Zobacz wątek - odpowietrzanie hamulców , dobra rada
NAS Analytics TAG

odpowietrzanie hamulców , dobra rada

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

odpowietrzanie hamulców , dobra rada

Postprzez kimer » 3/4/2015, 09:05

Witam , podzielę się z Wami dobrą radą przy odpowietrzaniu hamulców .
Kupiłem motocykl , oczywiście nowe klocki założone ale czułem ze coś trzyma przednie koło . Myślałem ze hamulce się docierają . Okazało się że nie , są po prostu zapowietrzone .
Godzinę biegałem z lewej na prawą , od jednego zacisku do drugiego odpowietrzając ( druga osoba wciskała klamkę w odpowiednim momencie odpowietrzania ) i nic , ciągle szły pęcherze powietrza , jak się później okazało przy zbiorniczku z płynem , przewód hamulcowy miał założone dwie podkładki , obie z jednej strony przewodu ( ktoś źle umieścił podkładki )
Wystarczyło dać jedną podkładkę po jednej str , drugą po drugiej stronie przewodu i 5 minut roboty wystarczyło .

Dziele się tą historyjką , dla jednych to będzie śmieszne , dla innych może być rozwiązaniem problemu .

Pozdrawiam
LwG
kimer
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 3/4/2013, 15:08


Postprzez Bzyk_R1 » 3/4/2015, 12:10

Sprawa oczywista wręcz banalna. Dodam od siebie że wartało by wyrzucić tamte podkładki do śmieci a dać nowe zwłaszcza że za komplet miedzianych na wszystkie 3 przewody do r1 zapłaciłem 7,60zł (słownie siedem złotych, sześćdziesiąt groszy :D ) więc dla szczelności układu i własnego zadowolenia inwestycja wydaje się uzasadniona :)
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)


Postprzez kimer » 3/4/2015, 19:39

Dobra rada 😉
LwG
kimer
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 3/4/2013, 15:08

Postprzez Tristello » 6/4/2015, 14:57

Przyda siÄ™ kiedyÅ› przy odpowietrzaniu :D
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez miki1406 » 11/4/2015, 11:02

Z odpowietrzaniem mam jeden patent.

Jak układ został opróżniony i nijak nie chce klamka zrobić się twarda, należy pozostawić otwarty zbiorniczek i pulsowo uderzać w klamkę dłonią (tak aby wykonywała ok 1/4 ruchu roboczego). Powietrze powinno zacząć "wyłazić" do zbiorniczka. Działamy 3-5min i próbujemy procedury odpowietrzania.

Co do błędów widziałem różne... Częstym jest wsadzenie koła w zacisk tak, aby dwa klocki były z jednej strony, a z drugiej sam tłoczek...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości




na górê