Zobacz wÄ…tek - Cpi SX 50cc Enduro TUNING
NAS Analytics TAG

Cpi SX 50cc Enduro TUNING

i inne małe pojemności
_________

Cpi SX 50cc Enduro TUNING

Postprzez Szymon3069 » 13/11/2014, 15:25

Witam,
Jeśli chodzi o dobór motocykla na moje potrzeby wybór wpadł właśnie na CPI SX 50cc.Teraz chodzi mi o jego tuning.Co do tuningu optycznego to nie mam pytań, bardziej chodzi mi o tuning na zwiększenie mocy.Mój plan jest taki.
Kupić cylinder Airsal 80cc taki: http://shop.mieloch.pl/cylinder-kit-air ... 5373.bhtml
Jakiś dobry gaźnik 21-24mm i sportowy wydech.
Czy jest tu konieczność wymiany wału na lepszy? czy seria może być? I ile taki zestaw (cylek, wydech, gaźnik) doda KM?
ProszÄ™ jeszcze o opinie tego Cylka Airsal
Z góry dziękuje :)[/url]
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez Szymon3069 » 13/11/2014, 15:39

Chciałbym jeszcze poznać opinie cylindrów polini i w ogóle tej firmy :D
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez SpeedyGonzales » 13/11/2014, 18:28

Tyle kasy za zestaw do motoroweru? Cpi ma bodajże chińską replikę AM6. W oryginalnym Minarelli wał jest dość wytrzymały, jak jest tutaj nie wiem, ale wiem że lepiej to zestroić z dobrym wałem.
Airsal to dobra firma, powinieneś być zadowolony Polini też produkuje dobre kity, poszukaj recenzji poszczególnych zestawów i wybierz co Ci pasuje.
Ile doda mocy? Nie wiem jaki wydech i gaźnik dobierzesz, ale 80 jest większe od serii o ponad 50 procent, do tego inny osprzęt więc śmiało można przypuszczać, że i moc się zwiększy o ok 50 procent w stosunku do serii.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Szymon3069 » 14/11/2014, 15:21

SpeedyGonzales napisał(a):Tyle kasy za zestaw do motoroweru? Cpi ma bodajże chińską replikę AM6. W oryginalnym Minarelli wał jest dość wytrzymały, jak jest tutaj nie wiem, ale wiem że lepiej to zestroić z dobrym wałem.
Airsal to dobra firma, powinieneś być zadowolony Polini też produkuje dobre kity, poszukaj recenzji poszczególnych zestawów i wybierz co Ci pasuje.
Ile doda mocy? Nie wiem jaki wydech i gaźnik dobierzesz, ale 80 jest większe od serii o ponad 50 procent, do tego inny osprzęt więc śmiało można przypuszczać, że i moc się zwiększy o ok 50 procent w stosunku do serii.

Zapewniam Cię że CPI nie ma nic wspólnego z chinami.Jest to 100%-owy Austriak a silnik to Made in Italy! Więc nie wiem czy ta 'replika' nie jest lepsza od oryginału! co do cylindra chyba postawie Na polini 80cc Big Bore daje aż 17,5 KM! :D
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez SpeedyGonzales » 14/11/2014, 19:32

Deklaracja producenta czy hamownia? Skoro nie CPI tojakiś inny motorower ma podróbkę AM6.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Szymon3069 » 16/11/2014, 10:18

SpeedyGonzales napisał(a):Deklaracja producenta czy hamownia? Skoro nie CPI tojakiś inny motorower ma podróbkę AM6.

Nie lubię tego sformułowania "podróbka" jest to replika! A skąd wiem że to nie chińczyk?
Bo cały internet pisze że jest to Motocykl z Austrii a u kolegi na cpi na silniku pisze Made in Italy! I to nie naklejka a wygrawerowany napis! A co do silnika to jest to prawie to samo co AM6 ma po prostu inny wygląd i do tego silnika pasuje dużo części od KTM'a SX 125/85
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez SpeedyGonzales » 16/11/2014, 15:07

Szymon3069 napisał(a):
SpeedyGonzales napisał(a):Deklaracja producenta czy hamownia? Skoro nie CPI tojakiś inny motorower ma podróbkę AM6.

Nie lubię tego sformułowania "podróbka" jest to replika! A skąd wiem że to nie chińczyk?
Bo cały internet pisze że jest to Motocykl z Austrii a u kolegi na cpi na silniku pisze Made in Italy! I to nie naklejka a wygrawerowany napis! A co do silnika to jest to prawie to samo co AM6 ma po prostu inny wygląd i do tego silnika pasuje dużo części od KTM'a SX 125/85

Cpi powstało na tajwanie jak Kymco, po drugie nie motocykl lecz motorower. Po trzecie piszesz pierw że ma AM6, teraz twierdzisz że to "prawie to samo", i że dużo części pasuje od 85 i 125. Czytasz chłopie co piszesz, bo nie wiem czy jesteś pod wpływem, czy ktoś Ci głupot nagadał czy może sam to wymyśliłeś. Jakie części pasują od KTM, kartery, cylinder, wał, tłok, sprzęgło? Po czwarte "replika" może być samolotu w skali np 1.1, albo karabinu (a jest repliką bo poza wyglądem nie spełnia funkcji oryginału, nie lata ani strzela). Zatem wg Ciebie podróbki Adidasa, Sthila itd to nie podróbki tylko repliki butów, koszulek czy pilarek? Ciekawe podejście, bo dla mnie to w najlepszym razie PLAGIAT a nie replika. Chyba że Cpi produkuje silniki na l i c e n c j i Minarelli, ale przecież stwierdziłeś że to "prawie to samo" zatem AM6 to nie jest, to może jakaś replika silnika KTM? Żeby nie wdawać się w dalszą dyskusję dodam, że nie interesi mnie Cpi, "repliki" silników czy nawet sprzęgło od "prawie" AM6 w KTM 125, może masz coś racji ale tam to pisałeś że wyszły totalne bzdury. Jeśli tego nie wyłapałeś to czytaj do skutku. Poza tym pytałeś najpierw o markę Airsal, a teraz opowiadasz sprzeczne wersje.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Szymon3069 » 20/11/2014, 14:21

SpeedyGonzales napisał(a):
Szymon3069 napisał(a):
SpeedyGonzales napisał(a):Deklaracja producenta czy hamownia? Skoro nie CPI tojakiś inny motorower ma podróbkę AM6.

Nie lubię tego sformułowania "podróbka" jest to replika! A skąd wiem że to nie chińczyk?
Bo cały internet pisze że jest to Motocykl z Austrii a u kolegi na cpi na silniku pisze Made in Italy! I to nie naklejka a wygrawerowany napis! A co do silnika to jest to prawie to samo co AM6 ma po prostu inny wygląd i do tego silnika pasuje dużo części od KTM'a SX 125/85

Cpi powstało na tajwanie jak Kymco, po drugie nie motocykl lecz motorower. Po trzecie piszesz pierw że ma AM6, teraz twierdzisz że to "prawie to samo", i że dużo części pasuje od 85 i 125. Czytasz chłopie co piszesz, bo nie wiem czy jesteś pod wpływem, czy ktoś Ci głupot nagadał czy może sam to wymyśliłeś. Jakie części pasują od KTM, kartery, cylinder, wał, tłok, sprzęgło? Po czwarte "replika" może być samolotu w skali np 1.1, albo karabinu (a jest repliką bo poza wyglądem nie spełnia funkcji oryginału, nie lata ani strzela). Zatem wg Ciebie podróbki Adidasa, Sthila itd to nie podróbki tylko repliki butów, koszulek czy pilarek? Ciekawe podejście, bo dla mnie to w najlepszym razie PLAGIAT a nie replika. Chyba że Cpi produkuje silniki na l i c e n c j i Minarelli, ale przecież stwierdziłeś że to "prawie to samo" zatem AM6 to nie jest, to może jakaś replika silnika KTM? Żeby nie wdawać się w dalszą dyskusję dodam, że nie interesi mnie Cpi, "repliki" silników czy nawet sprzęgło od "prawie" AM6 w KTM 125, może masz coś racji ale tam to pisałeś że wyszły totalne bzdury. Jeśli tego nie wyłapałeś to czytaj do skutku. Poza tym pytałeś najpierw o markę Airsal, a teraz opowiadasz sprzeczne wersje.


Ja pisze bzdury? W takim razie co ty robisz w tym temacie skoro nigdy nie miałeś do czynienia z "tajwanskim gunwem" jakim jest Cpi
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez Szymon3069 » 20/11/2014, 14:25

Dla sprostowania sprawy dodam jeszcze ze Cpi sx 250cc są produkowane w Tajwanie a 50cc w Austri.Nie wiesz o tym "motocyklu" nic to się nie wypowiadaj Ps: Lubie pisać motocykl a nie motorower i co? Problem?
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez SpeedyGonzales » 20/11/2014, 19:45

Widzę że masz problemy z komunikacją i w zeznaniach gubisz się jak matka madzi.
Już wiem co może mieć wspólnego AM6, Cpi i KTM... Fajkę świecy i śrubkę, trafiłem? :-D

Odnośnie problemu, to masz go Ty z samym sobą. Ja grzecznie podaję w wątpliwość Twoje sprzeczne wypowiedzi, a Ty z pyskiem. Problem... Naślesz na mnie nastolatków, łebków z gimnazjum? Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojej ww wypowiedzi, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji, nara :-)
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Szymon3069 » 20/11/2014, 20:22

SpeedyGonzales napisał(a):Widzę że masz problemy z komunikacją i w zeznaniach gubisz się jak matka madzi.
Już wiem co może mieć wspólnego AM6, Cpi i KTM... Fajkę świecy i śrubkę, trafiłem? :-D

Odnośnie problemu, to masz go Ty z samym sobą. Ja grzecznie podaję w wątpliwość Twoje sprzeczne wypowiedzi, a Ty z pyskiem. Problem... Naślesz na mnie nastolatków, łebków z gimnazjum? Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojej ww wypowiedzi, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji, nara :-)

Nara nie pozdrawiam !
Szymon3069
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/10/2014, 20:27
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez MarSen » 23/11/2014, 14:14

Uspokójcie się. Szymon3069 wał z 50cc wytrzyma. Ile całość doda KM? To zależy od rodzaju wydechu, rozmiaru gaźnika, regulacji. Jeżeli chodzi o model silnika to masz chińską KOPIĘ AM6. Nie replikę. Wszystko z AM6 Ci podejdzie. Jeżeli dalej masz zamiar się kłócić, że pojazd, który kupiłeś jest równie dobrej jakości co DT, TZR itp. to zmień forum.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez cioracz » 23/11/2014, 18:15

MarSen napisał(a):Uspokójcie się.

Dobrze Tato :D
Co do tego walu to ja i tak dla bezpieczenstwa bym zmienil. Ladnego to syfu moze narobic
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê