Zobacz wątek - Ładny naked, classic lub chopper
NAS Analytics TAG

Ładny naked, classic lub chopper

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Szimin » 18/5/2014, 13:02

Zimny, dobrze prawisz :D Jestem prawie zdecydowany na Virago(535) ale dzisiaj zobaczyłem Yamahę SR400, też mi się spodobała. Jakbyście mogli dać przykłady motocykli podobnych do tej Yamaszki, oczywiście nie litry tylko takie parametry jak opisałem ;-) O dużo proszę z każdym postem, ale chcę mieć w czym wybierać ;-)
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków


Postprzez lagiboy » 18/5/2014, 15:02

nie ma tu zbyt wielkiego pola manewru bo wszystko poszło w stronę street, naked, sportów.
najbardziej podobny do yamahy jest już wymieniony W800 z kawasaki.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Szimin » 18/5/2014, 16:21

Ale wyraźnie napisałem, że ma to być maxymalnie 10000 złotych(z naciskiem na maxymalnie), więc nie wyjeżdżaj mi tu z W800 bo to trzy razy tyle...
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez Zimny72 » 18/5/2014, 16:45

W stylu Yamahy sr400 masz trochę podobnych moto: Triumph Bonnevile (+ wersje Scrambler, Thruxton), Kawasaki W800, Moto Guzzi V7, Honda CB750 (albo nowa CB1100), cała linia Royal Enfield, nawet Romet coś próbuje wypuścić podobnego, ale nie pamiętam nazwy.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez jasnoksieznik » 18/5/2014, 17:53

Hipsterstwo ma swoja cene.
Alternatywnie kup cos starszego dla poczatkujacych, za 5k PLN i moduj.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Szimin » 18/5/2014, 21:47

E tam hipsterstwo. Po prostu mam extrawagancki gust i szukam czegoś, czego nie spotkam za każdym rogiem np. gs500. Nie przeczę, że to dobre moto, ale wyglądem nie grzeszy. ;-) Prawko zacznę robić na początku sierpnia, wcześniej nie będzie mnie w kraju(praca wakacyjna). Może jak już będę miał motocykl to kupię drugie moto, na przykład jakiegoś crossa albo enduro za grosze, żeby poszaleć w terenie. Swoim skuterem bardzo lubiłem jeździć offroad a miał( W sumie ma, bo dalej go mam, ale będzie szedł na sprzedaż) dużo mocy jak na 50ccm. Niewielkie skoki nie były niczym dziwnym dla mej Aprilki. Będe informował o swoich "postępach" w tym temacie ;-) Pozdro.
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez jasnoksieznik » 18/5/2014, 22:04

gs500, powiadasz? szybkie googlanie:

http://bild3.qimage.de/suzuki-gs-500-fo ... 206373.jpg
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Szimin » 18/5/2014, 23:15

Nie urzeka mnie, nawet tak przerobiony. Ta jego rama wygląda okropnie ;-) ER-5 i CB500 są dużo ładniejsze od gsa.
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez jaroaro » 18/5/2014, 23:46

Ten GS to jakiś żart ^^ Jego nie da się przerobić na prawdziwego CR. I to delikatnie maskowanie pod siedzenie zwykła blacha. Te koła też nie leżą w koncepcji Cr. Polecam obejrzeć GS 550. Niestety w cenie 10tyś pozostaje tylko kupić jakiś stary motocykl i własnymi siłami doprowadzić go do stanu idealnego. Gwarancja że nikt takiego nie będzie miał i satysfakcja z wykonanej pracy. Trzeba szukać na portalach aukcyjnych okazji.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez Zimny72 » 19/5/2014, 08:50

Rozumiem, że Koledze chodzi o taki styl?

http://youtu.be/50bkqTPFHus (otwórz link)
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Szimin » 19/5/2014, 13:08

Tak, tak ;-) Jeśli kupowałbym Virago to tylko z prostą kierownicą, ideałem są poniższe przykłady:

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie takie Virago wygląda super ;-) Tylko kolor nie czarny i nie biały. Zielony albo niebieski, granatowy ;-)
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez Zimny72 » 19/5/2014, 14:41

Szimin - trochę przesadzasz z tymi wymaganiami: motocykl kupujesz patrząc na jego stan techniczny, a nie na akcesoria. Widać, że jesteś jeszcze początkującym - będziesz łatwym celem dla handlarzy, którzy do trupa ładują świecące akcesoria i odwracają tym uwagę od stanu motocykla. Zresztą - prosta kierownica to wydatek raptem 600 zł: akcesoryjna kierownica 300zł + risery 300zł i możesz sobie doinwestować moto już po jego zakupie. Zresztą bardzo często okazuje się, że rozwiązania standardowe (takie jak proponuje producent) w motocyklach są najlepsze: podobnie miałem w Nevadzie - też chciałem wiele zmieniać, a potem okazało się że to co jest firmowo w motocyklu jest optymalne.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Szimin » 19/5/2014, 16:57

Wiem, że stan techniczny to pierwszorzędna sprawa, więc będę unikał handlarzy przy zakupie, a jeśli już to pojadę z kimś kto się dobrze zna na motocyklach. Chyba jestem zdecydowany na Virażkę :-D Jednak wielu ludzi pisze, że jak się ma powyżej 170 cm wzrostu to się na niej śmiesznie wygląda... Ja mam 172 i waże 60 kg. Mi się właśnie podoba to, że ona jest taka mała. Do tego ma mocny silnik. Niektórzy piszą, że lepiej kupić drag stara 650, bo jest większy i wygodniejszy. Tylko co z tego, skoro podobno nie daje takiej frajdy jak virażka. I w dodatku w porównaniu z nią wygląda jakby ważyła pół tony :-)
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez lagiboy » 19/5/2014, 23:11

a co powiesz na inazumę 750 od suzuki? czy za bardzo banditowata?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez madcap » 20/5/2014, 11:53

z inazumą bym się nie wychylał. jakby nie patrzeć ponad 80 koni. więc nawet przy jej wadze nie da rady jeździć na A2.
poza tym to silnik od sporta. niby wykastrowany ale genów się nie oszuka.
prędzej zephyr 550.
wymienić siodło na 1-osobowe i będzie si.

inne rozwiązania?
poszukać herbatasaki VN800 lub marudę vz800
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Szimin » 20/5/2014, 13:24

No właśnie to samo chciałem napisać o Inazumie, pomijając, że się nie nadaje na A2, to przecież bym się na niej zabił :-D prawie setka koni, a od 0-100 km/h ma 3,8 s a to już poziom Ferrari F430. Bałbym się tego brać na pierwszy ogień. Chcę Virażkę :-D będę pisał o swoich postępach w tym temacie.
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez Szimin » 31/3/2015, 20:45

Witam Was po przerwie :D

Moje prawko nieco się opóźniło, bo miałem je robić na jesieni zeszłego roku, ale postanowiłem, że zacznę od B :-) Zdałem je kilka dni temu :D Jeśli ktoś jest ciekawy mojej przygody, niech zajrzy tutaj: http://www.zdamyto.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=805

Chciałem się pochwalić, że zapisałem się od razu na prawko kategorii A2 do Krakowskiej Szkoły Motocyklistów i kurs rozpoczynam 9 maja :twisted: Dużo czytałem o tej szkole i jestem niesamowicie podjarany faktem, że będę się tam uczył. Nie mogę się doczekać, to będzie czysta przyjemność :lol: :mrgreen:
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez andy7 » 31/3/2015, 21:14

Zimny72 napisał(a):Moto Guzzi V7 Racer

Albo taki sprzęt, też ze stajni Moto Guzzi: http://allegro.pl/moto-guzzi-nevada-i4193369577.html (otwórz link)


Zimny,

zadne Moto Guzzi nie jest motocyklem dla swierzaka bez wzgledu jeka ma moc, pozamiata nim.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Szimin » 28/6/2015, 19:34

Siemanko ;D Jestem aktualnie po trzecich zajęciach praktycznych ;-) Byłem na wszystkich wykładach i mogę szczerze polecić Krakowską Szkołę Motocyklistów. Moim zdaniem ta szkoła zasługuje na miano najlepszej, wykładowcy są świetni, kompetentni, a do tego to fantastyczni ludzie :D

Jeśli chodzi o praktykę to na pierwszych zajęciach jeździłem Hondą CBF 125 i rzeczywiście tak jak nazwa wskazuje jest to Całkowity Brak Fantazji ;-) Ten motocykl zupełnie mnie nie zachwycił. Na drugiej jeździ dostałem już Yamahę YBR 250, bardzo przyjazny motocykl, na nim już uczę się szybkich manewrów, omijania przeszkody i tak dalej. Tak w ogóle to ruszanie motocyklem pod górę jest 100 razy łatwiejsze niż samochodem. Jeśli chodzi o tę Yamahę też jakoś bez ekscytacji. Zdecydowanie bardziej podobają mi się motocykle w stylu retro, ale też takie o nowoczesnych kształtach. W każdym razie ani YBR 250 ani CBF 125 mi nie przypadły do gustu, nie mieszczą się w tym zakresie, są jakieś takie nijakie. ;-)

Na następnych zajęciach dostanę już Hondę CB 500, zobaczymy jak na tym się jeździ. W każdym razie chciałbym Wam się pochwalić, że instruktor stwierdził, że mam do tego dryg i jestem jednym z najlepszych kursantów w tym roku :twisted:

Za każdym razem nie mogę się doczekać kolejnych zajęć i jestem tym coraz bardziej zajarany.

Wiele osób na tym forum pisało, że jak się jest na kursie prawka to wtedy zaczyna nam się klarować co się tak naprawdę podoba. Jak już napisałem tutaj wcześniej, podobają mi się prawie wszystkie motocyle.

Nakedy są fajne, pozycja na nich jest spoko, jestem pochylony do przodu, sportowo. Na sportowym jeszcze nie siedziałem, podejrzewam, że jest tak jak na nakedzie, ale jeszcze bardziej agresywnie i sportowo.

Motocykle sportowe też mi się podobają, pod warunkiem, że trafią w mój gust. Podtrzymuję zdanie o chopperach, uwielbiam je o ile nie są zbyt ciężkie. Ale wyglądają po prostu pięknie.

Dalej, Enduro/Cross. Myślę, że na nich jest pełno frajdy. Mam zamiar po zdaniu prawka szkolić się w jeździe terenowej. Chciałbym umieć robić coś nieprzeciętnego ze swoim motocyklem. Czyli też mi się podobają :D

Supermoto. Jak to słyszę to mnie do tego ciągnie jak do nagiej dziewczyny. Ta nazwa to kwintesencja zajebistości. Frajda, lekkość i zabawa.

Do motocykli, które mi się nie podobają na pewno mogę zaliczyć wyżej wspomniane Hondę i Yamahę. Jakieś takie bez polotu i fajnego wyglądu. Wielkie cruisery i turystyki również mogę zaliczyć do tego grona. Chociaż pewnie przekonam się do turystyków jak będę starszy i bogaty i zechcę przejechać całą Europę na czymś wygodniejszym niż gs 500 albo Virago.

Nie wiem co sobie kupię po zrobieniu prawka, najchętniej kupiłbym kilka, ale czy to się uda, zobaczymy :D

Dziękuję każdemu, że chciał to przeczytać, bardzo to doceniam i cieszę się, że dotrwałeś. Jeśli podobają Ci się moje przemyślenia to wypowiedz się w tym temacie ;-)

Na sam koniec dołączam listę motocykli, które pragnę i które chętnie bym przygarnął jako pierwszy motocykl:

Yamaha DT 125
Kawasaki KLX 250
Suzuki GS 500 E / GS 500 F (W obu przypadkach jakieś nowe roczniki).
Yamaha XV 535 Virago
Hyosung GD 250 Exiv
KTM Duke 125/390
Honda CBR 300R
Honda VTR 250
Yamaha SR400
Jakiś supermociak (może niżej wymieniona Aprilka)

A teraz takie, o których marzę tak w ogóle :twisted: :

KTM 250 EXC
Aprilia SXV 550
Wiele KTM-ów ;D
Ducati Monster 1100 EVO
Harley-Davidson Breakout
MV Agusta Dragster 800 RR
Royal Enfield
Aprilia RSV4
Jakiś Goldwing z wanną na wyposażeniu

No i król moich marzeń motocyklowych :D :D :D

Ducati 1199 Superleggera <3


:mrgreen:
:)
Szimin
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4/5/2014, 11:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Postprzez Hans01 » 28/6/2015, 21:00

"Tak w ogóle to ruszanie motocyklem pod górę jest 100 razy łatwiejsze niż samochodem." :D na lekkim moto na niewielkiej gorce wszyscy twierdza, ze jest latwo. Potem jeden z drugim siada na cos co wazy 300kg i muszac dynamicznie wyjechac w lewo na krajowke z wsiowej, gdzie moto naprawde stoi na pochyleniu, okazuje sie ze nie da sie oszukiwac i duma strasznie cierpi ;) - nie mowiac juz o tym ile w takim manewrze swiezynka naprawde ma nad moto kontroli i kto tu kim steruje.

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości




na gr