Zobacz wątek - Oleje do silników 2sówowych
NAS Analytics TAG

Oleje do silników 2sówowych

Enduro, Cross
_________

Oleje do silników 2sówowych

Postprzez Querly » 7/4/2013, 09:18

Cześć . Mam do was pytanie ostatnio w mojej CRM popatrzyłem na wskaźnik oleju w skrzyni biegów było lekko ponad Min to znak że trzeba dolać :) Nad nim była naklejka castrol gtz i jakieś tam napisy . Wiem że ten olej musze kupić i dolać do skrzyni biegów.
A jaki mam lać do olej do silnika ?Przy dozowniku od niego niema żadnej nalepki co najlepiej stosować
Z góry dziękuje ;)
Honda crm 125cc [98r]
Avatar użytkownika
Querly
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 5/1/2013, 13:54
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska


Postprzez henio12323 » 7/4/2013, 09:26

do silnika wlej byle jaki olej motocyklowy do skrzyn biegów albo całych silników. teraz kwestia ile chcesz wydać mozesz kupic najtansze mineralne za 15-20 zł a mozesz kupic syntetyka po ponad 50 zł za litr. praktycznie kazdy olej się nadaje ( byle motocyklowy ) bo kazdy zapewnia odpowiednie smarowanie, ma dodatki do sprzegieł mokrych. itp itd. oleju w skrzyni nie ma prawa ubywac... wiec tam sie nic nie dolewa. chyba ze jest nieszczelność gdzieś. olej po prostu wymien, i do następnej wymiany nie powinno go ubyc


co do dozownika - też w zasadzie obojętne jaki wlejesz, byle dostosowany do mieszania z benzyną w dozownikach, ja do skuterków itp lałem orlenowski półsyntetyk czerwony wtedy koło 10 zł kosztował. i do skuterka było ok. do czegos eksploatowanego w trudniejszych warunkach lałbym cos nieco lepszego. i też zalezy od budżetu. mozesz lać od tego orlenowskiego po motula 800, czy jakies motorexy po 70 zł litr. dobry olej jaki moge polecić z niezłą ceną to castrol power 2T pełen syntetyk. koło 40 zł kosztuje

na przyszłość tematy podwieszone - zamykam
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości




na górê