Zobacz wÄ…tek - Obrotek z GSX600F w CBR 1000 F ? ?
 
NAS Analytics TAG

Obrotek z GSX600F w CBR 1000 F ? ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Obrotek z GSX600F w CBR 1000 F ? ?

Postprzez Grzybu » 9/7/2007, 22:37

Przeszczepiłem organ z jajka do CBR 1000. Wiem, że oryginał w cebrze ma obroty 12,5 max a w jajku do 14 są wyskalowane, ale mam pytanie. Czy oprócz różnic w wielkości skali obrotek może przekłamywać niższe parametry?

Mam wrażenie jakby pokazywał niższe obroty od rzeczywistych, ale nie mam porównania, bo nie miałem wcześniej obrotomierzaa w tym sprzęcie.

Z drugiej strony... Impuls z cewek jest co 2 obroty wału. Ilość cylindrów też jest taka sama więc chyba nie ma powodu żeby miał przekłamywać.

Czy siÄ™ mylÄ™?
Wlaściwie to mogłem zobaczyć przy jakich obrotach odcina zapłon, ale nie kręciłem go dzisiaj do końca.

A tak w ogóle to -wiem, że żeby zaadoptować obrotek to powinien on być od sprzęta, który ma tyle samo cylindrów. Ale nie wiem dlaczego. Czy chodzi o częstotliwość impulsów, czy o coś innego?

Kto sie na tym zna? ;) :)
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof


Postprzez Grzybu » 10/7/2007, 14:45

No moje przypuszczenia się sprawdziły. Odcięcie zapłonu z tym obrotomierzem jest na ok. 8-9 tys. obrotów. To stanowczo za mało. Oczywiście sprzęt nie ma żadnej blokady. I z resztą słychać, że tam jest więcej obrotów niż pokazuje budzik.

To już ustaliłem. Nie wiem tylko dlaczego tak jest i czy da się to jakoś zmienić.
Pomoże ktoś w tym temacie?
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê