Zobacz wątek - Alpinestars
NAS Analytics TAG

Alpinestars

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Alpinestars

Postprzez malomi » 6/9/2013, 12:26

Witam,

Planuję zakup takiego kompletu:

Kask: HJC FG-15
Kurtka: Alpinestars ATEM
Spodnie jeansowe:tu akurat nie mam typu średnia i wyższa półka
Buty:Alpinestars SMX-5
Rękawice: Alpinestars SP-2

Co sadzicie o poszczególnych elementach kompletu wartość całości około 4000 tyś jak dla mnie nie są to małe pieniądze warto czy może lepiej zaoszczędzić 1000 tyś i kupić coś mniej markowego? Wychodzę z założenia że na bezpieczeństwie się nie oszczędza a firma Alpine jest renomowana firmą ale czy na pewno nie płacę tylko za markę? Po za ceną ;] odpowiada mi wszystko stopień bezpieczeństwa sprosta moim potrzeba z wyglądu również fajne.
Ostatnie pytanie które przychodzi mi do głowy to jak jest z eksploatacją i trwałością tych ciuchów może znajdą się szczęśliwi posiadacze ;]

LwG :twisted:
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez Karol20 » 6/9/2013, 13:39

Ja na twoim miejscu zamienilbym kurtke na cos tekstylnego i kupil lepszy kask i rekawice.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez Starski » 6/9/2013, 15:13

Mam ten kask, jest to niższy produkt z wyższej pułki. Ogólnie jest solidny i bezpieczny, wentylacja mogłaby być ciutkę lepsza, ale ujdzie. Posiada pinlocka, antyfiga itd. Jak za taką cenę jest to b. dobry wybór.
Kurtkę ATEM sam dziś i wczoraj przymierzałem, wydaje mi się że jest to jedna z najlepszych kurtek na rynku.
Spodnie polecam firmy mottowear, po prostu spełniają swoje założenia.
Buty, SMX5 są takie nijakie, ani to turystyczne, ani sportowe. Ja osobiście posiadam SMX+, sprawdziły się przy wypadku. Pamiętaj, że najbardziej narażone na kontuzje miejsca to właśnie nasze dolne kończyny, dlatego tutaj proponowałbym coś lepszego.
O rękawiczkach powiem tylko tyle, że ja posiadam sp-8 (niższy model) i też swoje wytrzymały.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez malomi » 6/9/2013, 15:25

Co do butów to większości sklepów do których pisałem z prośbą o wycenę już ich nie ma w ofercie zastąpił je model SMX-6 który jest w podobnej cenie a z tego co twierdzą sprzedawcy są zdecydowanie lepszym wyborem.
Starski słyszałeś może coś na temat tego nowego modelu ?
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Starski » 6/9/2013, 16:19

Jak dzisiaj zwiedzałem intermotors to mieli tylko smx 5, także nie widziałem na żywo tych szóstek. Z tego co czytałem przed chwilą o nich to używają dużo słów typu "innowacyjne" "nowość" itp. Po prostu trzeba je zobaczyć i zmacać, szczególnie po kątem protektorów na kostkę i powyżej.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez bober3 » 7/9/2013, 01:12

Na wuj wam wszystkim te jeansowe spodnie? Ani to bezpieczne, ani uniwersalne, ani nic. Ludzie się naczytają, że to jest super i kupują na ślepo, a wbrew pozorom to nie jest najlepszy towar, powiedziałbym- bardzo kiepski.
Kup sobie komplet 3warstwowego texa i tyle. Jak uzbierasz hajs kupisz kombi skórzane. No chyba, że musi być lansik, jak niektórzy- to kup sobie za duże kombi Astarsa i jeździj cały sezon, po co za duże? Żebyś mógł upchać ze 2 bluzy. Skóra nie jest produktem uniwersalnym i tego się trzymajmy. Jeśli jeździsz tylko jak jest ciepło i słonecznie to bierz skórę, jak nie to bierz texta, tyle.
A sp-2 są drogie i słabe. Znaczy się nic nie oferują, to tak goły model jak nie wiem. Jest ładny i ma znaczek, nic poza tym, to już więcej ma w sobie shima st-1.
SMX-5 w tej cenie możesz mieć coś bez gwiazdy, ale z szyną albo z mnóstwem protektorów- sam wybierz czy lans czy lepsze bezpieczeństwo. I wcale a* nie jest jakoś super trwałe, poczytaj sobie opinie ludzi, jak im te zajebiste smx 5 padały i inne produkty. Jak chcesz najwyższą jakość to bierz najwyższa model, nawet gorszego producenta. I tak np. hjc rpha 10 plus będzie lepszy od ARAI axcess, ale o tym nikt Ci nie powie, bo dla wielu liczy się znaczek.
Fg-15 to żadna wyższa półka.
Starski nie wiem co ty brałeś, ale jak dla ciebie ten kask to wyższa półka to ja nie wiem, zesrać się z żalu można. Chyba, że pułka nie równa się półce :)
To taki garnek bardziej sportowy, kompozyty, spoiler itd. Ale dupy nie urywa. Jak chcesz coś o klasę wyżej to np. rpha 10 plus, shoei xr1100, shark race-r, suomy. Wszystko znajdziesz w rozsądnej jeszcze walucie, ale za 2 razy tyle co ten fg-15. Ale warto dopłacić.
I nie słuchaj się kogoś kto Ci mówi, że fg-15 to jakaś niska wyższa półka, bo to ani niska ani wysoka półka, to typowy średniak. I przepraszam- pułka :D Haha, rozbawiło mnie.
Jakbym miał te 700-800 zł to zdecydowanie wziąłbym is-17. FG-15 zostanie zastąpiony niedługo, bo to już leciwy garnek. I są różne wersje, nie wszystkie mają na przykład pinlocka.
P.S. Dlaczego każdy patrzy ślepo na A* skoro dookoła jest wiele innych pięknych marek?
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Starski » 7/9/2013, 09:12

bober3 napisał(a):Na wuj wam wszystkim te jeansowe spodnie? Ani to bezpieczne, ani uniwersalne, ani nic.

Może jakieś testy w których wypadają słabo? Nie wytrzymają ślizgu przy 120km/h? Protektory nie uchronią przy spadku z konia? Inaczej, masz jakiekolwiek dowody na to co mówisz czy tak sobie piep.. 3 po 3.
bober3 napisał(a):A sp-2 są drogie i słabe. Znaczy się nic nie oferują, to tak goły model jak nie wiem.

A co mają ci oferować rękawiczki? Wbudowaną nawigację i napęd antygrawitacyjny? Nie uważasz, że przeceniasz myśl technologiczną XXI wieku?
bober3 napisał(a):SMX-5 w tej cenie możesz mieć coś bez gwiazdy, ale z szyną albo z mnóstwem protektorów- sam wybierz czy lans czy lepsze bezpieczeństwo.

Podaj przykłady, chyba jesteś tu by doradzić koledze, także wymień produkty tańsze z szyną i resztą protektorów na dobrym poziomie.
bober3 napisał(a):I wcale a* nie jest jakoś super trwałe, poczytaj sobie opinie ludzi, jak im te zajebiste smx 5 padały i inne produkty.

To dziwne, ja mam alpiny i kompletnie nic się z tymi rzeczami nie stało, kolesia SMXplus przeżyły już dwa wypadki i jeden ślizg, u innych znajomych którzy mają coś z gwiazdką też nic się nie dzieje złego. :( Czyżby nienawiść do marki?
bober3 napisał(a):Starski nie wiem co ty brałeś, ale jak dla ciebie ten kask to wyższa półka to ja nie wiem, zesrać się z żalu można. Chyba, że pułka nie równa się półce

Każdy popełnia błędy, nawet ortograficzne ;).
Nie powiedziałem, że jest to najwyższa półka, tylko, że wyższa. Powiedz mi zresztą jaka jest różnica w bezpieczeństwie między FG-15, a np. Quantum lub XR-1100, tylko szczegółowo, żeby każdy zrozumiał.
bober3 napisał(a):I przepraszam- pułka Very Happy Haha, rozbawiło mnie.

Cieszę się że mogłem pomóc :) Teraz wiesz jak się czuje reszta forumowiczów czytając twoje posty :lol:
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez kravec » 7/9/2013, 09:49

Bober nie zgodzę się z Tobą w temacie jeansów- pogadaj z ludźmi którzy w takich wyglebili (m.in. rozmawiałem z Łowcą/Lovtzą na temat właśnie spodni mottowear- 2 razy w tych samych leżał i nie przetarły się, uchroniły). Sam używam, są super wygodne.

To samo co do rękawic- mam SP3 (akurat tą nietypową odmianę)- co prawda nie mają carbonu, ale mają kevlar i wzmocnienia na grzbiecie, sądzę że dadzą radę (widywałem nie raz rękawiczki po glebach- głównie cierpi spodnia część dłoni- nie wierzch. Do tego są świetnie uszyte, bardzo wygodne- nie gadać mi że Shima też świetnie szyje itd- miałem w rękach- są ok, ale nie umywają się do Alpinestarsów.

Buty- tak samo. Nie wiem czy znajdziesz coś takiego dużo lepszego od SMX 5 czy 6 w podobnych cenach. A weź pod uwagę, że alpina sobie dotkniesz, przymierzysz praktycznie w co drugim sklepie z ciuchami na moto.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez bober3 » 7/9/2013, 12:04

Starski znaffco:
1. Jeansy, hmmm, po kolei wady?
- nie są wcale aż tak dobre na lato, to gruby jeans, w dodatku masz mało przewiewny kevlar i ochraniacze na kolanach.
- w pracy/na uczelni jak się siedzi to ochraniacze tak wkurzają... I jeszcze się człowiek poci na kolanach
- w zimne dni powietrze przelatuje przez zamek i jajka zamarzają
- standardowe ochraniacze na kolana są do kosza, trzeba kupić nowe, lepsze
- cena jest tragiczna
- w mottowear z dupy rozmiarówka, do tego są tak długie te jeansy, że nie wiem jak wysokim trzeba być do nich.
2. Ale debilne... Weź już nie pisz, bo chyba moto widziałeś w salonie, co mogą oferować rękawiczki?
- kangura od wew. dłoni
- zew. szwy
- protektory gdzie się tylko da
- ślizgacze na wew. stronie dłoni przy przegubie
- zapięcie na przegubie pod kątem, takie jak w shima vrs-1, moim zdaniem najlepszy patent. Ewentualnie heldy widziałem zapinane od góry, też dobre
- i wiele wiele innych ciekawych rzeczy
3. Na przykład Gaerne i Falco, modeli nie pamiętam, bo jeśli mam już buty to nie szukam następnych. Jeszcze pomyślałbym nad xpd, pamiętam kiedyś były nie za drogie.
4. Ooo tak, nienawiść :D A akurat słyszałem wiele nie za dobrych opinii na temat smx 5 i innych najniższych modeli tej marki. Po prostu to takie apple wśród moto- płacisz więcej za znaczek i marketing. Dlatego wolę kupić innej firmy najwyższy model niż od a* najniższy jakim jest smx5.
5. A Ty mi wytłumacz jaka jest różnica w bezpieczeństwie skody fabii i bmw x6, tylko szczegółowo, żeby każdy zrozumiał :D
Znowu jakieś debilne gadki, czego nie masz to jest najlepsze... Nie możesz się przyznać, że masz kask ze średniej półki i wrzucasz go do wyższej. Wyższa półka to rpha 10 czy shoei xr1100. A nie jakiś z dupy model taiwańskiej marki. To tak samo ls2 ff396 to wyższa półka, bo ma pinlocka, jest z włókien i ma blende :D
6. Ale pojechałeś, napisałeś mi "Chyba Ty!" :( :( :( :( :( :( Zesrałem się ze wstydu pachołku :D
Kravec:
O jeansach pisałem wyżej.
Rękawice też.
Buty- znajdę o wiele lepsze, bo jednak szyna to szyna. Wiele produktów a* można zastąpić o wiele lepszymi w tej cenie np. tekstyle innych marek są o wiele lepsze.
Już od smx5 wolałbym jakieś sidi cobra czy b2. O wiele więcej dobrego słyszałem o sidi niż o butach a*.
Nagorsze w polskim internecie jest to, że co ktoś nie kupi to najlepsze :)
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Glenroy » 7/9/2013, 12:45

bober wyluzuj człowieku bo Ci żyłka pęknie. To że ktoś ma inne zdanie od Twojego, do tego jest czelny je podważyć, aż tak bardzo uderza w Twoje ego, żeby od razu się tak bulwersować? Pachołków to szukaj wśród swoich znajomych, nie pośród społeczeństwa, w którym jesteś anonimowym i nagle masz mocną gębę.

Sorry za offtop, ale już rzygać mi się chce, jak bober wszędzie wpie**** swoje mądrości...
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Starski » 7/9/2013, 14:03

bober3 napisał(a):1. Jeansy, hmmm, po kolei wady?
- nie są wcale aż tak dobre na lato, to gruby jeans, w dodatku masz mało przewiewny kevlar i ochraniacze na kolanach.
- w pracy/na uczelni jak się siedzi to ochraniacze tak wkurzają... I jeszcze się człowiek poci na kolanach
- w zimne dni powietrze przelatuje przez zamek i jajka zamarzają
- standardowe ochraniacze na kolana są do kosza, trzeba kupić nowe, lepsze
- cena jest tragiczna
- w mottowear z **** rozmiarówka, do tego są tak długie te jeansy, że nie wiem jak wysokim trzeba być do nich.

Bardzo interesujące jest to o czym piszesz, ja jakoś mogłem na uczelni spędzić w nich 6h w dniu, gdy temperatura na zewnątrz sięgała 30 stopni. Raz nawet dane mi było przejść się w nich ponad 5km zwiedzając pewne miasto i jakoś dziwnym trafem nie czułem, aby ochraniacze mnie uwierały.
Skoro moje słowo jako posiadacza się nie liczy to przedstawiam testy:
http://motormania.com.pl/testy/odziez-i ... -jeansowo/
http://www.motogen.pl/Mottowear-Espada-XTP,7817.html
bober3 napisał(a):2. Ale debilne... Weź już nie pisz, bo chyba moto widziałeś w salonie, co mogą oferować rękawiczki?
- kangura od wew. dłoni
- zew. szwy
- protektory gdzie się tylko da
- ślizgacze na wew. stronie dłoni przy przegubie
- zapięcie na przegubie pod kątem, takie jak w shima vrs-1, moim zdaniem najlepszy patent. Ewentualnie heldy widziałem zapinane od góry, też dobre
- i wiele wiele innych ciekawych rzeczy

To jak byś porównał handroidy czy gp tech do takich zwykłych, gołych sp-2? Jaka będzie różnica w bezpieczeństwie i cenie?
bober3 napisał(a):3. Na przykład Gaerne i Falco, modeli nie pamiętam, bo jeśli mam już buty to nie szukam następnych. Jeszcze pomyślałbym nad xpd, pamiętam kiedyś były nie za drogie.

Skoro nie wiesz to po co piszesz?
bober3 napisał(a):Znowu jakieś debilne gadki, czego nie masz to jest najlepsze... Nie możesz się przyznać, że masz kask ze średniej półki i wrzucasz go do wyższej. Wyższa półka to rpha 10 czy shoei xr1100. A nie jakiś z **** model taiwańskiej marki. To tak samo ls2 ff396 to wyższa półka, bo ma pinlocka, jest z włókien i ma blende Very Happy

Ja nigdy nie powiedziałem, ze fg-15 jest najlepszym kaskiem. Stwierdziłem natomiast, że jest to bardzo dobry kask pod względem cena/jakość i zalicza się do wyższej półki pod względem bezpieczeństwa, ponieważ użyto w nim materiałów daleko nieodbiegających od droższych/lepszych kasków. Różnica wytrzymałości kasków od pewnego poziomu jest po prostu bardzo znikoma.
bober3 napisał(a):6. Ale pojechałeś, napisałeś mi "Chyba Ty!" :( :( :( :( :( :( Zesrałem się ze wstydu pachołku :D

Kiedyś czytałem artykuł w którym było jasno powiedziane, że osoby które używają więcej niż trzech takich samych znaczków po sobie cierpią na zaburzenia psychotyczne. Może czas zgłosić się po pomoc do odpowiedniej poradni?
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez bober3 » 7/9/2013, 14:38

1. I znów fanbojstwo, takie **** że przy 30 stopniach gruby jeans podszyty kevlarem jest ok :D
2. W cenie znaczna tak jak w bezpieczeństwie.
3. No żesz chuj, że nie pamiętam modeli to już nie wiem? Jak sobie kupowałem buty to miałem większość butów na nodze i była ogroooomna różnica pomiędzy butami bez szyny a z szyną. To tak jakbyś porównał piankę do kompozytowego protektora... A pamiętam, że akurat falco i gaerne dawały to samo za mniej, spójrz ile kosztują gaerne gp1 i ile oferują. Jak ja nienawidzę takiej gadki...
4. W przypadku włókien kluczowym elementem jest odpowiednie ich ułożenie. Stąd pewnie części z np. włókna węglowego potrafią być dosyć giętkie, a inne sztywne, ale kruche. I właśnie ta cała magia tkwi w ułożeniu odpowiednio tego włókna szklanego, aby skorupa była odpowiednio giętka i sztywna, w zależności od danego miejsca, skąd wiesz, że hjc projektując fg-15 skupiło się na tej sferze? Może ucięli hajs na projekt, aby w dobrej cenie sprzedać coś, co ma włókna? Ponadto najlepsze marki używają różny eps dla różnych miejsc, fg-15 ma jeden kloc tego styropianu. Już nie mówiąc o wielomiejscowym zahaczeniu paska pod brodą itd.
Ale chuj, ludzie są głupi i kupują schuberthy, araie i shoei bo mają za dużo hajsu :D
Śmieszny jesteś i tyle.

5. Widzę powiedzieć coś gnojowi, to przekręci i powtórzy, raczej chodziło ci o ten cytat:
"Oso­by używające więcej niż 3 wyk­rzyk­ników lub py­taj­ników to oso­by z za­burze­niami włas­nej oso­bowości. "
Terry Pratchett.
I widzisz, musisz się wykłócać, zamiast pomóc koledze i rzeczowo podejść do sprawy.
W ogóle jak tak patrzę to inne marki niż astars nie mają racji bytu, przecież gwiazda to podstawa :)
Przez trolla temat zszedł na manowce....



punkt 13 regulaminu forum.
autor postu otrzymał ostrzeżenie.
m.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Boshi » 7/9/2013, 14:49

Dlaczego trolla? bo kolega ma inne zdanie niż ty? Pkt 8 regulaminu złamany wielokrotnie. Jak widzisz, nie tylko Mi twój sposób wypowiedzi się nie podoba. Jak dla mnie cały temat spuściłeś na dno. Zostawiam decyzję moderacji ale jak dla mnie to za tyle wyrazów wulgarnych i obrazy innego usera to ban na ochłonięcie by ci się przydał.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez bober3 » 7/9/2013, 15:34

Przepraszam, że nie chodzę w dresie, nie jestem ze wsi i nie jaram się gwiazdką na kombiaku. Żal mnie ogarnia i irytacja także, kiedy widzę to "bierz astars, jest najlepsze!". Wybacz, ale spójrz na temat sprzed paru dni, kiedy ktoś polecał tekstyle astarsa. To jest przykre, że ludzie kupują kurtki, które nic nie oferują za 800 zł i do tego je polecają.
Ok, może te sp-2 jeszcze takie złe nie są, powaliło mi się z sp-8. Ale i tak nie mają chociażby szwów na zew., co dla mnie jest podstawą. Już nie mówiąc o tym, że strach kupić je od kogoś innego niż IM, bo łatwo trafić na podróbę.
I cały temat i wypowiedzi pana na S są głupie. Kup tani garnek, ale weź drogą kurtkę z gwiazdką! :D
I ten tani garnek to wyższa półka, bo ja go mam!
Co chyba już pisałem, zagubiłem się troszkę przez tego trolla- wziąłbym tekstyla 3warstwowego, jeśli moto ma być na codzień, albo skórę jeśli tylko do jazdy w dobrą pogodę i dla sportu. Buty i rękawice są zdeterminowane poprzednim wyborem. Jakbyś wziął sidi vortice do turystyki to byłoby słabo, tak samo jak rękawice z goretexem na tor :)
I spójrz, że nie polecam nigdzie tego co mam, bo nie o to w tym chodzi. Czego wiele osób nie rozumie...
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Kaai » 7/9/2013, 19:36

A ja kupiłem a* sp1 i kombi i rękawice. Kombi wiadomo jak to skóra. Ale rękawice imho genialne, wygodne, szwy zew. Protektory etc etc. Troszkę droższe zapewne od sp2 bo moje kosztowały mnie 800 zł ale mam wrażenie ze było warto. Kombi tez polecam. Kawał fajnego ciucha.

A to że ktoś jeździ cały w a* albo dainese to w czym bober masz problem? Ja mam a* dałem za ciuchy tyle ze mógłbym za to kupić golfa. Ale moja kasa moje ciuchy. A ty spinasz jak ktoś chce coś hmm
Znanego.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez kravec » 7/9/2013, 21:17

Kolejne posty z osobistymi wycieczkami będą usuwane.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez bober3 » 7/9/2013, 21:31

[...]
To nie jest jedyna marka na rynku, o ile same rękawice złe nie są, ale np. te niższe modele jak sp8 czy te siatkowe nie są wybitne, a nie tanie. O tekstylach nie mówiąc, bo to śmiech na sali jak na taką cenę.
[...]

Post "okrojony" do minimum dotyczącego tego tematu. kravec
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez malomi » 7/9/2013, 23:14

LoL nie wiedziałem że wywołam taką aferę ;) Panowie i Panie apeluję o spokój a zarazem dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami zarówno na temat samej firmy AS jak i konkretnych produktów :D
W wielu sprawach kolega bober ma rację aczkolwiek brakuje mi konkretów zaproponuj proszę alternatywę np dla butów SMX-5 /SMX-6 bardzo chętnie obejrzę i przymierze.
Co do kurtki i zarazem samej firmy AS oczywiste jest że te produkty są drożę od innych marek i oczywistym jest że to my konsumenci płacimy za marketing i całą tą otoczkę ale też uważam że mimo wszystko AS jest wiodącą a przynajmniej pierwsza 3 najlepszych producentów tego typu odzieży i nawet te niższe półkowo produkty stoją na wysokim poziomie zarówno bod względem bezpieczeństwa jak i wytrzymałości... ale to moje subiektywna opinia
Co do kasku przemyślałem sprawę i faktycznie przy obecnej cenie FG-15 postanowiłem dołożyć grosza i kupić coś lepszego chodzi mi pogłowie shark speed-r co sądzicie ?

skórkę chcę kupić na ciepłe dni bliżej jesieni chciałbym kupić również kurtkę tekstylną na chłodniejsze dni
PS. Wydaje mi się że każdy kto decyduję się na AS wiadomo że najważniejszy jest stopień bezpieczeństwa jaki dany ciuch oferuje ale wygląd też jest ważny i właśnie dlatego przepłacamy za AS ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez bober3 » 8/9/2013, 00:44

Gaerne- pisałem już o nich:
http://allegro.pl/buty-racing-gaerne-g- ... 80069.html
http://allegro.pl/buty-motocyklowe-gaer ... 53061.html
Dainese:
http://allegro.pl/buty-dainese-torque-p ... 90287.html
http://allegro.pl/buty-dainese-torque-o ... 43460.html
Jedne chyba są do kombinezonu nakładanego na buty, ale można też znaleźć zwykłe buty, to tylko przykłady.
Pewnie znalazłyby się jeszcze pumy 1000 v3 i parę innych butów. SMX6 ksoztują 900 zł, to trochę dużo jednak jak na taki bucik ;)
Ale świat na astarsie się nie kończy, wiadomo jak ktoś ma małą fujarkę albo za dużo kasy to musi mieć od stóp do głów gwiazdę, jednak jeśli miałbym kupować coś na siłę, żeby to miało mieć gwiazdę to byłoby to żałosne.
Widzisz, w przeciwieństwie do co niektórych nie muszę się zadowalać czując dotyk miękkiej skórki od alpiny ;) I Tobie też radzę umiarkowanie w markach. Mam też produkty od alpiny i jakoś nie ma takiego urywania dupy jakością. Tym bardziej, te niższe i nawet średnie serie. Już nie mówiąc o tym, że byle jaką kurtkę np. modeki kupię u ruskich na bazarze i mam pewność, że to oryginał, z astars bywa tak, że i sklepy nie mają pewnego towaru, mowa o tych mniejszych rzecz jasna.
Jeśli chodzi o kask to zależy do czego chcesz, nie napisałeś, więc jak mamy Ci pomóc? Do turystyki taki hjc rpha 10 się nie nada w ogóle na przykład.
No to już jest bliżej jesieni, jak mając membranę w kurtce zapomniałem zamknąć wlotów wentylacyjnych jadąc wieczorkiem po browary to tak mnie przepizgało, że nie wiem, zimno już.
A inne ciuchy to są brzydkie czy co? Po prostu to jak z gayphonem, ktoś chce się pokazać portfelem a nie głową, najczęściej ;)
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Starski » 8/9/2013, 08:52

bober3 napisał(a):Gaerne- pisałem już o nich:
http://allegro.pl/buty-racing-gaerne-g- ... 80069.html
http://allegro.pl/buty-motocyklowe-gaer ... 53061.html
Dainese:
http://allegro.pl/buty-dainese-torque-p ... 90287.html
http://allegro.pl/buty-dainese-torque-o ... 43460.html
Jedne chyba są do kombinezonu nakładanego na buty, ale można też znaleźć zwykłe buty, to tylko przykłady.
Pewnie znalazłyby się jeszcze pumy 1000 v3 i parę innych butów. SMX6 ksoztują 900 zł, to trochę dużo jednak jak na taki bucik Wink

Wydając 900 za dainese (która przecież też jest mejnstrimową marką) możesz również wydać 1000zł na Sidi Vertigo/Alpinestars SMXplus/TCX s Race.
Dobrą i tańszą alternatywą do SMX-5 są Sidi Cobra.

bober3 napisał(a):Mam też produkty od alpiny i jakoś nie ma takiego urywania **** jakością. Tym bardziej, te niższe i nawet średnie serie.

Zobacz co oferuje najniższy model rękawiczek a*:
http://www.4motos.pl/Alpinestars-SP-8
a tu shima st-1 o której tak głośno PISZESZ:
http://www.4motos.pl/pl/p/Rekawice-SHIMA-ST-1/3426

Jednak z ceną wiąże się coś więcej niż marketing.

Bez wycieczek miało być. kravec
Ostatnio edytowano 8/9/2013, 08:55 przez Starski, łącznie edytowano 1 raz
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr