Zobacz wątek - Dziwne szarpnięcie Yamaha R6 1999
NAS Analytics TAG

Dziwne szarpnięcie Yamaha R6 1999

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Dziwne szarpnięcie Yamaha R6 1999

Postprzez Kuleczka » 4/6/2015, 23:12

Witam. Od około jednego miesiąca jestem posiadaczem Yamahy R6 z rocznika 99. Przygotowałem ja do sezonu wymieniłem napęd kompletny(obie zębatki i łańcuch) oleje filtry i zaobserwowałem dziwne zjawisko. Co prawda jestem świadom że gaźniki w niej potrzebują synchronizacji im szybciej tym lepiej , ale zaobserwowałem coś dziwnego( nie wiem czy nie powiązane właśnie z gaźnikami) otóż gdy jade na drugim biegu na niskich obrotach odkręcę do spodu i wskazówka leci do 10 tyś po czym raz nią szarpnie ale tylko i wyłącznie raz( i to nie jest napęd) i tylko na drugim biegu. Spróbowałem wiec inaczej wsadziłem trójkę i do 6 tyś po czym redukcja na dwójkę i dokręciłem aż do odcinki i nic nie było szarpnięcia , teraz już nie wiem czy to jest spowodowane tym że zauważyłem że przy redukcji z 3 na 2 bieg ma większego niuta na drugim biegu niż odkręcając do spodu od 4 tyś jadąc na drugim biegu czy czymś zupełnie innym i dlaczego tylko raz szarpie. Nie wiem czy zrozumiale opisałem problem ale starałem sie jak mogłem :) Proszę o pomoc.
Kuleczka
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/6/2015, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez Repsol » 7/6/2015, 09:44

Nie chcę Cie martwić, ale prawdopodobnie skrzynia w Twoim moto daje początkowe oznaki uszkodzenia. Widząc model z '99, to prawdopodobieństwo się zwiększa :)
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê