Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Nowy egzamin na kat. A? Nie ma dramatu!
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Nowy egzamin na kat. A? Nie ma dramatu!

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Nowy egzamin na kat. A? Nie ma dramatu!

Postprzez Åšcigacz » 26/4/2013, 20:36

Dyskusja na temat: Nowy egzamin na kat. A? Nie ma dramatu!
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Nowy egzamin na kat. A? Nie ma dramatu!
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 20:45

Wydaje mi się że żaden egzamin nie jest zbyt trudny pod warunkiem że adept jest odpowiednio przygotowany. Podstawą powinno być właściwe podejście do szkoleń przez Szkoły Jazdy, w tym właściwy dobór instruktorów - motocyklistów.Jest nie do pomyślenia aby za niemałe przecież pieniądze jakie płacą kursanci za PJ wyjeżdżali na drogi ludzie nie umiejący ani nie znający zasad jazdy na motocyklu tak jak to działo się do tej pory....<br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez krzall » 26/4/2013, 20:56

Witam
skoro było takie proste to dlaczego nikt nie zaliczył ? Czyżby prawo jazdy z 2012 roku jest gorsze ? hmm... ???
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 21:35

Sory bardzo moze zmiany sa na lepsze, ale jezeli ja jezdzac pierwszy raz w życiu na motocyklu na kurcie GS500, ide zdawac egzamin na FZ1 to przepraszam bardzo ale moze to sie zle skonczyc!!!<br><hr>on25
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 21:38

Panowie... Bez jaj...
Robie prawko w UK i zeby jezdzic 125 na eLce trzeba zaliczyc kurso-egzamin CBT.
Jest o wiele wiecej do nauki i "umienia" niz na starym egzaminie PL, na samym placu trzeba wykonac wszystkie figury obecnego egzaminu za wyjatkiem slalomu.
Druga sprawa tu nie ucza jezdzic na polsprzegle tylko na tylnym hamulcu, ktorym regulujemy predkosc motocykla,
Potem jest dwie godziny jazdy/egzaminu z instruktorem na miescie, gdzie kilka razy jest awaryjne hamowanie, omijanie przeszkod, zawracanie w waskiej ulicy.

Dopiero po tym dealer wydal mi zakupiona trzy tygodnie wczesniej nowa Yamahe YZF R125!

Sam egzamin na A1 wyglada tak (sam plac) <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM</a>
Potem jazda na miescie i nikt tu nie narzeka, ludzie zdaja bez problemu, testy pomijam...<br><hr>Przemek31
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 21:42

Komentatorzy napisał(a):Panowie... Bez jaj...
Robie prawko w UK i zeby jezdzic 125 na eLce trzeba zaliczyc kurso-egzamin CBT.
Jest o wiele wiecej do nauki i "umienia" niz na starym egzaminie PL, na samym placu trzeba wykonac wszystkie figury obecnego egzaminu za wyjatkiem slalomu.
Druga sprawa tu nie ucza jezdzic na polsprzegle tylko na tylnym hamulcu, ktorym regulujemy predkosc motocykla,
Potem jest dwie godziny jazdy/egzaminu z instruktorem na miescie, gdzie kilka razy jest awaryjne hamowanie, omijanie przeszkod, zawracanie w waskiej ulicy.

Dopiero po tym dealer wydal mi zakupiona trzy tygodnie wczesniej nowa Yamahe YZF R125!

Sam egzamin na A1 wyglada tak (sam plac) <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM</a>
Potem jazda na miescie i nikt tu nie narzeka, ludzie zdaja bez problemu, testy pomijam...<br><hr>Przemek31<br>
Czyli da się? Po prostu musimy dorosnąć do pewnych rzeczy jako społeczeństwo ;)<br><hr>Słoik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 21:50

Komentatorzy napisał(a):Panowie... Bez jaj...
Robie prawko w UK i zeby jezdzic 125 na eLce trzeba zaliczyc kurso-egzamin CBT.
Jest o wiele wiecej do nauki i "umienia" niz na starym egzaminie PL, na samym placu trzeba wykonac wszystkie figury obecnego egzaminu za wyjatkiem slalomu.
Druga sprawa tu nie ucza jezdzic na polsprzegle tylko na tylnym hamulcu, ktorym regulujemy predkosc motocykla,
Potem jest dwie godziny jazdy/egzaminu z instruktorem na miescie, gdzie kilka razy jest awaryjne hamowanie, omijanie przeszkod, zawracanie w waskiej ulicy.

Dopiero po tym dealer wydal mi zakupiona trzy tygodnie wczesniej nowa Yamahe YZF R125!

Sam egzamin na A1 wyglada tak (sam plac) <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM</a>
Potem jazda na miescie i nikt tu nie narzeka, ludzie zdaja bez problemu, testy pomijam...<br><hr>Przemek31<br>
Komentatorzy napisał(a):Czyli da się? Po prostu musimy dorosnąć do pewnych rzeczy jako społeczeństwo ;)<br><hr>Słoik<br>
Tak i to niezle zdziwiony bylem ale techniki jazdy maja inne, bardziej zaawansowane, dopiero po zdaniu CBT, ktory kladzie na plecy egzamin PL moge jezdzic z eLka pod tablica i mam dwa lata zeby zdac pelny egzamin jak nie ro powtarzam CBT, dodam ze wogole sie nie przygotowywalem do tego i chociaz na dzien dobry na miescie wjechalem pod prad (nawyki na dwoch kolkach) to po dwoch godzinach BEZPIECZNEJ i przepisowej jazdy instruktor wypisal mi certyfikat, inaczej nie dostalbym kupionego motocykla...
Teraz przygotowuje sie do pelnego egzaminu<br><hr>Przemek31
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 22:05

egzamin nie jest trudny, ale wszystkie egzaminy zakończyłe się wynikiem negatywnym... hahaha, a mi jeszcze nie wydali mojego dokumentu. :(
<br><hr>mibe247
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 22:28

Z tym brakiem zgodności starego egzaminu z osiągami nowych motocykli się zgodzę. Ja zdawałem na jednotłokowej Yamaha 250 (moc nie więcej niż 20 koni mechanicznych). Po zdaniu wskoczyłem na Yamahe YZF 600 i prawie spadłem z siedzenia przy pierwszym podkręceniu. Muszę przyznać, że nowy egzamin jest świetny i jak najbardziej prawidłowo wymyślony<br><hr>Ormus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 22:36

Czas pokaże czy zmiany wyjdą na lepsze. Ja widzę to trochę inaczej. Egzamin jest na pewno dużo trudniejszy, nie da się go jednak w pełni ocenić stojąc z boku i przyglądając się manewrom zdenerwowanych kursantów. W Toruniu niedawno odbyła się też pierwsza prezentacja nowego egzaminu, wyzwanie podjął jeden z instruktorów i też poległ, także najpierw to muszą przygotować się instruktorzy do tego żeby uczyć innych. W mojej mieścinie gdzie jest 8 ośrodków szkolenia kierowców, zostały tylko 2 w których można szkolić się na kategorie tylko i wyłącznie A1 jak na razie, bo nie zakupili większych motocykli, a reszta całkowicie zrezygnowała z kategorii motocyklowych. Wiem, że to wszystko dopiero raczkuje, ale myślę że w niedługim czasie będą kolejne zmiany i protesty i nawet nie chodzi o trudność placu manewrowego, ale też o kasę. Słusznie też powiedział "on25" z tym FZ1 to przegięcie. To nie przesiadka z MZ ETZ 250 na Jawę TS 350, tylko z 500-600 na 1000, a to spora różnica. Co do ósemki, nie zapomnij, że kursant kat.A nie będzie manewrował tam GN 250 tylko np. Gladiusem i chyba stąd powiększenie jej obszaru. Co z tego wyjdzie czas pokaże, póki co moim zdaniem jest więcej minusów niż plusów. Być może nowe prawko lepiej przygotuje do codziennej jazdy w mieście tylko jestem ciekaw jak się to odbije na kieszeniach przyszłych kierowców ;)<br><hr>JAMO
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 22:44

Cena kursu na kat. A to bedzie okolo 1500 dla kumatych, a dla lewusow to godzin za 2000 to moze byc malo! haha i dobrze bo to nie dla wszystkich jest A! (cenka penka) hahaha<br><hr>tt2
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 00:10

Komentatorzy napisał(a):Che, che, zero komentarzy? Nie ma na to co narzekać polaczki?<br><hr>motórzysta<br>
Można ponarzekać na twój styl wypowiedzi...<br><hr>burgund
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 00:38

Ja nie mogę się już doczekać mojego egzaminu na kat. A2. Zobaczymy wtedy jak mi pójdzie, czy jest łatwy czy też nie.d<br><hr>xNomadx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 02:38

Komentatorzy napisał(a):Z tym brakiem zgodności starego egzaminu z osiągami nowych motocykli się zgodzę. Ja zdawałem na jednotłokowej Yamaha 250 (moc nie więcej niż 20 koni mechanicznych). Po zdaniu wskoczyłem na Yamahe YZF 600 i prawie spadłem z siedzenia przy pierwszym podkręceniu. Muszę przyznać, że nowy egzamin jest świetny i jak najbardziej prawidłowo wymyślony<br><hr>Ormus<br>
Ja wskoczyłem na Bandit'a 600 i takich problemów nie miałem więcej nie rozumiem jak takie można mieć, być może jednak masz coś z psyche co eliminuje cię jako kierowcę i charakteryzuje jako drogowego oszołoma. Wybacz, ale to jedynie mi się nasuwa bo moc nie jest równa "odkręcaniu" manetek na "full". Do tego "full" trzeba dorosnąć mentalnie i mieć coś pod czaszką. Tak trochę z grubej rury, ale wkurza mnie tak nie merytoryczne podejście, chcesz się zabić to osiągniesz to także na 50 ccm przy "pierwszym podkręceniu".<br><hr>kalejdoskop2013
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 06:32

Od kiedy to zasady egzaminacyjne maja jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo na drodze ?
Ile Ci dali za napisanie takiego artykułu Tomek?
Czytam prawie wszystkie Twoje artykuły ale tym mnie zaskoczyłeś.
Smutne że ktoś uważający się za motocyklistę i znawce zasad ruch drogowego wypisuje takie pierdoły.
Z wielkim obrzydzeniem podnoszę lewa w górę Tomek J.<br><hr>senekkorzenna
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 06:40

Nie jest trudny? JEST! Jest trudniejszy niż stary. Czy ktoś z Was popróbował nowej ósemki? Jest większa, prawda, ale tylko o około 40 cm (z 13.6m długości na 14.0). Za to nie pokonuje jej się lekkim motocyklem 250 ccm, tylko wielką (nawet litrową - jak w Gdańsku) kobyłą. Idę o zakład, że większość motocyklistów nie zda tego elementu na swoich maszynach.

Slalom 30 km/h wymaga dobrego świadomego stosowania przeciwskrętu - to dobrze. Slalom powolny to prawie gymkhana.

Poustawiajcie sobie gdzieś na placu z pachołków te elementy egzaminu - sami się przekonacie, że nie jest łatwo. Ja sprawdziłem.<br><hr>Martin5
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 07:53

Komentatorzy napisał(a):Od kiedy to zasady egzaminacyjne maja jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo na drodze ?
Ile Ci dali za napisanie takiego artykułu Tomek?
Czytam prawie wszystkie Twoje artykuły ale tym mnie zaskoczyłeś.
Smutne że ktoś uważający się za motocyklistę i znawce zasad ruch drogowego wypisuje takie pierdoły.
Z wielkim obrzydzeniem podnoszę lewa w górę Tomek J.<br><hr>senekkorzenna<br>
Merytoryczne pytanie to podstawa:-) Mysle, ze zaplacili tyle ile za kazdy poprzedni artykol, i nie ma w tym nic dziwnego. Take sa zasady, dzienikarz pisze, redakcja placi. Taka ma prace.

Co sie tyczy wplywu egzaminu na bezpieczenstwo, to jest to dosc niemadre pytanie. Taki wplyw byl od zawsze, co wiecej sankcjonuje on istnienie tegoz egzaminu. Polega on (ten WPLYW) na tym, ze trudny egzamin nie dopuszcza do ruchu na drodze kierowcow ktorzy nie posiadaja odpowiednich umijetnosci, a co za tym idze stwarzaliby na niej zagrozenie. I to jest ten wplyw :-)
<br><hr>J.K
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 08:07

A czy ktoś z drogiej redakcji spróbował sam wykonać zadania egzaminacyjne, czy tylko popatrzyliście sobie na pachołki i mądrą miną pokiwaliście głową, że tak, to jest do zrobienia? <br><hr>Seiza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 08:09

a skąd ta informacja że sprawa trafiła do Trubunału konstytucyjnego? wystarczy tylko dodatkowe 10 godzin dla kumatych? a co jezeli ten kumaty jest tak kumaty ze nie bedzie sie dawał zrobić w fujare skoro opłacił już 20 godzin na kursie?
Tym artukułem zawiodłem sie na ścigaczu.pl zbyt subiektywnie(nie wiem pod czyimi wpływami) oceniliście łatwośc nowego egzaminu, pamiętajcie że jeżeli ktoś dopiero zdaje egzamin to nie ma przejechanych tysięcy kilometrów i doświadczenia z dziesiątkami motocykli, przeważnie jest to też osoba młoda dla której te najbiedniej 10 godzin przynajmniej w moim mieście bedzie kosztowało 400zł czyli połowe kursu....<br><hr>klemens
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 08:15

Komentatorzy napisał(a):A czy ktoś z drogiej redakcji spróbował sam wykonać zadania egzaminacyjne, czy tylko popatrzyliście sobie na pachołki i mądrą miną pokiwaliście głową, że tak, to jest do zrobienia? <br><hr>Seiza<br>
W UK dzieci zdaja takie egzaminy w wieku 17 lat

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=cn11iqPCiBM</a>

Trzeba umiec jezdzic i tyle, w PL nie ucza jezdzic tylko wyjezdzac godziny,
Znajdz instruktora z podobnym motocyklem i placem i jak nie jestes odwrotnie inteligentny to po dwoch godzinach na placu zrobisz wszystko bez problemu, boicie sie motocykli i tu jest problem, liter za duzy? To zrob A1 na 125 i jak nabierzesz doswiadczenia to mysl o wiekszym,
Swoja droga jestem zagorzalym fanem malych pojemnosci ;-)<br><hr>Przemek31
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê