Zobacz wątek - Balaton 2015
NAS Analytics TAG

Balaton 2015

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Balaton 2015

Postprzez melvin » 29/3/2015, 08:19

Witam, chciałbym w tym roku odwiedzić Węgierski Balaton, mam pytania do ludzi którzy byli na takim wyjeździe jak wyglądają koszta noclegów, czy poza Siofokiem warto szukać noclegów, jak z jedzeniem, czy da się dogadać po angielsku lub polsku? Na co uważać, co zabrać?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez gulczao » 29/3/2015, 08:53

Ja osobiście polecam północną stronę Balatonu np.Tihany, jest bardziej malownicza, pagórkowata. Węgrzy ze względów historycznych mówią po niemiecku, szczególnie ci starsi. Najważniejsza jest znajomość migowego :wink: Ceny noclegów i jedzenia są zbliżone do polskich, a węgierska kuchnia jest bardzo smaczna. Ja z czystym sumieniem mogę polecić Węgry na wyjazd, piękny kraj, w którym widoków nie zasłaniają płachty reklamowe. Jeszcze jakby mówili w jakimś zrozumiałym języku :D
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki


Postprzez spiker777 » 30/3/2015, 12:51

Osobiście nie polecam. Nuda, nuda, nuda... poprostu zwykłe duże jezioro. W dużej części dostęp do plaży tylko z prywatnych posesji. Ceny umiarkowane, ja płaciłem za nocleg w prywatnym pensjonacie w granicach 10 euro (2 lata temu, i to była już raczej dolna granica cenowa). Ludzie raczej życzliwi i pozytywnie nastawieni do Polaków. Dogadasz się tylko po niemiecku. Ja akurat znam jedynie angielski i miałem naprawdę duży problem z komunikacją. Jedyny plus to piękna trasa nad Balaton. Ale podkreślam że to moja bardzo subiektywna opinia.
spiker777
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/3/2015, 12:41

Postprzez Artur_ » 30/3/2015, 15:37

Na jak długo chcesz jechać? Jeśli na długi weekend, to luz. Jeśli na dłużej, to podpisuję się pod tym co napisał spiker - nuda. Lepiej dołożyć kilka km i skoczyć do Czarnogóry lub Chorwacji
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez melvin » 30/3/2015, 20:52

planuję jechać na około tydzień, najchętniej w okolice Siofoka, może nie do samego miasta ale gdzieś skąd da się dojechać do miasta na imprezę...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez niesiob » 30/3/2015, 21:17

Potwierdzam spiker777. Pojechalem na majowke pare lat temu. Objechalem cale jezioro a nocowalem od poludniowej strony w miejscowosci Zamardi (jesli to wogole jest nazwa miejscowosci). Cisza, pusto, knajpy pozamykane, ludzi brak. W tydzien na miejscu zanudzisz sie. Żaluje tylko ze nie pojechalem na zamek ktory widzialem na półwyspie. Tak jak ktos napisal-plaze to prywatne działki wiec trudno znaleźć fajne miejsce dla siebie. No i dogadac sie ciezko. Chyba ze masz internet i google tłumacza :-)
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez laura900 » 21/5/2015, 12:23

najlepiej samemu się przekonać :)każdemu co innego pasuje:)
laura900
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/5/2015, 18:47

Postprzez melvin » 28/6/2015, 13:20

No to witam ponownie i odświeżam temat wraz z moją porcją pytań. Wyjazd mam zaplanowany na 19-25.07.2015, jedziemy w 2 pary, celujemy w Siofok, kwestia to czy szukać noclegów wcześniej czy jechać na "pałę" i próbować znaleźć coś na miejscu? O czym pamiętać przed wyjazdem? co zabrać? czy są jakieś wymogi np na Słowacji co do wyposażenia motocykla?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr