Zobacz wątek - BMW F 800 ST czy Yamaha Fazer FZ6 S2
NAS Analytics TAG

BMW F 800 ST czy Yamaha Fazer FZ6 S2

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

BMW F 800 ST czy Yamaha Fazer FZ6 S2

Postprzez climbwave » 2/8/2007, 17:02

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem nowego motoru. Obszedlam juz wiekszosc salonow i wybor padl na dwa motory - BMW F 800 ST
( http://www.bmw-motorrad.pl/products/spo ... rs/f800st/ )
oraz Yamaha FZ6 S2
( http://www.yamaha-motor.pl/products/mot ... fz6_s2.jsp ) .

Oba motocykle sa super ale ciezki wybor przede mna.
BMW szybkie, wygodne , pozycja za kierownica dla mnie rewelacyjna podobnie( podkreslam podobnie ) jest z FZ2.

Chcialem sie zapytac czy ktos z forumowiczow jezdzi lub jezdzil BMW F 800 ST lub 800 S . Opinie o Yamaha juz slyszalem nie jedna i chetnie wyslucham kolejnych ale wciaz ciezko jest znalezc opinie o BMW.

Pozdrawiam.
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa


Postprzez boss » 2/8/2007, 20:19

Grubasss ma BMW to Ci wszystko powie.... Ja bym stawiał na Yamasze 8)
boss
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8/7/2007, 10:54


Postprzez maniekaga » 2/8/2007, 20:27

Wybierz Fazera !!!!
Mało pali, swietnie się prowadzi, wybacza błędy a winkle.....aż się.....

Pozdro
Avatar użytkownika
maniekaga
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/5/2007, 07:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez boss » 2/8/2007, 20:47

Sprawdzona konstrukcja, duży dostęp do czesci itp.

i na kole też jest ok ;)
boss
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8/7/2007, 10:54

Postprzez OUTLAW. » 2/8/2007, 20:49

boss napisał(a):Sprawdzona konstrukcja, duży dostęp do czesci itp.

i na kole też jest ok ;)


rozumiem ze miałeś fazera?
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez boss » 2/8/2007, 20:53

w pewnymsensie tak, szwagra Ojciec ma i bardzo osobie chwali... bardziej do turystyki do używa i jest praktycznie bezawaryjny ....
boss
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8/7/2007, 10:54

Postprzez OUTLAW. » 2/8/2007, 20:57

Lovtza swego czasu na temat tego motocykla oświetlił mnie, jednym słowem gorsze cheble od starszego modelu ma a jezeli chodzi o charakterystyke to gsr jest duzo lepszy zresztą niech on sie wypowie najlepiej bedzie ;) , wada którą osobiście zauwazyłem to spieprzony obrotomierz na którym nic nie widać w slońcu mowa tu o fazerku
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez boss » 2/8/2007, 21:01

kwestia przyzwyczajenia, no i gustu o którym się nie dyskutuje ;)
boss
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8/7/2007, 10:54

Postprzez Leg1oN » 3/8/2007, 20:10

wolabym fazera.. 2 cylindry napewno nie beda mialy takiej kulturki jak 4.. idz do dealera i popros o jazde probna.. sam sobie wyrobisz opinie.. pozdro
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 3/8/2007, 20:12

wolabym fazera.. 2 cylindry dodatku w rzedzie nie beda nigdy mially takiej kulturki pracy jak 4... idz do dealera i popros o jazde probna.. sam sobie wyrobisz opinie... pozdro
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez OUTLAW. » 3/8/2007, 20:54

jakies takie dziadkowe to BMW
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez Beavis » 3/8/2007, 20:59

F800 jest dużo ciekawsze niż ST, chociaż to chyba sprzęt o trochę odmiennym przeznaczeniu. Mi z tego typu motocykli najlepiej leży nowy Hornet - bynajmniej wizualnie. Chociaż po tym jak zachwalał GSR Łowca, to gdyby przyszło co do czego to pewnie taki sprzęt byłby numerem jeden (zważywszy także na świetną cenę).
Avatar użytkownika
Beavis
Moderator
 
Posty: 960
Dołączył(a): 5/8/2006, 20:37
Lokalizacja: Słoneczne Aspen

Postprzez climbwave » 3/8/2007, 22:01

Witam,

Poczekam na test motocykli BMW F800, Bandit 650 oraz Fazerki.Najbardziej bedzie mnie interesowalo BMW i FZ6S2 chciaz jak napisal Lovtza wynik moze byc zaskakujacy :) Na chwile obecna moge powiedziec ,ze w 80% wybor padl na BMW. Przychylam sie do opini evil-a ktory pisze o zajefanym niemieckim motorze
Pozostalo mi jeszcze umowienie sie na jazde probna w Yamaha i BMW. Pierwszy odwiedze salon BMW - dealer bardzo nalega wiec moze beda jakies graty hehe :D
F 800 ST rozni sie od F 800 S zaledwie kilkoma detalami jednak silnik pozostaje ten sam. Czy 800 ST wyglada jak dziadkowe? Mozliwe, wyglad rzecz gustu no ale osigi ma podobne do fazerki.No i pozycja bardziej komfortowa itd.

Horneta tez rozwazalem.Szczegolnie rzuca sie w oczy bajerancki tlumik ... BMW jest o tyle dobre ,ze ma wysokie siodlo i to mi odpowiada przy moim wzroscie 180cm.

Jezelii chodzi o kase to BMW jest najdrozsze ale czy kilka tysiecy zlotych robi roznice skoro fazerek, hornet i bandit kosztuja lekko powyzej 30k.?

Powracajac do tematu czesci to mam nadzieje ,ze przez najblizszy czas od kupna motoru nie bede musial nic z nim robic wiec na to nie bede zwracal uwagi.Natomiast jezeli chodzi o akcesoria to pewnie pojade do Berlina bo u nas w kraju to jak dotad nie powstal ani jeden porzadny sklep z akcesoriami dla motocyklisty i motoru - moze sie myle ?? Gdzie nie bylem i pytalem sie o kask to owszem maja ale zaledwie po jednej sztuce albo trezba czekac na zamowienie. Pytam sie o konkretny kask Schuberth S1 i sprzedawca mi mowi ,ze 2 tygodnie na dostawe trzeba czekac .... szkoda slow.

pozdrawiam
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Marcin_SF » 3/8/2007, 23:05

dla mnie to generalnie kwestią zasadniczą jest to do czego będziesz tego motocykla używał.

BMW będzie napewno lepszy do wypadów turystycznych, FZ6S2 lepiej sprawdzi się w mieście, bandit w wersji S był by czymś po środku.
Definicja głupoty: "Kontynuować robienie rzeczy w ten sam sposób i oczekiwać odmiennych rezultatów"
Avatar użytkownika
Marcin_SF
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/4/2007, 19:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez climbwave » 4/8/2007, 11:03

Witam,

Jak dotad to mieszkalem w Wawie i prawie jedynym srodkiem transportu byl samochod ,..
Jednak przyszedl czas na zalozenie rodziny... niedlugo nasz rodzina powiekszy sie o kolejnego czlonka :D
W takiej sytuacj wyprowadzilismy sie za Wawe okolo 25km. Poniewaz samochod ktorym jezdzilem dotychczas zabierze zona to stwierdzilem ,ze przesiade sie na motor :D a co tam ...
Podroze bede odbywal prawie codziennie do miasta wiec na motorku spedze troche czasu. Poza tym jakis drobny wypad w tygodniu gdzies dalej za miasto lub do rodziny .... W takim wypadku bede potrzebowal owiewki i takich tam innych ciekawych rzeczy... 8)

Mozliwe ,ze Fazerek bedzie lepszy na miasto ale nie tylko po miescie bede jezdzil. Jest duzo za tym zeby wybrac Fazera ale w ostatecznej kwesti zdecyduje wyglad ktory jak juz wczesniej wspomnialem jest rzecza gustu.

Faktem jest ,ze mam w czym wybierac. Kawasaki tez niczego sobie. Motorek bardzo dobrze sie prezentuje i z pewnoscia jest godny polecenia. Jako ,ze jak na razie jestem laikiem w sprawach motocykli to chcialbym sie zapytac o awaryjnosc Kawy.
Spotkalem sie z opiniami uzytkownikow innych marek niz Kawa ( Hondy i Yamahy ) , ze Kawy sa awaryjne?? Nawet bedac w salonie Hondy sprzedawca powiedzial : "...jezeli mialbym juz wybrac i nie zdecydowalbym sie na Honde to polecam Yamahe...". Najlepszym wyjsciem bedzie przekonanie sie na wlasnej skorze co jest dobre. Powracajac do Kawy to model ER - 6f ABS tez niczego sobie.

Generalnie jak na razie jestem za motorami sportowo-turystycznymi , chociaz NAKED-y mowia do mnie KUP MNIE :) i kusza jak moga - ladne sa.

Jeszcze jedna rzecz jest wazna w BMW oferuja kredyt 60/40 0% ktory uwazam ,za calkiem rozsady. Kolejna dogodnosci jaka jest w kazdym salonie to leasing lub kredyt. Zakup motoru sfinansuje po czesci to znaczy jeszcze sie nie zdecydowalem czy motor kupie w leasingu czy w kredycie. BMW tutaj rowniez przoduje i jezeli chodzi o leasing to maja calkiem dogodne warunki. Mozliwe ,ze inne salony takie jak Yamaha na polczynskiej(Wawa)czy Honda Plaza (Wawa) rowniez maja takie oferty ale jakos sprzedawcy nie byli w stanie mi udzielic takich informacji natomiast BMW ladnie i klarownie przedstawilo mi swoja oferte.

Kupujac motocykl nie mozna tutaj zapomniec o modelach sprowadzanych z zagranicy ( mam na mysli nowy mototcykl od dealera z poza Kraju). Jest kilka firm oferujacych takie uslugi i kiedys nawet skusilbym sie na zakup takiego samochodu. Juz prawie bym go kupil ale krajowy dealer okazal sie bardzo operatywny i roznica w cenie nie byla zbyt duza co spowodowalo zakup krajowego towaru :) Podejrzewam ,ze podobnie bedzie z kupnem motoru. Bede staral sie zbijac z ceny jak tylko mozna...... :idea:

Pozdrawiam.
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez OUTLAW. » 4/8/2007, 14:54

evil napisał(a):Hornet ma nową cenę, Bandit trochę zleżały, jak dla mnie.
jak chcesz, to mogę przygotować Ci zacne oferty na wszystko, oprócz Suzuki. szkoda, że nie pomyślałeś o Kawasaki Z 750. najlepszy szpej w swojej klasie.
jakby co, wal na PW.


bo nie ma rywalizacji, nikt nie robi praktycznie 750tek w nakedzie:) ps czemu suzuki nie? ja ostatnio wlasnie sie przymierzalem do suzuki gsr co o nim sądzisz evil?
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez mar111cin » 5/8/2007, 09:33

ostatnio na stronie kawasaki widziałem że np zzr600 i z750 (również z1000) są wycofywane z oferty. Wchodzi coś nowego czy się już nie sprzedają ?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez OUTLAW. » 5/8/2007, 12:45

evil napisał(a):zajebista frajda z jazdy. od dwóch lat upalam testowe GSR'y na poznańskim torze podczas Dni Suzuki. sprzęt OK.
ale Z bije wszystkie na głowę...


90% jazdy to bedzie miasto mysle że az tak nie odczuje tej róznicy na tor sie jeszcze nie bede wybieral ponieważ nie mam takich umiejętnosci hehe ,ale jeszcze potrwa zanim zbiore odpowiednią kwote by coś kupić narazie badam rynek, kawe tez ogladałem z750s jakoś nie zrobiła pioronujacego wrazenia na mnie na zdjeciach lepiej wyglada:) jeszcze kusi mnie bandzior 650 ale jego waga mnie przeraża
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez falconiforme » 5/8/2007, 14:12

bandzior 650 ale jego waga mnie przeraża

i bardzo dobrze, jak nie masz czasu na siłownię kup bandziora, ja ze swoim musze się siłować - wystarczy że teren jest pochyły a ty musisz cofać, albo chcesz go przeprowadzić lub manewrować bez zapalania. Na szybkich zakrętach, hamowaniu też poczujesz jego masę.
2 razy przy 1km/h zwalił mi się na bok ( nie urzymałem go)
- raz na skrzyżowaniu nie tak zachamowałem skręcając
- raz krzywo wjechłem na beton z trawy, gdzie trawa uśliznęła koło

Między samochodami nie ma z nim problemów i jest przyjemnie.
Jak na początku dosiadałem bandyte to lubiłem jak jest w baku pełno i plecaczek jeszcze siedzi, wtedy płynnie się poruszał. Po ololo 3000 km zmieniłem zdanie ale ze swoim Plecacaczkiem dalej lubie jeździć:).
Teraz jak w baku zostaje 5l paliwa to myślisz- kurka ta 600 nie jest taka mułowata - musze mieć fazera lub horneta, byle te 20 kg mniej.
Z drugiej strony czasem masa moto jest fajna nie wiedzieć czemu, może poprostu lubi się ją poczuć (czasem fajnie a czasem niepraktycznie)
Mam 170cm 70kg.

Po przebiegu okolo 28000 km przedni widelec jest strasznie miękki. Zwyczajnie powyżej 160 km/h buja motocyklem. Gdy jest zimno (olej teleskopowy gęsty) idzie jak po sznurku powyżej 170km/h. I jeszce na nierównej naiwerzchni hamowanie awaryjne to nie jest ciekawe doświadczenie. Ciekawe czy wtryskowy bandyta ma lepiej.

Powyżej 140 km/h Plecaczek(174cm 60 kg) nie chce jechać tak mu wieje w kask że musi się z nim siłować.

Bandit jest fajny ale troche brakuje mu do innych nakedów.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez OUTLAW. » 5/8/2007, 15:14

ja mam 177 i 90kg ale to nie o to mi chodzi czy mam silem go utrzymać bo tego akurat sie nie boje tylko chodzi o jego wlasciwosći jezdne mam rpzeczucie ze to jest tzw "kloc" na niekorzyć w gsr wplywają te wydechy pod zadupkiem bo nic tam nie zaladujesz żadnego bagazu, no i bandzior lepiej pod wzgledem finansowym wypada nie chce starego sprzetu zalezy mi na jak najmlodszym ale tez nie chce kupić czegoś co mi niebedzie dawało radosci z jazdy
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na gr
cron