik o charakterystyce bardziej samochodowej niz moto. Poza tym, bardzo podoba mi sie schowek w miejscu, gdzie inne maja bak. Jezeli mialbym brac, to wersje z manualna skrzynia biegow)

- Suzuki GSR 750 (najwieksza moc, przez co najbardziej sie go obawiam, choc podobno przy spokojnej jezdzie mozna go opanowac. Mysle sobie, ze kupujac takiego, zostawiam sobie duzy zapas mocy na pozniej, gdy juz moje umiejetnosci w jezdzie moto wzrosna)

Na wszystkich wymienionych wyzej moto, oprocz ostatniego siedzialem i czulem sie dobrze. Nie jezdzilem jeszcze zadnym, bo prawko w drodze (i nie kazdy jest na testach)).

Podzielilem sie z Wami moimi, byc moze laickimi uwagami, ale narazie taki jest moj stan wiedzy ;-)

ps. Moto na fakture vat 23%, wiec najlepiej salonowy lub nie od osoby prywatnej.
adam777
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2015, 22:48
Lokalizacja: Łódź


Postprzez jasnoksieznik » 5/7/2015, 11:50

Bak z plastiku (bak w sensie - pojemnik, czy bak w sensie - garb z przodu) to norma. Nie ma z tym problemu. Jeśli moto Ci upadnie tak, że połamiesz bak, to najmniejszym zmartwieniem będzie wstawienie nowego.
Ogarnij może z300 - inna klasa pojemności, ale do miasta i na pojeżdżawki więcej nie jest potrzebne.
Pójdź na jazdę testową ER-6 i XJ-6. To Ci powie, ile cylindrów wolisz.

Przy takich rocznych przebiegach to trochę dużo chcesz wydać. Sam kupiłem nowe moto, bo takie chciałem i przez to wydałem/straciłem bardzo dużo, ale wyjeżdżam 3-4x tyle.

EDIT: Jeśli wolisz większe motocykle i mniej cylindrów, zerknij do BMW za starszym F650 GS albo nawet F650 CS
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez SkoQ » 5/7/2015, 17:49

GSR 750 odstaw od razu, słusznie się go obawiasz :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez andy7 » 5/7/2015, 19:22

SkoQ napisał(a):GSR 750 odstaw od razu, słusznie się go obawiasz :)


w dodatku do doopy sie go prowadzi.

Proponuje cos spod znaku kamertona / fortepianu

Mt 07, XJ6, MT 09

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez adam777 » 5/7/2015, 20:02

Dzieki za odpowiedzi. W takim razie GSR'a odpuszczam. Podobnie MT-09 - zbyt dzika maszyna jak na poczatkujacego(z tego co czytalem:)) Natomiast te BMK'i to nie w moim stylu ;-)

Jak bede miec prawko, to oblukam MT-07 i XJ6 (ktorego do tej pory jakos nie zauwazalem i nie bralem pod uwage).
Jezeli chodzi o ER-6n, to w Lodzi nie ma go do jazd probnych.

Najbardziej mi pasuja motocykle, ktorych wysokosc siodla jest kolo 800 mm, wiec te co wymienilem + XJ6.
I tak np. Kawasaki Versys 650 juz jest za wielki dla mnie - czuje ze bym go nie ogarnał ;-)

A co sadzicie o Hondzie NC750S lub ewentualnie o CB650F ?
adam777
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2015, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez andy7 » 5/7/2015, 20:42

CB 650 F to fajne moto.

teho dwucylindrowca hondy bym sobie odpuscil. Co Prawda podobno fajnie sie prowadzi ale pod wzgledem ceny jest naprawde OK.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez adam777 » 5/7/2015, 21:44

andy7 napisał(a):teho dwucylindrowca hondy bym sobie odpuscil. Co Prawda podobno fajnie sie prowadzi ale pod wzgledem ceny jest naprawde OK.
:wink:


Czyli NC750 raczej nie. Czemu ;) ?

Tak sie jeszcze zastanawiam, czy taki amator jak ja, jest w stanie odczuc roznice pomiedzy wymienionymi moto ? Nie mowie tu o charakterstyce silnika, ale o rzeczach, ktore pojawiaja sie w trakcie codziennej jazdy...
adam777
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2015, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez andy7 » 5/7/2015, 21:52

Przejedz sie kazdym, intuicja Ci dopomorze !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez skidmarks » 5/7/2015, 21:52

NC Hondy zbudowany jest moim zdaniem jałowo tą nową technologią która stworzyli księgowi. Ma być super ekonomiczny w produkcji i dużo Honda ma zarobić na nim. to jest moje subiektywne odczucie tego produktu.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez adam777 » 5/7/2015, 21:58

skidmarks napisał(a):NC Hondy zbudowany jest moim zdaniem jałowo tą nową technologią która stworzyli księgowi. Ma być super ekonomiczny w produkcji i dużo Honda ma zarobić na nim. to jest moje subiektywne odczucie tego produktu.

No tak, silnik to polowka silnika z Hondy Jazz (bodajze), a co za tym idzie inny zakres obrotow - bardziej samochodowy. Jednak jak pisalem w tej Hondzie zarabista rzecza jest schowek w miejscu, gdzie zwykle jest bak paliwa :)

andy7 napisał(a):Przejedz sie kazdym, intuicja Ci dopomorze !
:wink:

Tak, wiem ;-) Narazie sobie "na sucho" gdybam i rozwazam rozne opcje, ale jak tylko prawko bede miec jade do salonu (-ów) ;-)
adam777
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2015, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez skidmarks » 5/7/2015, 23:09

Schowek ma zadecydować? Dziwne. Pisałeś Er6 głosne na jałowym biegu załóż dobry kask połowe mniej słyszysz. Odczucia twoje na każdej maszynie beda inne. Po zrobieniu prawka i tak połowy nie bedziesz w stanie się dopatrzeć. Po prostu brak doswiadczenia. W 80% zauroczysz się w maszynie z kursu. Motocykl to przedłużenie kończyn. Myslisz o manewrze i to sie dzieje. Każdy co świadomie zowie się motocyklistą ma różne oczekiwania. U innych osób na sportoach a u innych na chopperach. Jeśli mam ci podpowiedzieć nie traktuj maszyn jak typowych przedstawiciieli kompaktów wsród aut. Ten ma alufelgi a tamten USB w standardzie - ale oba wożą 4 litery. Motocykle różnych producentów aby bronić swoją indywidualność na ogół są adresowane do różnych użytkowników. Moi bohatetowie niekiedy pękali jak bańki mydlane a sądziłem że spełnią moje oczekiwania.
Ostatnio edytowano 6/7/2015, 08:09 przez skidmarks, łącznie edytowano 1 raz
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez mJZ » 5/7/2015, 23:36

Bierz Triumph Street Triple, albo chociaż się nim przejedź. Na pewno Ci się spodoba i o wymienionych przez Ciebie motocyklach powyżej zapomnisz ;)

Obrazek
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez Vasago » 6/7/2015, 07:10

Z tymi zegarami w MT to dość absurdalny zarzut. Jak często patrzysz na zegary, że musisz je ciągle mieć przed oczami? Za to motocykl jest o niebo zwinniejszy niż Gladius, na którym jeździsz na kursie.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez andy7 » 6/7/2015, 07:57

mJZ napisał(a):Bierz Triumph Street Triple, albo chociaż się nim przejedź. Na pewno Ci się spodoba i o wymienionych przez Ciebie motocyklach powyżej zapomnisz ;)

Obrazek


Tyle, ze Triumph nie jes dla swierzakow i bardziej na drugi niz na pierwszy sprzet

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mJZ » 6/7/2015, 08:01

andy7 napisał(a):
Tyle, ze Triumph nie jes dla swierzakow i bardziej na drugi niz na pierwszy sprzet

:wink:


To już kwestia różnic w opinii :wink:
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez Movi » 6/7/2015, 08:50

Ja tylko dodam mimo że to chyba logiczne, iż MT 07 ma metalowy bak obudowany plastikami :)

+ jest taki że jak Ci się znudzi kolor to sobie możesz szybko zmienić :lol:
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Jarucyn » 6/7/2015, 19:20

A ja powiem, nie wydawaj tyle, przyhamujesz gdzieś przodem, położysz moto albo odwiniesz coś innego i będzie płacz.
Kup coś przyzwoitego, używanego, do max 15 tyś. pojeździj rok-dwa, nabierz doświadczenia, sprzedaj i kup coś nowego.
Avatar użytkownika
Jarucyn
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 1/1/2014, 21:59

Postprzez sylwekte » 7/7/2015, 09:22

moj pierwszy motocykl zipp http://www.zipp.pl/motocykle/zipp-raven-125,8.html nie jest to moze junak czy kawasaki ale jesli nie chcesz na pierwsze moto wydawac mnostwa kasy- polecam. jezdze 3 lata i nie narzekam, byly drobne usterki, ale z tym nie ma problemu, bo czesci mozna latwo kupic
sylwekte
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25/6/2014, 09:45

Postprzez jaroaro » 7/7/2015, 14:30

To nawet nie wygląda. Podejrzewam że też dobrze nie jedzie ; )
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez andy7 » 7/7/2015, 21:04

jaroaro napisał(a):To nawet nie wygląda. Podejrzewam że też dobrze nie jedzie ; )


Nie ma prawa :mrgreen:

mJZ napisał(a):
To już kwestia różnic w opinii :wink:


Tak jak Ci juz kiedys napisaelm, Ty wychodzisz z zalozenia, ze swierzak potrafi to samo co Ty obecnie, a Prawda jest niestety zupelnie inna.

Przejdz sie kiedys do Triumph'a i zapytaj sprzedawce czy Street Triple jest dedykowany dla swiezakow.

:wink:
Ostatnio edytowano 7/7/2015, 22:26 przez andy7, łącznie edytowano 3 razy
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr