Zobacz wątek - Motocykl z Włoch - Rejestracja po kolei
NAS Analytics TAG

Motocykl z Włoch - Rejestracja po kolei

Przepisy, prawo
_________

Motocykl z Włoch - Rejestracja po kolei

Postprzez czacha501 » 7/5/2013, 20:18

Witam.


Jako, że jestem nawet w trakcie rejestracji swojego motocykla mogę wszystko po kolei opisać. Na przykładzie mojej SV.

A więc sprawa ma się tak. Ja swój motocykl kupiłem od handlarza, który go sprowadził po wcześniejszym "wymeldowaniu" go we Włoszech. I teraz jest kilka opcji, i tutaj musicie się odnaleźć bo to główny moment. Inaczej się ma sprawa gdy moto jest przywiezione z blachami, inaczej jak bez i inaczej jak bez blach i z faktura VAT -marża. Ja osobiście miałem to 3 i byłem zwolniony z jakichkolwiek opłat czysto za sprowadzenie.
Przejdźmy do sedna - kiedy moto stoi w garażu zastanawiasz się pewnie na jaki przygotować się wydatek. Otóż kolejność zadań jest następująca:

1. Bierzesz KARTĘ POJAZDU (gdy wymeldowany jest pokreślona) i taki DOKUMENT ze znakiem wodnym i napisem AUTOMOBILE CLUB D'ITALIA (chyba świadectwo homologacji).

2. Udajemy się do tłumacza z j. włoskiego (przysięgłego oczywiście) i on to tłumaczy. Koszt to różnie piszą, czas też (ja zdradzę że w Płocku się to robi przez godzinę i za 80 zł).

3*. Teraz czas na kolejki - WYDZIAŁ KOMUNIKACJI - Jeżeli macie bez tablic.
(Jeżeli macie tablice to zapewne przegląd) ale o tym za moment. Kiedy motor jest wymeldowany to grzejemy do wydziału. Przedstawiamy ORYGINAŁY (można zrobić ksera wszystkiego ale ode mnie nie chcieli) KARTY POJAZDU I HOMOLOGACJI Z TŁUMACZENIAMI (Z PIECZĄTKĄ) , FAKTURĄ , OŚWIADCZENIEM ŻE POJAZD PRZYJECHAŁ BEZ TABLIC I WNIOSKIEM O REJESTRACJĘ TYMCZASOWĄ. Po okazaniu dowodu osobistego i uiszczeniu (nie pamiętam dokładnie) 40-55 zł - dostajemy blachę(CZERWONĄ) i tymczasowy dowód.

4. Jeżeli przez to przeszedłeś to już prawie wszystko za Tobą ;) Teraz tylko zwieńczenie dzieła rejestracji TYMCZASOWEJ (na dokładnie miesiąc) ;P Trzeba teraz udać się do ubezpieczyciela i ubezpieczyć. Tutaj dobrze popytać. Ja miałem proponowane od 280 zł w PZU do 1530zł gdzieś tam... Wybieramy naszym zdaniem najlepszą ofertę i już prawie .

5. Jedziemy sobie motorem w celu wykonania BADANIA TECHNICZNEGO. Koszt bodajże 62 zł. Obsługa ogląda motor czy numery się zgadzają i inne rzeczy sprawdza. I tam drukują taki papier z przeglądu.




* Jeżeli MASZ BLACHY to sprawa wygląda trochę inaczej. Nie przerabiałem tego, ale najprawdopodobniej możesz od razu zrobić przegląd. Później pkt 1 i 2 i twardy dowód.

Jeżeli chodzi o dalsze postępowanie to zdam relację jak je wykonam. W najbliższych planach wycieczka do wydziału i zrobienie CZARNYCH blach. o cenach i potrzebnych dokumentach będę informował.
Avatar użytkownika
czacha501
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 4/12/2012, 12:15


Postprzez czacha501 » 14/5/2013, 19:08

A więc moja rejestracyjna przygoda dobiegła dzisiaj końca ;) Po dostarczeniu zaświadczenia z przeglądu i uiszczeniu 121,50 zł dostałem już biało-czarną blachę. To już wszystkie czynności. w terminie miesiąca mam się stawić po "twardy dowód". Ale to jest już bezpłatna i krótka wizyta. (Zapiszę się wcześniej)
Avatar użytkownika
czacha501
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 4/12/2012, 12:15




Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr