Zobacz wÄ…tek - ustawienie zawieszenia
NAS Analytics TAG

ustawienie zawieszenia

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ustawienie zawieszenia

Postprzez toschiba198903 » 4/3/2014, 16:18

Witam szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem ...


Chodzi o ustawienie zawieszenia w f3 97 rok jak je ustawić zeby było idealnie jak jeździłem sam to jeszcze bylo ok ale też była miekka a jak już jechałem z kims to siadała strasznie do dołu. skręciłem spręzyne chyba na maksa bo jak stoje z prawej strony moto to widze napis 7 ... Teraz tylko nie wiem jak ustawić te dopicia na sprężynie co jest tam pod nią regulowane srubokrętem i przy zbiorniczku pod siedzeniem ma to byc ma maksa pozakrecane-porozkrecane ?? czy jakoś po środku ??
toschiba198903
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 11/1/2014, 15:38
Lokalizacja: bialystok


Postprzez henio12323 » 4/3/2014, 16:46

po to jest regulacja żeby mozna było regulować. przecież nie ma uniwersalnych ustawien, kazdy lubi miec inaczej moto zestrojone i inaczej kazdy waży, inny ma rozkład masy itp itd. musisz po prostu pojeździc poustawiac rózne pozycje i samemu wyczuć co za co odpowiada. nikt ci nie powie to ustaw tak a to tak... bo kazdy ma inaczej, nawet sam stan techniczny zawieszenia ma spore znaczenie

skoro w 2 osoby siada, to napięcie większe na spręznie pomoże, nie moze byc z kolei zawias na regulacjach ustawione za miekko ani za twardo. najlepiej to wykręc sobie regulacje przejedź sie, potem ją wkręc do konca i poczujesz jaką masz mozliwosc regulacji i za co ona odpowaida, i sobie pomysl czego oczekujesz od sprzetu i ustaw na srodku, 3/4 czy jak tam chcesz :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości




na górê