Zobacz wÄ…tek - Witam. Problem z blokadÄ… kierownicy Honda Rabel
Advertisement
NAS Analytics TAG

Witam. Problem z blokadÄ… kierownicy Honda Rabel

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Witam. Problem z blokadÄ… kierownicy Honda Rabel

Postprzez wojtekkro » 13/4/2015, 11:46

Witam wszystkich Państwa. Szukałem tego tematu aby nie rozpoczynać nowego ale bez skutku. Zakupiłem niedawno Hondę rabel 250 . Nie mogę zablokować kierownicy. Kluczyk przekręca się tylko do pewnego momentu i koniec. Może ktoś miał podobny problem. bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Wojtek
wojtekkro
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/4/2015, 11:34
Lokalizacja: Wrocław Oława


Postprzez Bzyk_R1 » 13/4/2015, 13:10

To bardzo częsty przypadek i to nie tylko w Twojej REbel. Wynika to albo ze zużycia bębenka albo zanieczyszczenia albo zużycia samego kluczyka. Kilka porad dla Ciebie:
- podejdź do motocykla spójrz na bak i powtarzaj REBEL REBEL REBEL...200x
- Dorób za 8 zł drugi kluczyk i spróbuj zamknąć na blokadę
- Wlej tam do stacyjki dużo WD-40 a za kilka godzin powtórz próbę
- Przed zablokowaniem kiery walnij mocno o ogranicznik skrętu bywa że blokada się gdzieś sama zawiesza, blokuje
- Nie wiem czy u Ciebie trzeba wcisnąć kluczyk i dopiero przekręcić w pozycję LOCK pewnie tak. Ale gdy to nie pomaga spróbuj cofnąć kluczyk w stacyjce jakieś 1-2mm do góry i poruszaj nim na boki jednocześnie próbując przekręcić na LOCK.

Na 50 stacyjek które się przycinały znajomym 48 się poddało po wykonaniu jednej lub więcej z tych czynności.
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)


Postprzez wojtekkro » 13/4/2015, 13:59

Bardzo dzięki za info. Mam dwa kluczyki i one się do pewnego momentu przekręcają bez oporów. Nie wiem jednak czy dobrze Cie zrozumiałem? Ta blokada znajduje się na ramie z przodu tak czy się mylę??
Pozd.
wojtekkro
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/4/2015, 11:34
Lokalizacja: Wrocław Oława

Postprzez Fugu » 13/4/2015, 14:15

Bardzo czesto jest problem z obsluga - kierownica musi byc w odpowiedniej pozycji, inaczej bolec blokujacy nie ma miejsca i kluczyk sie nie przekreci
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez wojtekkro » 13/4/2015, 14:39

No wiem próbowałem już chyba w każdej pozycji. Dziękii za odpowiedzi. Może ktos ma jeszcze jakąś radę?? :D
wojtekkro
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/4/2015, 11:34
Lokalizacja: Wrocław Oława



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê