Zobacz wÄ…tek - wypadek. wasze opinie
NAS Analytics TAG

wypadek. wasze opinie

Przepisy, prawo
_________

wypadek. wasze opinie

Postprzez Åšwirus » 21/7/2007, 19:08

miałem dziś wypadek na moto. dziewczyna skręcała na skuterze w lewa stronę ja nie widziałem kierunkowskazu i chciałem ja wyprzedzić przejezdzając podwójna ciągłą ale niestety uderzyłem w nią. policji nie było ale spisaliśmy oświadczenie o uszkodzeniu skutera i ze moja wina i ze szkody zostaną naprawione za moje OC. Jestem ciekaw czy na takiej podstawie ubezpieczalnia naprawi im skuter skoro nie było policji?? A jeśli nie uznają im tego oświadczenia i zgłoszą to na policji i po dwóch dniach sie doczepia do mnie to mogą mi coś robić??
moto jest Bogiem, freestyle nałogiem, prędkość zabawą, a stunt podstawa!!
Avatar użytkownika
Åšwirus
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31/1/2007, 15:39
Lokalizacja: podole


Postprzez krzychu84 » 22/7/2007, 13:05

Nie sądze żeby mogli Ci już teraz coś zrobić, policji nie trzeba wzywać ale można kiedy nie potrafi się dojść czyja wina i ustalić jednej wspólnej wersji wtedy pole do popisu mają panowie w niebieskich mundurach ale w Twoim przypadku nie powinno być problemu w ubezpieczani jeżeli posiadasz prawo jazdy oczywiście :)
pozdrawiam
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy


Postprzez Grubas » 22/7/2007, 15:58

ZakÅ‚ad ubezpieczeÅ„ zawsze ustala czy „jest odpowiedzialność”, czyli czyja wina. Ustala to na podstawie oÅ›wiadczeÅ„ uczestników, notatki policyjnej lub wyroku sÄ…du. OczywiÅ›cie wystarczy, że jeden z tych dowodów wystÄ™puje. NajmniejszÄ… wagÄ… majÄ… oÅ›wiadczenia, wyrok najwiÄ™kszÄ…. ZakÅ‚ad ubezpieczeÅ„ najprawdopodobniej zwróci siÄ™ do Ciebie o potwierdzenie oÅ›wiadczenia. Czym szybciej to zrobisz tym szybciej kobieta dostanie siano.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Åšwirus » 31/7/2007, 17:51

doszły mnie słuchy ze moge zapłacic jakis mamdat ?? czy to mozliwe??
moto jest Bogiem, freestyle nałogiem, prędkość zabawą, a stunt podstawa!!
Avatar użytkownika
Åšwirus
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31/1/2007, 15:39
Lokalizacja: podole

Postprzez Traperoso » 31/7/2007, 20:08

Nie mozliwe.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez simonw » 31/7/2007, 21:11

Mandat dostajesz zawsze jesli wezwana zostanie policja, wtedy profilaktycznie kazdy dostaje, za spowodowanie kolizji (chociaz z tego co mi wiadomo, raz tak raz nie, moze zalezy to od nastroju policjanta, tak czy inaczej znajomy policjant twierdzi ze zawsze powinien byc mandat).

Jesli nie bylo policji, nie ma mandatu, proste;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cdsMarcin » 31/7/2007, 22:41

No dokładnie tak jak simonw powiedział.
Jeśli nie wzywaliście policji i doszliscie do porozumienia, to teraz nie ma żadnej podstawy abyś dostał mandat, bo policji na miejscu wypadku nie było. Tak samo ja miałem, też była moja wina. Oświadczenie złożono do ubezpieczalni, a ubezpieczalnia zwróciła się do mnie o potwierdzenie (dokładniej złożenie czegoś podobnego oświadczenia na ich druku). Odesłałem i teraz z mojego OC szkody zostaną naprawione, więc nie masz sie co obawiać. Jedyne co pozostało to czekać na odzew ubezpieczyciela.
<a href="http://www.bezpieczny-motocyklista.info/">Obrazek</a>

<a href="http://www.emoto.com.pl/id91106.html">Na sprzedaż Aprilia RS 80/50 2001r.</a>
Avatar użytkownika
cdsMarcin
Bywalec
 
Posty: 526
Dołączył(a): 17/3/2007, 12:25
Lokalizacja: Bielsk Podlaski



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê