Zobacz wątek - Yamaha Bulldog 1100 - szukam innych wlascicieli
 
NAS Analytics TAG

Yamaha Bulldog 1100 - szukam innych wlascicieli

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Pysior » 31/5/2009, 21:52

Witam jestem nowy wiec pozdrawiam wszystkich bt maniakow i nie tylko:) przeczytalem wszystkie posty od poczatku i dowiedzialem sie mnustwo o tej maszynie ja osobiscie pierwszy raz widzialem ja tydzien temy w katowicach na moto bazarze robi wrazenie pozadnie sie nad Bulldogiem zastanawiam ale nikt nie poruszyl jednego tematu dla mnie chyba najwarzniejszego a wiec czy moze to byc dla mnie pierwszy sprzet?? podkreslam ze nie jestem zwolennikiem kabinezonow jedno czesciowych i czapek z nr46 ani palenia gumy na przestanku itd itp jestem normalnym kolesiem ktory chce jezdzic wiec podpowiedzcie czy na pierwszy sprzet bt sie nadaje?? i nie piszcie ze powinienem kupic MZ albo GS
Pysior
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31/5/2009, 16:03
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój


Postprzez toni175 » 31/5/2009, 22:47

chłopie wszystko jest dla ludzi. nigdzie na bt niema napisane:"nie uzywać jako pierwszy moto". jak masz głowe na karku i przeszedłeś kurs jazdy motocyklem to powinno być ok. jezeli jednak nie jeździłeś wcześniej na motocyklu to kupić moto możesz ale najpierw pobierz kilka lekcji u doświadczonego motonity. nie dalej jak miesiąc temu zgłosił się do mnie gość(teraz kolega), który na motocykl chorował od kilku sezonów.gość 30lat, zona,dziecko,doswiadczenie za czterema kółkami.pierwsza jazda kupionym moto skończyła sie ogólnym potłuczeniem dla niego a dla moto powaznymi uszkodzeniami zawieszenia i całości motocykla. miał szczęście ze nic powazniejszego mu sie nie stało. po prostu po kilku km jazdy podczas zawracania moto uciekł mu spod dupy. dlatego nie namawiam na konkretny typ moto na poczatek a na krótki kurs jazdy(wskazany ten na prawo jazdy). reasumując: bulldog nadaje sie na pierwsze moto pod warunkiem posiadania podstawowych umiejętności jazdy na motocyklu. a tak na marginesie MZ i GS to są bardzo dobre sprzęty nie tylko do nauki jazdy.
toni175
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21/4/2009, 19:47
Lokalizacja: tychów nowy/starachowice


Postprzez r!ddler » 31/5/2009, 22:49

No,to ja też mogę się już oficjalnie dopisać do forum :D
Od dwuch tygodni jestem posiadaczem srebrno pomarańczowego Bulldoga.Nie będę ukrywał,że to forum (...które podglądałem :oops: )bardzo pomogło mi w podjęciu końcowej decyzji i tu od razu podpowiem Ci "Pysior",że to jest właśnie moje pierwsze moto po bez mała 15 latach przerwy.Mam 33 lata i moją przygodę motocyklową zakończyłem na Jawie 350TS,więc równeż mimo,że ślepo zakochany,ale ostrożnie podchodziłem do tematu bo motocykl nie należy do najlżejszych. :?
Ale nic to :D ,właśnie spełniło się moje marzenie i dziś po kilkunastu zaledwie godzinach jazdy myślę,że jest lepiej niż się tego spodziewałem.Oczywiście nie podejmę ryzyka stwierdzenia wprost,że Bulldog to motocykl dla człowieka,który nigdy nie jeżdził na dwuch kółkach,ale jeśli miałeś już kiedyś motocyklową przygodę,wierzę że dasz sobie radę.Tylko wszystko na spokojnie,bez podpałki i tłumu gapiów,najlepiej sam na sam z motocyklem. Pewnych rzeczy się nie zapomina :D
Dla mnie osobiście to jak "pierwszy raz,drugi raz" :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam wszystkich i trzymać tam kciuki za ładną pogodę :D
r!ddler
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30/4/2009, 13:17
Lokalizacja: Łódź

Postprzez _MiT_ » 1/6/2009, 08:26

Kolego Pysior, wszystko zależy od człowieka. Stare porzekadło motocyklisty głosi: „ Nieważne co masz pod tyłkiem, ważne co masz pod kaskiem”.
Jeżeli jesteś rozsądny to Bulldog nadaje się na pierwsze moto. Jeżeli brakuje Ci ( zakładam, że nie brakuje) jednej klepki to i na skuterze zrobisz sobie krzywdę.
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
MiT
Yamaha Bulldog 1100
_MiT_
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/5/2009, 06:34
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bady » 1/6/2009, 20:01

r!ddler witamy, daj namiar na priv polatamy razem po mieście Łodzi.

pozdrawiam Bady

Ps. a swoją drogą Miciuś dałeś niezłą zmyłkę, a może lubisz przebieranki? :roll:
bady
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/2/2009, 18:41
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez arekk » 1/6/2009, 21:59

witam,
widze ze wysyp nowych uzytkownikow bulldoga :)
no to i jak sie dopisuje :) od niedzieli tez jestem posiadaczem takiego sprzeta.
jest ktos tu na forum z krakowa lub okolic?

pozdawiam
arek
arekk
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/5/2009, 09:11
Lokalizacja: Krakow

Postprzez swistak64 » 1/6/2009, 22:44

Witajcie Bulldogowcy! Po tych deszczach to jakiś nadzwyczajny urodzaj wśród nowych użytkowników BT. Oj cieszy to bardzo! Oby tak dalej, a następne spotkanie będzie bardziej liczne. Pozostaje nam tylko jeszcze odmienić obecną pogodę i będzie OK. Pozdrawiam!
Yamaha BT 1100 Bulldog
swistak64
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8/6/2008, 13:38
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Miciuś » 2/6/2009, 07:30

Witam, odzyskałem już tożsamość ( łacznie z zapisanymi wszystkimi priv wiadomościami ). Serdecznie pozdrawiam nowych kolegów. Coraz bardziej widac sens już jakiegoś zlociku z noclegiem.
Miciuś
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/1/2009, 14:01
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez bady » 2/6/2009, 08:08

Pomijając propozycje, które już padły co do miejsca takiego zlotu z noclegiem, to moja propozycja jest taka: http://www.folwarkhelena.pl/ Co szanowne grono na to?
bady
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/2/2009, 18:41
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez Miciuś » 2/6/2009, 09:52

Dla mnie ekstra, camping lub w zależności od grupy pole namiotowe z wiatą. Termin: 17-19 lipiec.
Moga też być Mazury.
Miciuś
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/1/2009, 14:01
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez _MiT_ » 2/6/2009, 09:57

Witam Wszystkich,
Bady, dla mnie miejsce to rewelka. Swoim skromnym i nieśmiałym głosem popieram tą lokalizację i miejsce.
MiT
Yamaha Bulldog 1100
_MiT_
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/5/2009, 06:34
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bady » 2/6/2009, 10:20

Dla mnie termin porażka.......
bady
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/2/2009, 18:41
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez Miciuś » 2/6/2009, 13:08

bady, tylko pełne wypowiedzi. jeśłi nie w tym terminie to w jakim, nie wstydź się chłopie
Miciuś
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/1/2009, 14:01
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez bady » 2/6/2009, 13:55

Miciuś tak mnie rozpieprzyłeś, że nie będzie pełnej wypowiedzi, nie teraz w każdym razie:):):) :twisted:
bady
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/2/2009, 18:41
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez cezarl » 2/6/2009, 14:11

witam i pozdrawiam kolegów bulldokowców po długim niebycie na forum
dostałem parę wiadomości odnośnie manuala
strona z której można pobrać instrukcję obsługi i serwisówkę do bulldoga

http://bulldog.yamaha.free.fr/accueil.htm (prawy dolny róg)

p.s. najlepsza strona o buldogu ale w języku francuskim
Bulldog 1100
cezarl
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20/7/2007, 11:59
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez arekk » 2/6/2009, 14:49

Panowie,
Czy zakladaliscie do swoich sprzetow jakies crashpady albo gmole? Wlasnie zastanawiam sie nad tym bo w "golym" bulldogu kazda przewrotka konczy sie pewnie conajmniej naprawa i malowaniem baku.

Cobyscie polecali bardziej, crashpady czy gmole? Choc uwazam ze gmole troche szpeca ten sprzet.
Moze ktos polecic jakichs producentów?
arekk
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/5/2009, 09:11
Lokalizacja: Krakow

Postprzez cezarl » 2/6/2009, 15:15

gmole znalazłem oryginał yamaha, hapco&becker i sw-motech (ale osobiście nie za bardzo mi się podobają) w buldogu jest mało punktów mocowania i problem z kolankiem wydechu po prawej stronie
mam w planach zlecenie zrobienie w/g własnego pomysły ale to dopiero plany

crashpady (np puig) są w większości montowane zamiast oryginalnego górnego dekla w ramie i mi to nie odpowiada bo psuje linie motocykla a nie znalazłem w sieci crashpadów z innym punktem mocowania
Bulldog 1100
cezarl
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20/7/2007, 11:59
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Miciuś » 2/6/2009, 17:31

Witam nowoprzybyłych, panowie: gmole dyskusja str. 11 naszego forum ( niektórzy mają zdjęcia jak to wygląda ), serwisówka w j.angielskim na priv, ale tylko dla wiernych przyjacieli psa.
Miciuś
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/1/2009, 14:01
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez arekk » 2/6/2009, 18:39

jest jeden bulldog na allegro z crashpadami i nie wyglada to calkiem zle, gmole znacznie bardziej pogarszaja wyglad moim zdaniem

jest kolo krakowa firma produkujaca craspady www.womet-tech.pl do bulldoga wprawdze nie maja w ofercie ale robia tez na zamowienie. dzwonilem tam dzisiaj i gosc kazal mi przyjechac, zobaczy co sie da zrobic ale z innymi punktami mocowania niz te przy ramie pewnie bedzie ciezko. cena to ok. 180 - 200 pln. jak bede mial troche czasu to pojade do niego
arekk
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/5/2009, 09:11
Lokalizacja: Krakow

Postprzez cezarl » 2/6/2009, 18:54

temat ze strony 11 został tylko liźnięty bez żadnych konkretnych podpowiedzi
p.s mam zdjęcia zamontowanych gmoli i crashpadów ale nie umiem załadować na forum
Bulldog 1100
cezarl
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20/7/2007, 11:59
Lokalizacja: lubuskie

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości




na gr