Zobacz wątek - Kask
NAS Analytics TAG

Kask

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez SQ » 23/12/2007, 01:34

Suomy dobry, Uvex też. ROMER (?) NIE!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez kris » 25/12/2007, 23:39

Dobry jest Lazer 300zł i masz fajny i dobry Kask który jest wytrzymały ;) mam LZ6 i jest naprawde wytrzymały ;p
Avatar użytkownika
kris
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska


Postprzez dosiek77 » 26/12/2007, 10:22

Racja jak już tani to Lazer albo AGV.
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów

Postprzez pioterjawa » 29/12/2007, 00:32

http://www.youtube.com/watch?v=asH3URm4Jqo

lub wpisać do youtube "helmet test"

niektóre testy są ciekawe inne amatorskie-głupie
Avatar użytkownika
pioterjawa
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28/12/2007, 22:04
Lokalizacja: mam wiedziec? Piła

Postprzez iza_79 » 29/12/2007, 13:13

barti napisał(a):A czy ktoś może coś powiedzieć o tym kasku
http://moto.allegro.pl/item282879399_ka ... _2008.html
Tak przegląda net, szukam czegoś dla siebie i znalazłem coś takiego. Mozę ktoś z was ma taki kask ???


dla sprostowania
ROMER to niemiecka firma z tradycją, która powróciła na rynek p wielu latach. Robią teraz zajebiste kaski za nie duże pieniadze, aby przebić się przez konkurencję, która jest teraz spora.
Podjedź sobie do sklepu i zobacz jak jest ten kask wykonany
MOTORY, PRAWDZIWA MIŁOŚĆ
iza_79
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9/6/2007, 13:12

Postprzez dosiek77 » 29/12/2007, 13:23

Wszystko się zgadza, tylko w Polsce musimy myśleć o tym gdzie kupić np. akcesoria ko kasku.

Mialem Sharka, Caberga, AGV i teraz Lazera.

Do Siarka nie mogłem dostać nic(szukałem noska), Caberg OK, AGV OK.(za sprawa importera).

Do Lazera szukam ciemnej szybki-bezskutecznie.

Strach pomyśleć jak by pękła szybka w Romerze.
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów

Postprzez iza_79 » 29/12/2007, 13:38

dosiek77 napisał(a):Wszystko się zgadza, tylko w Polsce musimy myśleć o tym gdzie kupić np. akcesoria ko kasku.

Mialem Sharka, Caberga, AGV i teraz Lazera.

Do Siarka nie mogłem dostać nic(szukałem noska), Caberg OK, AGV OK.(za sprawa importera).

Do Lazera szukam ciemnej szybki-bezskutecznie.

Strach pomyśleć jak by pękła szybka w Romerze.

Zajmuję się sprzedażą akcesriów motocyklowych i posiadam kaski ROMERA, nie ma większego problemu z częśćmi. Z AGV jest gorzej ponieważ Włosi są trudni do dogadania, często przysyłaja coś innego niż się zamawia albo w innych cenach, Niemcy tego nie robią. Mam nadzieję, że nasz rynek rozwinie się tak, że nie będziemy mieli problemów :)
Pozdro
MOTORY, PRAWDZIWA MIŁOŚĆ
iza_79
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9/6/2007, 13:12

Postprzez elco » 29/12/2007, 15:22

dosiek77 napisał(a):Do Lazera szukam ciemnej szybki-bezskutecznie.



www.****** - widzialem tam ostatnio jakies wizjery do lazerow, poszukaj troche

a do autora: z tanszych kaskow tj.300-400zl mozesz jeszcze spokojnie kupic NITRO. Niestety nie sa one jakas super rewelacja, szczegolnie pod wzgledem wygody, ale na tle AGV czy Lazerow w tych samych granicach cenowych wypadly znacznie lepiej.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez dosiek77 » 30/12/2007, 10:21

Szukałem przed sezonem, wtedy nie było. Teraz są ale cena zabija:(

Już sie przyzwyczaiłem do foliowej wkładki:)
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów

Postprzez rng » 30/12/2007, 15:49

więc i ja się przyłączę do tematu...

szukam kasku przed sezonem - ma być przede wszystkim bezpieczny z zapieciem "normalnym" z antyfogiem i wentylacja i w rozsadnej cenie - choć od czego są kredyty hehe


miałem tzn nadal mam bo wytrzymał - Uvex 3000 - dość cichy fajny wygląd tyle że po wywrotce mocowanie szybki rozwaliło się i raczej tego się nie naprawi - zresztą mówią, że w kasku po glebie nie powinno sie jeździc - nie wiem ile w tym prawdy.. poza tym ten model ma bajer z zapieciem - ale ten bajer kosztował mnie parę rys na twarzy bo odpiął i zsunał się jak szlifowałem po jezdni - ale uderzenie o krawężnik przyżył bez problemu - i ja też :)
Avatar użytkownika
rng
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/12/2007, 15:09
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez matey » 11/1/2008, 01:16

Co sadzicie o tym kasku:
http://motoallegro.pl/item295552951_agv ... egap_.html

Szukam czegos do 600, musi byc dobre, nie interesuje mnie kask szczekowy, co polecicie?
matey
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10/12/2007, 23:21

Postprzez elco » 11/1/2008, 12:45

matey napisał(a):Co sadzicie o tym kasku:
http://motoallegro.pl/item295552951_agv ... egap_.html

Szukam czegos do 600, musi byc dobre, nie interesuje mnie kask szczekowy, co polecicie?


powiem szczerze, ze nasluchalem sie dosc duzo negatywnych opinii na temat kaskow AGV z najnizszej polki. Nastepne, troche drozsze modele i podobno roznica jest juz diametralna. Niestety jest to tylko opinia obiegowa i proponuje sie nia nie sugerowac. Jezeli zalezy ci na porzadnym i "stosunkowo" tanim kasku ostatnio odwiedzajac louis.de znalazlem w przecenie kilka porzadnych Sharkow i Cabergow. Moze zastanowilbys sie nad nimi.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez aga » 14/1/2008, 14:47

Hej,

chcę zmienić kask na szczękowy, z osłoną przeciwsłoneczną, anti fog jeszcze najlepiej.
Czy możecie mi doradzić czy w ogóle ten typ kasków jest równie skuteczny jeśli chodzi o ochronę głowy i jaki możecie polecić?
Na allegro znalazłam kilka od 400zł w górę, także trudno mi się zdecydować. Nie chcę też kupić powyżej 1000 zł, wolałabym jednak tańszy.
Fajnie gdyby był np szary, może będzie mniej mózg się lasował na światłach :roll:
Poniżej przykłady:

http://moto.allegro.pl/item294827818_kask_szczekowiec_mtr_m_.html (otwórz link)
http://moto.allegro.pl/item294790708_b_m_k_moto_kask_saiko_novator_czarny_mat_3_kolory.html (otwórz link)
http://moto.allegro.pl/item297424925_kask_szczekowy_okulary_przeciwsloneczne_od_ss_.html (otwórz link)
http://moto.allegro.pl/item295725428_kask_airoh_sv55s_rozmiar_m_nowy_promocja_.html (otwórz link)
http://moto.allegro.pl/item291704808_nowosc_szczekowy_kask_airoh_sv55s_warszawa_fv.html (otwórz link)

pozdr
aga
aga
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/9/2006, 13:36

Postprzez suszek » 14/1/2008, 19:48

:arrow: przejzalem te kaski szczeze ja bym sie raczej nie zdecydowal
po pierwsze nigdy nie slyszalem o tych firmach
po drugie nie kupuje czegos czego nie widzialem i nie mialem w reku no chyba ze to opony
co do twojego pytania o kaski szczekowe
ja nie jestem ich zwolennikiem osobiscie jezdze w pelnym ale zato mojej zonie kupilem szczekowy i jest bardzo zadowolona jest faktycznie funkcjonalny ona jezdzi obecnie w NOLANIE N 102E widzialem ze wkraju mozna go juz kupic za jedyne 700zl na alegro ja rok temu zaniego dalem prawie drugie tyle wiec moze rozejzyj sie po powaznych firmach a nie na cos co tutaj spzedaja w cerfurach pozdrawiam :twisted:
BAJKERSKA Rodzinka...........


Peti- V-MAX to juz minelo
teraz 1100 GSX-R
suszek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30/1/2007, 17:04
Lokalizacja: aix-en-provence

Postprzez MadboY » 14/1/2008, 19:57

elcommendante napisał(a):powiem szczerze, ze nasluchalem sie dosc duzo negatywnych opinii na temat kaskow AGV z najnizszej polki. (...)


Jakies konkrety? Mam K-serie i jestem ciekaw.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez elco » 14/1/2008, 20:16

MadboY napisał(a):
elcommendante napisał(a):powiem szczerze, ze nasluchalem sie dosc duzo negatywnych opinii na temat kaskow AGV z najnizszej polki. (...)


Jakies konkrety? Mam K-serie i jestem ciekaw.


Slyszalem od znajomego jak dla mnie dosc szokujaca wiadomosc odnosnie modelu GP1. Zaczynajac od tego, ze kask zle przylega do glowy, ma tylko 3-stopniowa regulacje, a skonczywszy na tym, ze wracajac podczas dosc mocnej ulewy niestety nie mogl wytrzec sobie szybki w czasie jazdy.... a nie mogl wytrzec bo o dziwo woda znalazla sie po wewnetrznej stronie( byc moze, akurat trafil na jakis produkcyjny feler). Ja wychodze z zalozenia, ze lepiej jest kupic drozszy kask sredniej klasy firmy(w moim mniemaniu: Caberg,Nitro, Lazer), niz najtanszy firm wyzszej klasy(shark, shoei,Soumy), bo cena jest prawie ta sama, a roznice w jakosci i wykonaniu znaczace.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez MadboY » 14/1/2008, 21:51

Z tego co zauwazylem do szeroko pojeta wygoda kasku zalezy bardziej od kubatury glowy niz samego kasku.. po prostu ma sie bardziej lub mniej standartowy leb hehe
Co do wody od wew. to nie spotkalem sie z czyms takim, ale nie przecze - moze i sie zdarza. W kazdym razie moja K-seria jest wolna od tych wad.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Abaddon20 » 15/1/2008, 09:00

Ja przez jeden sezon mialek sharka s650 i nie polecam go nikomu komu mile jest zycie :( kask bardzo szybko sie wygniata i zaczyna latac na glowie poza tym ma mechanizm mocujacy szybki felerny i podczas postoju na swiatlach gdy otwierasz szybke potrafila sie wypiac od jednej strony :( co naprawde niejbylo fajna opcja zapinanie szybki w rekawicach stojac na swiatlach :(

obecnie doszedlem do wniosku ze nie bede sie z nim meczyl i kask polecial do producenta na gwaracje a jak wroi to sprzedaje go na allegro:D

a obecnie zaopatrzylem sie w Shoei`a XR-100 i powiem ze jest boski ( fakt kosztuje swoje) wykonanie jest 1 klasy wetylacja tez

generalnie polecam zeby na kasku nie oszczedzac a jak ktos napisze ze to tylko wygoda wplywa tak na cene to bede sie klucil bo wygoda ma BARDZO duz e znaczenie podczas jazdy i bezposrednio wplywa na bezpiecszenstwo bo jak mam cos wygodnego przyjemnego to moge bardziej skupic sie na obserwowaniu drogi a nie zawracac sobie glowe ze cos mnie uwiera i jest mi nie wygodnie.

Takie jest przynajmiej moje zdanie

Pozdrawiam
Abaddon
Bandit 600 N
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr