Zobacz wątek - Dowód rejestracyjny zabawa w ciuciubabkę
Advertisement
NAS Analytics TAG

Dowód rejestracyjny zabawa w ciuciubabkę

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Grynfix » 3/3/2015, 23:15

Nie no wiecie. Mistrzostwem było jak ja pojechałem na przegląd ciotki FirePierdem czyt. Piaggio 250.

Facet popatrzył na moto tak ogółem (i to z wielkimi oczami chyba, że ktoś przyjechał w styczniu na przegląd motorem haha), klęknął, że niby w klocki patrzy - nie wiem w jaki sposób w swojej pozycji chciał je zobaczyć, sprawdził numer ramy i podbił przegląd.. Mogłem przyjechać na żyletkach, bez klaksonu, świateł.. po prostu nic. Tylko numer ramy i pieczątka :P

A gościu znany z mega upierdliwości jeśli chodzi o auta - nawet potrafi Ci w schowku szukać numeru vin czy jest okej, zagłówki lampy itp itd..
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42


Postprzez Vergon » 3/3/2015, 23:43

Invi ja też nie mam z tym problemu, na ostatnim przeglądzie jak wjechałem na halę to jak gość do mnie przyszedł to spytałem czy mam go odpalać a typ do mnie "nie trzeba, słyszałem Cię już od minuty jak tutaj jechałeś" :lol:

Z tym DB killerem był kiedyś ciekawy odcinek jakiegoś programu na TVN Turbo jak gościowi zabrali dowód mimo, że miał DB.
Taki wydech może i spełnia normy jak wychodzi z fabryki, ale z czasem się wypala i skoro brzmi inaczej to może mieć i więcej DB.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Grynfix » 3/3/2015, 23:51

ja tam mam pełen przelot bez katów itd.. Bez DB killera i żyje :P I jakoś nie trzęse portkami, że kontrola.. dźwięk scigacza pięknym jest i policjanci sie tak nie czepiają.. (oczywiście sa służbiści).. Ale ja na nich mam Yanosika :P wiec olał ich :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez SkoQ » 4/3/2015, 19:22

No czyli dowód nie wyskakuje z kieszeni i tyle chciałem wiedzieć :)
Ale nie przeszkadzajcie sobie :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Bzyk_R1 » 4/3/2015, 20:54

Nie ma spiny naprawdę. Z policjantami trzeba kulturalnie porozmawiać i przeprosić jak coś. Oczywiście znajdą się różne gatunki ale co tam. A z tymi diagnostami to widzę że nie tylko u mnie taka olewka :) ja tam nigdy moto w lutym nie turlałem na przegląd a jakoś nie chciało mi się czekać do wiosny tylko miałem kontynuacje jak z OC :)
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Invi » 4/3/2015, 21:17

Grynfix napisał(a):Facet popatrzył na moto tak ogółem (i to z wielkimi oczami chyba, że ktoś przyjechał w styczniu na przegląd motorem haha), klęknął, że niby w klocki patrzy - nie wiem w jaki sposób w swojej pozycji chciał je zobaczyć, sprawdził numer ramy i podbił przegląd.. Mogłem przyjechać na żyletkach, bez klaksonu, świateł.. po prostu nic. Tylko numer ramy i pieczątka :P


Ale przecież mój każdy przegląd tak wygląda, w sumie lepiej, bo nie udaje że patrzy na klocki :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 21:25

hihi.. Nie no ogólnie rzecz biorąc to mało który policjant się dowali.. Ale jak jeszcze moje ex zx9 było kuzyna i robiłem za plecak to spotkała nas śmieszna sytuacja..
Kuzyn pedant - śruba 2x sie obróci (śrubokręt czy coś) to już do wymiany i tyle. Wszystko ma być idealne, spasy, kolory.. alles series !!
No i pewnego dnia zatrzymał nas pan policjant.. Dowód prawko OC bla bla bla .. nagle podchodzi jego kolega i zaczyna oglądać motocykl.. Światła pan właczy.. dlugie.. kierunki.. odpali pan.. juz widać facet szuka kutacha do tyłka.. No ale szuka dalej.. Opony - miesięczne nówki - ideał... Moto po prostu w 99.9% 1:1 jak wyjechało z fabryki.. I gdy już widać było zmarnowaną minę slużbisty a jego kolega skwitował to wszystko "dobra daj spokoj.. proszę tu ma Pan dokumenty" służbista dostal blasku w oku... Zobaczył brak odblasku pod chlapaczem czy jak to sie zwie.. Jak idzie plastik pod rejke to jak dobrze pamiętam pod nim był przynitowany 5cm plastik pionowo i do tego odblask w serii. No i ktoś kiedyś to po prostu odciął na równi z chlapaczem. I już - czemu tego nie ma.. to powinno być.. Brak elementu odblaskowego z tyłu i już zaczynał się nakręcać chyba celem zabrania dowodu.. ale jego normalny kolega po prostu przerwał mu i powiedział abysmy jechali i spojrzał litościwie na kolege służbiste. No facet po prostu bez błędny.. Dojeb@ł się braku odblasku z tyłu.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez lagiboy » 4/3/2015, 22:11

takiemu się mówi, że w tej wersji tego modelu nie montowali odblasków.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 22:14

Odblaski sa wymagane przez prawo. Montuja w kazdym moto z homologacja na EU.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Invi » 4/3/2015, 22:21

No i? Sens jakiÅ› to ma?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 22:24

Ale co? Odblaski? Tak - maja byc na wypadek gdy padna Ci swiatla pozycyjne. Takie to przepisy mamy.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez lagiboy » 4/3/2015, 22:27

to musze sprawdzić bo wydaje mi się że ja nie mam odblasku w hornecie. z tyłu mam tylko led i nie wiem czy tam jest odblask. pozycyjnych świateł nie mam w ogóle w hornecie, albo mijania albo nic.

edit
teoretycznie jest odblask, w praktyce gówno widać. jakaś niewyraźna linia w tylnym świetle długa na całe szkło i może ze 3mm szeroka.

mam znalazłem, http://www.wgrane.pl/4e066a61384c33f5bd ... b44f?pcg=1 usunęli go z YouTube ale co raz się pojawi w internecie już nie ginie :D tylko zmienia miejsce.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 22:53

Nie masz przez przypadek akcesoryjnego mocowania tablicy?

W oryginalnym na 100% jest odblask.

Ktory rocznik masz?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez MarSen » 4/3/2015, 23:01

Ja w NSR mam ucięty błotnik z tyłu (tak kupiłem) i niestety brak odblasku... Może kieeeeedyś pomyślę, żeby coś tam przykleić nad tablicę haha.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 23:28

Ten ogon wywala większość motórzystów zaraz po kupnie moto - bo po prostu szpeci trochu moto :P a i na przeglądzie i policja się tego nie czepia.. No chyba, że jak tamten szuka c==3 do tyłka.

Odblask musisz mieć bo kawa była 1995r i miała to w serii także każde moto po pewnie 80 pare - 90r+ to ma :P bo to byly lata w których wprowadzali dużo przepisów..


Ogólnie sens jest bo moto bez postojówki w nocy słabo widać no ale w praktyce ma sie to tak, że ten ori odblask też super jakiś nie jest.. No ale jest :P Ja już wole paski na kołach odblaskowe :P Bo bardziej to widać niż ori odblask :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Invi » 5/3/2015, 00:18

Nie w każdym :P W K1 jest budowany w lampę :P I dobrze, kto to myślał tego paskudnego błotnika nie uciąć.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Grynfix » 5/3/2015, 00:23

Zawsze zamiast lampy można sobie lampke rowerową wstawić.. odblaski ma wbudowane, na czerwono świeci.. a i są wersje ze światłem Stopu i kierunkami.. Mod jak sie patrzy :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez SkoQ » 5/3/2015, 19:03

idiotyczne, po to są dwie żarówy z tylu że w razie jak padnie Ci jedna to wymieniasz. Jakie jest prawdopodobieństwo że padną Ci obie w ten sam dzień ? Bo jeśli w nocy walnie Ci cała instalacja to żaden odblask Ci nie pomoże do domu wrócić. Idiotyczny przepis :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez MarSen » 5/3/2015, 19:07

No mi jedna w ogonie poszła, ale mam 2. Tylko chyba nie każde moto tak ma. A odblask to bezsens. Tak samo ten z boku. Pokaż mi motocykl, który ma odblask z boku fabrycznie. Sportowy.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Fugu » 5/3/2015, 19:26

Zarownka nie jest jedynym slabym ogniwem. Rownie dobrze moze n.p. szczur pogryz wiazke.

Przepisy niekoniecznie musza reflektowac aktualny stan techniki.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê