Zobacz wątek - Temperatura vs. strój na moto...
NAS Analytics TAG

Temperatura vs. strój na moto...

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez tnts » 30/6/2014, 17:03

jezdzilem kilka lat w teks. i ostatnio w skórach. W skórach jest chłodniej - nie nabiera tak szybko temperatury jak trzeba stac na czerwonym. Różnica jest naprawde spora.
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05


Postprzez metti94 » 30/6/2014, 18:39

a co myślicie o kurtce Alpinestars T-GP Pro Air???
metti94
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/11/2011, 19:41


Postprzez qubus333 » 6/7/2014, 21:33

Na upaly polecam jeansy moto z protektorami typu Sastec - pod wpływem temperatury miekna i 'układają' się do ciała. Po 5min juz nie czujesz ze coś tam siedzi na kolanie czy na biodrze.

Jeżeli chodzi o kurtke to też miałem ten dylemat: kurtka typu mesh vs buzer. Głownie do jazdy po mieście + krótkie wypady. Na trase skórzane kombi zawsze daje rade podczas jazdy.
Gdy już miałem całą mądrość z internetu w małym paluszku (niczym Chuck Norris :D - kupiłem mesha. Buzer wydawał mi się mało bezpieczny. W razie szlifu nie wiem czy ten plastik długo by pociągął.
Zatem staneło na kurtce typu mesh - ogromne siateczkowe panele. Ochraniacze + połacie cordury na rekawach i barkach. W temp. powyżej +25 w mieście idealny!
Byłem zachwycony i ... sprzedałem po pierwszym poźno-wieczornym powrocie do domu :) Bez podpinki nie idzie jechać po zmroku. A nie zamierzałem wozić ze sobą podpinki. Możliwe, że inna kurtka typu mesh z mniejszymi siateczkowymi panelami byłaby lepsza.

W końcu kupiłem skórzaną kurtkę z TFL Cool. Ponoć jest barwiona na czarno specjalnym barwnikiem który odbija światło tak jak biały i kurtka zachowuje się jakby była biała - nie nagrzewa sie, dwa wloty na zamki i dwa wyloty na plecach. Idzie wytrzymać te kilka minut na światłach.
Do tego (zawsze) dobra bielizna termo, którą można przepłukać po każdej podróży i sprawa przykrego zapachu załatwiona.

Niestety ale najlepiej jest przetestować na sobie a i tak będzie taka pogoda, że będziesz żałował, że nie wybrałeś innego rozwiązania :)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Movi » 7/7/2014, 08:30

Producent podaje że odzież wykonana w technologii TFL Cool System potrafi być chłodniejsza o 12*C w porównaniu do tradycyjnej odzieży tekstylnej.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez gumis » 7/7/2014, 18:19

Wierzysz we wszystko co producent podaje?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez qubus333 » 7/7/2014, 20:50

gumis napisał(a):Wierzysz we wszystko co producent podaje?


gumis: Ciekawa sprawa. Warto by sie pokusić o testy :-) Najlepiej takim termometrem, którym pielęgniarka w szpitalu 'strzela' w czoło pacjentom przy porannym obchodzie :-)

Ja niestety mogę tylko wydać subiektywną opinią. Mam porównanie skórzanej kurtki od kombi i skórzanej z TFL. Obie czarne. W upalne dni porównanie wypada na korzyść tej drugiej. Ale na ile jest to spowodowane wywietrznikami oraz samym krojem kurtki (od kombi jest bardzo mocno obcisła, ta z TFL jest luźniejsza i ma szersze rękawy przez które wpada powietrze bo jeżdżę w niej w krótkich rękawicach) a na ile systemem TFL to trudno jednoznacznie orzec.

W każdym razie jak dziś termometr pokazał +30st to naprawdę zatęskniłem za meshem :-)
Jeżeli dużo się kręcisz po mieście w upały - mesh będzie bardzi\o dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak o podpince na wieczorne powroty bo inaczej będziesz wracał 50km/h :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Movi » 8/7/2014, 09:15

gumis napisał(a):Wierzysz we wszystko co producent podaje?


Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem to możemy podyskutować.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez gumis » 8/7/2014, 16:21

Ze zdziwieniem stwierdzam, że potrafię czytać. Wyszedłem widać ze zbyt ambitnego założenia, że skoro cytujesz to co podaje producent, to się pod tym podpisujesz. Inaczej to jest normalne rozsiewanie plotek. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Movi » 8/7/2014, 16:40

Nie no nie należę do ludzi zapierdalających z termometrem żeby zmierzyć czy aby faktycznie producent napisał prawdę. Przytoczyłem jedynie to co podaje.

Po za tym jeżeli cytujesz że producent twierdzi że Audi A6 3.0 tdi spala 6 litrów na 100km to się pod tym podpisujesz?

Spoko masz teorie :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Roslina » 10/7/2014, 23:17

Chyba i jeden i drugi Pan ma racje. Producent podaje dane dla warunkow testowycgh a te moga sie roznic od realnych.
Ja dzis odebralem spodnie skorzane. Nie chce wiecej jeansow a tekstyl na chlodniejsze dni. Roznica jest niesamowita. Ktos pisal ze jeansy lepsze do urzedu i zalatwiania spraw na miescie. Dwa dni temu usiadlem u kolegi w biurze w jeansach i zostala mokra kaluza,bylo mnie wstyd. Dzis usiadlem w sorce i pelen komfor jak w alwejsach. W lekkim deszczyku tez daly rade.
Avatar użytkownika
Roslina
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/7/2014, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 11/7/2014, 06:38

skora na miasto to nieporozumienie, chyba ze masz sie gdzie przebrac
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Roslina » 11/7/2014, 09:48

leff masz racje ja i w jednej i drugiej pracy mam prysznic i garderome.Nie bralem tego pod uwage. Moje dziewczyny przyjezdzaja na rolkach i rowerach do pracy i kazde z nas mam mozliwosc wziecia orzezwiajacego prysznica i przebrania sie w stroj sportowy jaki obowiazuje w na ich stanowisku, ale siedzenie jinach z kevlarem i tak poci tylek.
Avatar użytkownika
Roslina
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/7/2014, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jasnoksieznik » 11/7/2014, 11:05

Na krotkie dystanse, przy normalnej pogodzie zakladanie lekkich ubran motocyklowych na ubranie casual/biuro tez daje rade. Przy 30stopniach pozostaje garderoba w pracy albo gimnastyka w kabinie WC :|
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Kaai » 11/7/2014, 11:20

ciuchy pod ubrania motocyklowe?

jeśli chodzi o kombi skórzane, to jedyną możliwością ciuchów są termoaaktywy. jeśli jestes w stanie założyć jakieś jeansy pod skórę to masz za dużego kombiaka
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez jasnoksieznik » 11/7/2014, 12:32

Miedzy innymi dlatego nie mam skorokombiakia. Mialem na mysli spodnie tekstylne.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez ///Michał » 17/7/2014, 13:24

Kurtke bym zostawił :D na nogi ochraniacze buty na ręce rękawice i powinno być dobrze :D a jak w kurtce za gorąco to buzera kup :D chociaż kurtka bezpieczniejsza :D
///Michał18
///Michał
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17/7/2014, 11:20
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez RazzPL » 27/7/2014, 10:59

Zależy jaka skóra, ja mam kurtkę Seca Icano, do jazdy zawsze mam na sobie koszulkę termoaktywną z długimi rękawami, kurtkę zapinam i otwieram wloty powietrza na barkach i na plecach. Piękna sprawa, klimatyzacja i tak dalej, o ile się jedzie, bo na postojach trzeba jednak się rozpinać :)
Kwestia gustu czy skóra, czy tekstylne, moim zdaniem nie ma się co bawić w półśrodki, czyli tzw buzzery.

Pozdrawiam :)
Suzuki GSF600S -Bandit-
RazzPL
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/3/2011, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Temperatura vs. strój na moto...

Postprzez andy7 » 27/7/2014, 15:40

miki1406 napisał(a):Kierując się radami i rozsądkiem, założyłem wczoraj na krótki wypad kompletny strój. Kórtka skóra, rękawiczki skóra, spodnie tekstylne, buty skóra wysokie, kask.

Temperatura na zewnątrz 24 stopnie. Wróciłem do domu i co??

Kurtka mokra, spodnie mokre, wszystko upocone, niemiłe i śmierdzące??


Strzelam, ze nie zalozyles pod Kombi bieliny termoaktywnej.

Na innym Forum czytalem, ze Kolo zaklada szorty i " kamizelke " z protektorami a na to jeansy.

gumis napisał(a):Wierzysz we wszystko co producent podaje?


Widzialem test czarnej skory Hein Gericke w lecie, skora nagrzala sie do temp chyby 26 st. C, tradycyjna skora prawie 60 st. C

:wink:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez qubus333 » 27/7/2014, 21:04

UWAGA - Proszę potraktować mój wpis z przymrużeniem oka :D

Nudziłem sie nieco w sobote i postanowiłem zrobić swój własny test :-)

Gadżety potrzebne do testu:
Dwie skórzane kurtki bez podpinki. Grubość 1.2mm
Jedna barwiona TTF Cool System, druga normalna.
Dwa termometry oraz środek do kalibracji tychże (zwykłe wiadro z zimną wodą :-)
Jeden termometr kontrolny.
Koc, kawałek nagrzanego miejsca w ogrodzie i duuuuuużo słońca.

Godzina 11.00 Termometry testowe skalibrowane do 20st. Termometr kontrolny wskazuje 37st w słońcu.
Oba termometry testowe ida do środka kurtkek a ja ide na kawę :-)
...

Mija godzina. Oba termometry wyciągam i ... :?

Wynik:
Skóra normalna 41st C.
Skóra TTF - 38st C.
Czyli różnica niestotna.

Wnioski:
1. Test był beznadziejny :-D
2. Kurtka wykonana w technologi TTF nie jest z TTF tylko koleś mi naściemniał
3. TTF nie jest taki hmm.. innowacyjny ...

Powyższe nie zmienia faktu, że obie nadal bardzo lubie :D
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez R6_Rider » 29/7/2014, 01:06

Panowie ja po dzisiejszym dniu mówię dość. Co zrobić, żeby nie było tak gorąco? :D

Dzisiaj wróciłem do domu mokry jak bym na siebie z 5 litrów wody wylał. W sumie identycznie jak i przy kilku wcześniejszych wypadach, gdzie temperatura wynosiła około 30 stopni... Nie jeżdżę w południe, bo bym chyba się roztopił albo umarł z odwodnienia, zawsze wybieram się pośmigać wieczorem. Pojeździłem dzisiaj trochę po Warszawie (zawsze na jakieś czerwone światło się trafi) a potem skoczyłem poćwiczyć jazdę na gumie. Było mi tak gorąco, że jest to nie do wytrzymania. Cały strój był dosłownie mokry. Napiszę w czym jeżdżę, bo może tu leży przyczyna
Kurtka
http://allegro.pl/richa-kurtka-cage-gra ... 53846.html
Spodnie
http://allegro.pl/spodnie-tekstylne-hel ... 90976.html
Buty
http://allegro.pl/sidi-vertigo-corsa-st ... 60239.html

Podrzućcie jakieś rady, bo ja jestem już zdesperowany... Jutro jadę po jakąś chłodzącą bieliznę termoaktywną, bo jeszcze się nie zaopatrzyłem. Pomoże? Szczerze to jakoś w to wątpię... Na nowy sezon planuję sobie sprawić jakiś kombiak skórzany, ale mega perforowany (nie jeżdżę w deszcz). Nie chodzi mi nawet o to, że jak się spocę to wstyd iść do sklepu czy coś, tylko o to, że po prostu nie mogę wytrzymać.

Co spełni najlepiej swą rolę?
1. Aktualny strój + bielizna termoaktywna chłodząca
2. Buzzer + ochraniacze kolan (moto jeansy?)
3. Kurtka mesh + moto jeansy

Dodam, że bardzo zależy mi na bezpieczeństwie. Jakoś nie przekonuje mnie buzzer chociaż co do moto jeansów też mam pewne wątpliwości. W sumie to kurtki typu mesh zbyt solidnie też nie wyglądają.

Polecicie jakieś sklepy z odzieżą motocyklową ze sporym asortymentem w Warszawie, żeby sobie przymierzyć różne opcje? Niestety ja ogarnąłem tylko moto-akcesoria i jakiś nowy sklep obok niego na Prymasa Tysiąclecia.

Podrzućcie jakieś pomysły, bo się jeździć odechciewa. :D
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr