Zobacz wÄ…tek - Wymiana uszczelniaczy lag - Suzuki GSXF 750 2000r.
NAS Analytics TAG

Wymiana uszczelniaczy lag - Suzuki GSXF 750 2000r.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Wymiana uszczelniaczy lag - Suzuki GSXF 750 2000r.

Postprzez Parker » 1/7/2015, 11:04

Cześć,

Posiadam jajko z 2000r. i ostatnio zobaczyłem, że trochę pocą mi się lagi. Mam pytanie, czy warto kupić ten komplet:
http://allegro.pl/zestaw-olej-uszczelni ... 92250.html
Czy wystarczy ten, bez tych przeciwpyłowych:
http://allegro.pl/zestaw-olej-motul-usz ... 69924.html

Drugie moje pytanie to czy wymiana oleju plus uszczelek wymaga jakichś specjalistycznych narzędzi? Czytałem, że warto mieć klucz dynamometryczny.
Poza tym przyznam, że nie jestem złotą rączką w tym fachu i dopiero poznaję "wnętrze" motocykla. Ma ktoś może jakiś poradnik jak wymienić lagę w tym konkretnym modelu?
Chciałbym zrobić to samemu. Nauczyłbym się na przyszłość i zaoszczędziłbym 200zł.
Parker
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 5/8/2009, 12:00
Lokalizacja: Pruszków


Postprzez SpeedyGonzales » 1/7/2015, 21:19

Jeśli masz całe uszczelniacze przeciwpyłowe to nie musisz ich zmieniać. Sam wymieniałem 3x takie rzeczy, w jednym przypadku już kilka dobrych tysięcy zrobiłem i nic nie cieknie. Obejrzyj poradniki na YT bo nikt nie wie czy sobie poradzisz czy nie. Jedno proste pytanie: masz jak podstawić motocykl? Bez tego nawet nie próbuj.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Parker » 2/7/2015, 08:23

Mam stopke centralną. To nie wystarczy i trzeba coś jeszcze podkładać?
Zastanawiam się czy wymiana lag w różnych motocyklach wiele się różni.
Gdybym np. oglądał poradnik na YT jak wymienić lagi w hondzie hornet, to nie chcę potem stanąć w miejscu bo będzie sporo różnic.
Parker
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 5/8/2009, 12:00
Lokalizacja: Pruszków



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê