Zobacz wątek - Jak zwiększyć wydajność chłodnicy?
NAS Analytics TAG

Jak zwiększyć wydajność chłodnicy?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Jak zwiększyć wydajność chłodnicy?

Postprzez Grzegorz429 » 8/8/2013, 21:06

Witam!
Moja chłodnica w zx6 przeszła już swoje :( od środka wydaje się czyściutka, lecz z zewnątrz jest lekko poobijana :( Niedawno moja maleńka zaczęła się przegrzewać.
Czyszczenie układu specjalnym płynem i wymiana płynu niewiele dała. Co mogę zrobić (niestety zakup nowej jest niemożliwy)
Grzegorz429
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26/5/2012, 13:00


Postprzez rosiboj » 8/8/2013, 21:34

Mozesz sprzedac motocykl skoro utrzymywanie go nie jest mozliwe lub zajechac go. Nowa chlodnica to jakies 700 pln i po problemie. Juz wywaliles pieniadze na specjalne plyny do czyszczenia i wymiane. Dzisiaj wywaliles 20 PLN w bloto jutro pojdziesz i kupisz uzywana i moze sie okazac ,ze wywalies 200-300 pln w bloto i dalej jestes w D. Jesli z kasa slabo to postaw motocykl do garazu i niech czeka na lepsze dni az sie nazbiera kasa, zamknij na lanuch to nie ucieknie. I raczej nie jezdz skoro ci sie przegrzewa, bo dzisiaj nie masz 700 na chlodnice a jutro nie bedziesz mial 3K na nowy silnik plus chlodnice. Zakladajac ,ze w miesiacu wyjezdzasz 2 baki, czyli 170 pln na miesiac to za 4 miesiace bedzie zaoszczedzona kaska na chlodnice. Mozesz tez dalej kombinowac i albo okaze sie,ze pieniadze poszly odrazu w bloto albo problem wroci ... predzej czy pozniej.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez bober3 » 8/8/2013, 21:39

Rosiboj napisał(a):Mozesz sprzedac motocykl skoro utrzymywanie go nie jest mozliwe lub zajechac go. Nowa chlodnica to jakies 700 pln i po problemie. Juz wywaliles pieniadze na specjalne plyny do czyszczenia i wymiane. Dzisiaj wywaliles 20 PLN w bloto jutro pojdziesz i kupisz uzywana i moze sie okazac ,ze wywalies 200-300 pln w bloto i dalej jestes w D. Jesli z kasa slabo to postaw motocykl do garazu i niech czeka na lepsze dni az sie nazbiera kasa, zamknij na lanuch to nie ucieknie. I raczej nie jezdz skoro ci sie przegrzewa, bo dzisiaj nie masz 700 na chlodnice a jutro nie bedziesz mial 3K na nowy silnik plus chlodnice. Zakladajac ,ze w miesiacu wyjezdzasz 2 baki, czyli 170 pln na miesiac to za 4 miesiace bedzie zaoszczedzona kaska na chlodnice. Mozesz tez dalej kombinowac i albo okaze sie,ze pieniadze poszly odrazu w bloto albo problem wroci ... predzej czy pozniej.

Widzę upały komuś dały we znaki.

Ale co ten post wnosi do tematu? Skomentuj jak musisz, ale napisz coś sensownego. W taki sposób tylko zarzuca się tematy spamem, utrudniając wyciągnięcie czegoś sensownego. To na razie takie upomnienie, następnym razem idzie warn. kravec
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Grzegorz429 » 9/8/2013, 08:22

Rosiboj, dzięki za tą cudowną radę!
Motocykl chodzi już jak nowy!
Grzegorz429
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26/5/2012, 13:00

Postprzez Walenty » 9/8/2013, 09:48

To ironia? Niepotrzebna, dobrze napisał. Znasz jakieś lepsze rozwiązanie niż nowa chłodnica?
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Grzegorz429 » 9/8/2013, 09:53

gdybym znał to pisałbym na foru?

a wiem że Polak potrafi! więc zapytałem

To niech się Polak posty edytować nauczy. kravec
Grzegorz429
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26/5/2012, 13:00

Postprzez Walenty » 9/8/2013, 16:36

Jak zakup nowej jest niemożliwy, to poprostuj blaszki i potraktuj ją myjką (tylko lancą o szerokim strumieniu, nie tą do cięcia blachy). Może coś będzie lepiej, tym bardziej, że mówisz, że w środku czysta.
Zakładam, że poobijana to nie jest taka z dziurą po przednim kole.

Akurat w tej zabaweczce chłodzenie musi być super wydajne, także zadłuż się, ale załóż kiedyś nową.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez henio12323 » 9/8/2013, 18:58

zdejmij chłodnice, i jak kolega wyzej, umyj ją dokładnie. albo np wsadź do aktywnej piany, np DIMERA, ja tak myje swoje chłodnice po sezonie jazdy w terenie i są jak nówki. najpierw zostawiam je na chwile w tym płynie, dosyc żrącym, potem myjką przelatuje. a jak w zimowe wieczory sie nudze, to biore np nożyk cienki dosyc, i prostuje te lamelki, i po tym zabiegu chłodnica musi byc jak nowa, i jeżeli nadal sie grzeje to moze nie byc wina chłodnicy tylko np termostatu, albo pompy wody.

co do wydajnosci - w ulicznych moto aż tak sie nie siedze, ale z tego co wiem, to ogólnie takie sprzety mają sporo wiekszą wydajnosc niz potrzebne, i bardzo trudno jest jadac zagrzać moto. trzeba nie wiem albo piłowac na niskich biegach no albo cuda robic ;D bo im sie szybciej jedzie tym lepsze chłodzenie, a chłodnica robiota jest żeby spokojnie pozwoliła nawet w upalne dni schłodzic serducho
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez bober3 » 10/8/2013, 09:57

Tylko nie zapomnij wyjąć po jakimś krótkim czasie tej chłodnicy z aktywnej piany, bo jak się zapomnisz to wyciągniesz ją dziurawą :) I radzę nosić okulary i rękawiczki, bo sam płyn ma pH tak gdzieś w okolicy 14.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez kravec » 10/8/2013, 11:51

Tylko nasuwa mi się pytanie- to o czym wspomniał Heniek- czy to aby na pewno wina chłodnicy?

czepiam się.. ale- pH 14? nie jest to możliwe według mnie
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Invi » 10/8/2013, 12:10

No właśnie, po mojemu to nie bardzo wina chłodnicy...

Jeśli blaszki nie są masakrycznie pozaginane, albo nie jest zapchana to nie powinno być problemów.



Jeśli chodzi o proste zwiększenie wydajności to po prostu wywal plastiki :D W SRADzie znacznie wpłynęło na temperaturę ;P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez henio12323 » 10/8/2013, 17:37

bober oczywiscie, napisałem że w piane na chwile tylko, zależy od brudu, stężenia itp itd. 14 to raczej by ostro zeżarło mi łape ;D a myje bez zabezpieczenia się. i efekty sa, kiedys na próbe umyłem samą wodą do wydawało sie czysta, potem popsikałem spryskiwaczemDIMERkA i struga syfu leciała.

tak jeszcze dodam ze kiedys kolega kupił ktma po glebie, gdzie miał pół jednej chłodnicy wgniecionej praktycznie na maxa, czyli z 2 chłodnic zostało mi 1.5 i w terenie nie odczuł żadnej róznicy w chłodzeniu, wymienił na nową i dalej pracowało wszystko jak wczesniej. ( fakt asfalt i teren może troche inna bajka, ale jak widac te wydajnosci chłodnic są nadwymiar spore ;D )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Invi » 10/8/2013, 20:13

No z moich doświadczeń, przynajmniej w sportach one bardziej na styk są. Ale jak nie widać uszkodzeń i nie jest zapchana to też dramatu być nie powinno.

Hmmm... a skąd wiesz że moto się przegrzewa? Że okolice 105 w takie upały jak teraz łapie to norma ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez bober3 » 11/8/2013, 00:45

kravec napisał(a):Tylko nasuwa mi się pytanie- to o czym wspomniał Heniek- czy to aby na pewno wina chłodnicy?

czepiam się.. ale- pH 14? nie jest to możliwe według mnie

Chyba na chemii spałeś jak mój kumpel :D
Roztwór ma mniej, sam koncentrat ma pH 14 właśnie. Przynajmniej ja taką chemię miałem w ręku.
Kiedyś się bawiłem mocno stężonym NaOH i też nie paliło, dopóki palce miały tylko chwilowy kontakt, gorzej jak trochę płynu mi zostało pod paznokciem. Od tego czasu rękawiczki i okulary/maska. Tak samo używam zawsze nauszników jak robię coś głośnego czy maski jak się pyli.
Wybaczcie za offtop, ale po prostu wolÄ™ was ustrzec przed jakimiÅ› dziwnymi historiami.
http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-car-max-p-386.html
Jak widać pH 14 jest możliwe ;)
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez kravec » 11/8/2013, 09:57

Ja tam się kłócił z Tobą nie będę. Czy spałem czy nie to już ja wiem. Akurat w chemii się trochę ogarniałem. Fajna chemia ten preparat. Albo pierdoły piszą, albo sprzedają coś co nie powinno być ogólnie dostępne. 1 molowy NaOH zje praktycznie wszystko, nie mówiąc już o ludzkiej skórze.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości




na górê