Zobacz wątek - Nowy filmik już jest:D
NAS Analytics TAG

Nowy filmik już jest:D

O wszystkim
_________

Postprzez Harakiri 7 » 13/7/2013, 10:59

Glenroy napisał(a):...Nawet największe ścierwo jest przyjemne do oglądnięcia jeżeli ma dobrą ścieżkę, tak samo odwrotnie, najlepszy majstersztyx będzie klapą jeżeli dźwięk będzie kulał.
To właśnie dźwięk nadaje całego klimatu, dźwięk ma się zgrywać z filmem, ma do niego pasować, dynamika, rytm, to wszystko musi pasować do tego, co dzieje się na ekranie.


Przyznaje Ci calkowicie racje, jest tylko jeden Problem, sporo nagranych pozniej filmikow jest usowanych / blokowanych przez admina danej platformy, wlasnie, za nielegalne wykozystanie materialu dzwiekowego, kumpel Dostal kiedys za to rachunek od SONY, troche tego bylo.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies


Postprzez Glenroy » 13/7/2013, 14:40

Harakiri 7 napisał(a):Przyznaje Ci calkowicie racje, jest tylko jeden Problem, sporo nagranych pozniej filmikow jest usowanych / blokowanych przez admina danej platformy, wlasnie, za nielegalne wykozystanie materialu dzwiekowego, kumpel Dostal kiedys za to rachunek od SONY, troche tego bylo.
:wink:


Wiem, wiem, ostatniej zimy jeździłem z kolegą na lotnisko do Ułęża, żeby poczuć tę frajdę z posiadania Quattro w samochodzie, kolega pojechał swoim, wszystko było udokumentowane na wideo, ja dostałem ostrzeżenie i usunięto mój materiał z YT, za to, że nagrała się muzyka lecąca sobie z płytki w samochodzie, kolega podłożył sobie ścieżkę z jakiegoś filmu, zablokowali mu konto, usunęli wszystkie materiały i dostał - po dobroci - 500zł za prawa autorskie ;).

Ale zastanawiam się, jeżeli kupię sobie utwór w powiedzmy takim iTunes, to nadal nie mam prawa umieścić go jako ścieżkę dźwiękową do filmu? Dalej, co jeżeli podłożę swoją ścieżkę dźwiękową i umieszczę film jako niepubliczny, gdzie oglądać go mogą tylko osoby dysponujące linkiem do filmu, bądź jako prywatny, gdzie film mogą oglądać tylko użytkownicy, dla których wyrażę taką zgodę?
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez bober3 » 13/7/2013, 15:24

Ale jeżeli charakter filmiku jest niekomercyjny, a Ty podajesz linka do itunes czy gdzieś indziej, gdzie możesz to kupić to nie rozumiem jak ktoś może sobie rościć z tego tytułu cokolwiek. Co innego jak się wykupuje utwór do reklamy, czy z filmików bierze kasę. To tak jakbym nagrał video z motocyklem, który ma logo DC shoes, a firma chciałaby ode mnie hajs za to, że używam ich znaku na motocyklu, komiczne jak dla mnie.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Harakiri 7 » 13/7/2013, 15:25

sibutril napisał(a):że też SONY ma czas na takie pierdoły


SONY ma od tego ludzi, i niezdziw sie jakie daje im to dodatkowe dochody.

:wink:


Glenroy napisał(a):Ale zastanawiam się, jeżeli kupię sobie utwór w powiedzmy takim iTunes, to nadal nie mam prawa umieścić go jako ścieżkę dźwiękową do filmu? Dalej, co jeżeli podłożę swoją ścieżkę dźwiękową i umieszczę film jako niepubliczny, gdzie oglądać go mogą tylko osoby dysponujące linkiem do filmu, bądź jako prywatny, gdzie film mogą oglądać tylko użytkownicy, dla których wyrażę taką zgodę?


To co jest w necie, jest publiczne, wiec niema zlituj sie.

Jezeli zkaponujesz wlasna sciezke dzwiekowa ( przy dzisiejszych mozliwosciach zaden Problem ) niema zadnych konsekwencji prawnych.

Aby sciezka byla po legalu musisz otrzymac pisemna zgode co do uzycia praw autorskich w danym celu.

Filmiki ktore mam wstawione sa z oryginalnym soundem otoczenia co najwyzej z muzyka emitowana w radiu.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez facepalm » 13/7/2013, 18:05

Jest muza na licencji creative common której można używać do wlasnych produkcji. Sporo jest także do użytku komercyjnego. Miałem na swoim innym kanale pare utworów bardziej znanych zespołów i nikt mi nic nie wlepił. Jak nie jestes w programie google adsense to przeciez nie mają twoich danych tylko ew. adres IP. czy ja wiem czy ludzie tak na sile szukają? Inna sprawa,jak użyjesz jakiegos znanego utworu i nie dasz ani słowa o autorze nawet. Jak pisałem,że ścieżka dzwiękowa należy do "tu wpisz wykonawce" i nie czerpie z tego zadnych korzysci itd to raczej nie mialem problemów na youtube. 2 razy tylko mi zablokowali wyswietlanie w niemczech z powodu praw autorskich. Teraz szukam muzyki darmowej bo planuje kanał do którego nikt nigdy nie bedzie mial żadnych roszczeń o muzyke itd. Najlepiej miec znajomy zespół co gra fajne kawałki,albo nawet szukać zespołów w swoim miescie co udostępnią jeden track w zamian za reklame.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Glenroy » 13/7/2013, 18:22

Harakiri 7 napisał(a):
Filmiki ktore mam wstawione sa z oryginalnym soundem otoczenia co najwyzej z muzyka emitowana w radiu.

:wink:


Tylko widzisz, ja straciłem film ze względu właśnie muzyki lecącej w radiu, kilku bloggerów, których subskrybuję, też całkiem niedawno miało trochę problemów z YT właśnie z takiego powodu, że idąc gdzieś przez miasto czy jadąc samochodem nagrała się siłą rzeczy muzyka emitowana w radiu, sklepie, restauracji itp. Idąc takim tropem, słuchając w samochodzie swojej ulubionej płyty, mając uchylone okna, zatrzymując się na każdych światłach łamiemy prawo bo udostępniamy przechodniom muzykę, której słuchamy.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez rosiboj » 13/7/2013, 18:56

Prawo jest proste, publiczne odtwarzanie i udostepnianie to nie to samo co kupienie na itunes czy w media, wiaze sie z tym oplacanie tzw Tantiemow (otwórz link). A jak stoisz na swiatlach i muzyka wali ,ze slysza to przechodnie to sie nazywa wiocha(w kabrio)/wiocha z ubustwem (w przypadku braku aircon). EOT
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Harakiri 7 » 13/7/2013, 20:00

Rosiboj napisał(a): to sie nazywa wiocha(w kabrio)/wiocha z ubustwem (w przypadku braku aircon). EOT


W kazdej furze mam klimatyzacje a mimo tego wole jezde przy otwartym oknie, to tez ubustwo czy wiocha ?

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez bober3 » 14/7/2013, 02:47

Harakiri 7 napisał(a):
Rosiboj napisał(a): to sie nazywa wiocha(w kabrio)/wiocha z ubustwem (w przypadku braku aircon). EOT


W kazdej furze mam klimatyzacje a mimo tego wole jezde przy otwartym oknie, to tez ubustwo czy wiocha ?

:wink:

O ile klima nie wpływa negatywnie na Twoje zdrowie to nazwałbym to trochę inaczej, ale raczej by Ci się nie spodobało :) Dziwię się jak widzę w 30 stopniowy upał ludzi, którzy mają otwarte okno a wyłączoną klimę. Nie rozumiem tego, lepiej zamknąć okno, włączyć chłodek i mieć spokój, otwarta szyba niewiele da, oprócz przeciągu i ogromnego hałasu, o wpadających różnych dziwnych rzeczach nie wspomnę.
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Walenty » 14/7/2013, 02:58

bober3 napisał(a):
Harakiri 7 napisał(a):
Rosiboj napisał(a): to sie nazywa wiocha(w kabrio)/wiocha z ubustwem (w przypadku braku aircon). EOT


W kazdej furze mam klimatyzacje a mimo tego wole jezde przy otwartym oknie, to tez ubustwo czy wiocha ?

:wink:

O ile klima nie wpływa negatywnie na Twoje zdrowie to nazwałbym to trochę inaczej, ale raczej by Ci się nie spodobało :) Dziwię się jak widzę w 30 stopniowy upał ludzi, którzy mają otwarte okno a wyłączoną klimę. Nie rozumiem tego, lepiej zamknąć okno, włączyć chłodek i mieć spokój, otwarta szyba niewiele da, oprócz przeciągu i ogromnego hałasu, o wpadających różnych dziwnych rzeczach nie wspomnę.


Klima jest dobra, pod warunkiem, że wyłączysz ją na 10 minut przed wyjściem z auta, skoki temperatury nie są zdrowe.
Ja osobiście szybki uchylam tylko, żeby przewietrzyć nagrzane wnętrze po postoju albo gdy parkuję w garażu. No i gdy chcę walnąć basem :lol:

A, no i klima to nie jest taka oczywistość w każdym aucie, skąd wiesz, że ktoś otwiera szybki mimo, że ją ma? :>
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez iro » 14/7/2013, 09:43

jeżeli chodzi o muzykę w filmach to czasem jest to naprawdę idiotyczne , nagrywałem filmik kumplowi zadzwonił telefon i dosłownie przez sekundę leciałą jakaś piosenka i YT to usunął. Trzeba zawsze wszystko sprawdzać i najlepiej korzystać z tych darmowych podkładów :)
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez facepalm » 14/7/2013, 23:40

Ludzie,racja youtube ma prawo wyje.. wam filmik za nawet fragment utworu... Jednak ciekawi mnie jedno :D Jakie wy macie "szczęście",że za takie pierdoły wam usuwali filmik ?:D No chyba,że lecialo coś co akurat jest 'na topie' w radiu,mtv itd. Youtube ma specjalne oprogramowanie ktore automatycznie skanuje video w poszikiwaniu sciezki podobnej do oryginału. Można samemu nawet sciągnąć taki program który przeszukuje czy gdzieś na youtube nie ma takiego samego filmu jak twój albo jego fragmentów. I wtedy jeśli jesteś autorem tego filmu mozesz zażyczyć sobie usunięcia go lub co lepsze włączyć opcje wyświetlania reklam pod tym filmem i kasa idzie do ciebie za wyswietlenia itd. (Dobra opcja,bo zarabiasz nie dosc,że pod swoim filmem jesli jest popularny to jeszcze pod jego kopią na czyimś kanale.) Jednak sam tego nie sprawdzałem. Czytałem gdzieś w regulaminach adsense bodajże.

Jednak na priv kanale mam pare utworów co mają po kilka tyś wyświetleń i nie zostały usunięte. A utwory nie są moje. Mimo tego,napisałem pod filmikiem kto jest autorem i podałem info gdzie można znaleźć ich twórczość jeszcze. Pewnie potraktowali to jako promocje swojej muzy,bo w sumie taki był mój zamysł troche.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości




na górê