Zobacz wÄ…tek - Rejestracja Kawasaki kl 650 Tengai 86r. z Niemiec.
NAS Analytics TAG

Rejestracja Kawasaki kl 650 Tengai 86r. z Niemiec.

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja Kawasaki kl 650 Tengai 86r. z Niemiec.

Postprzez Loks » 7/2/2014, 20:58

Witam! Otóż ostatnio trafiła mi się nie lada gratka i kupiłem super klasyka za bardzo małą sumkę. Mój problem polega na tym że do motocykla dostałem duży brief(kartka A4), mały brief(wielkość dowodu rejestracyjnego w Polsce), tablice rejestracyjną i oczywiście motocykl ;) Sprzedający mówił że motocykl został wyrejestrowany w Niemczech i wskazywał na pieczątkę z tyłu małego briefu. W brief'ach figurował inny właściciel niż osoba która mi go sprzedała, umówiliśmy się tak że załatwi mi dane właściciela z briefu i ja spiszę sobie z nim umowę. Z tamtym sprzedającym nie spisywałem żadnej umowy(stwierdziłem że nie potrzeba, jeśli nie jest on właścicielem pojazdu) Szczerze mówiąc kwota była tak daremna, że przejechałem się, zapakowałem i pojechałem do domu. I teraz moje pytanie brzmi, czy jeśli gość nie załatwi mi danych do umowy, zarejestruję ten motocykl? Może wystarczą same dane z briefów?
Loks
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/2/2014, 20:49


Postprzez madcap » 7/2/2014, 21:31

dane z briefów + umowa KS i oczywiście tłumaczenia, potwierdzenie zwolnienia z vat i opłata skarbowa/celna
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Loks » 8/2/2014, 09:43

Dzięki za odpowiedź. ;) Czyli rozumiem że mogę spisać tą umowę z sami danym z brief'u? Czyli Imię, nazwisko i adres Niemca, no i oczywiście dane motocykla.
Loks
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/2/2014, 20:49

Postprzez jasnoksieznik » 11/2/2014, 01:28

Czekaj, czy dobrze rozumiem?

Podszedl do Ciebie na ulicy Wolfgang i powiedzial "sprzedam Ci moto za grosze"?
W Briefie jest, ze moto nalezy do Hansa?
Brief jest stary, czy z logo EU?
W malym Fahrzeugscheinie jest Hans, czy Wolfgang?

Z punktu widzenia prawa, wlascicielem pojazdu jest ostatnia osoba figurujaca w Briefie. Nikt inny nie moze byc sprzedajacym (chyba ze chodzi o ubezwlasnowolnienie, nieletniego lub inna taka atrakcje). Sprzedajacy musi sie na umowie podpisac.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez mati22252 » 11/2/2014, 16:14

W Niemczech jest inaczej i nie ma obowiązku ciągłości umów.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê