Zobacz wątek - obniżenie Yamahy TDR 125
NAS Analytics TAG

obniżenie Yamahy TDR 125

i inne małe pojemności
_________

obniżenie Yamahy TDR 125

Postprzez ola2 » 1/2/2013, 09:49

Jak mozna obniżyć Yamahę TDR 125 oprócz zmniejszenia siedzenia. Mam 162 i ważę 55 kg :( - Yamahę kupiłam bo mi się baaardzo podoba z myślą, że dam radę - ale troche mnie przeraża. Wczesniej jeździłam na Suzuki RMX 50 (też wysoki ale za to leciutki).
Czytałam coś nt dogbones ale chyba w tej Yamaszcze nie da rady tego zamontować :(
Ola.
ola2
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31/1/2013, 12:41
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez henio12323 » 1/2/2013, 16:01

generalnie bez ingerencji grubszej w geometrię motocykla nie obnizysz go. 1 opcja jak piszesz dać do tapicera gąbke którą by ściął żeby była nizsza. 2 sprawa osobiscie spróbował bym na początek wpuscic przednie zawieszenie w półki, tyle ile się da. a z tyłu poluzować napięcie wstępne spręzyny. obie te opcje obnizą motocykl. ale wpłyną na geometrię motocykla i samą prace zawieszenia. zwykle negatywnie. ale lepiej smigac na takim zawieszeniu niż w ogóle. to są opcje najtansze, i do zrobienia w kilkanascie minut ( jedynie siedzenie musisz gdzieś dac ewentualnie ) mozna sie bawić w inne przeróbki, chociazby załozenie niskoprofilowych opon posadzi całe moto neico niżej, ale moim zdaniem troche szkoda kasy na jakies opony, czy zmiany konstrukcyjne motocykla żeby zyskać dodatkowy 1 cm.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez tomera » 3/2/2013, 19:47

Droga Olu (Jestes pierwsza kobietą ktorą spotkałem co miała RMX- czyli enduro, bo wiekszosc jak cos to skuter albo szlifiera)
a co do obnizania to gÄ…bke srednio bo ona tak jak w mtx 125, smx/rmx 50 to tak i pewnie w tdr jest cisnieniowo robiona w formie...w iec to troche odpada

zazwyczaj amortyzator składa sie z kilku czesci i czesto jedna jest odkrecana
https://picasaweb.google.com/1112167408 ... 8962826818
ta z lewej jest do podniesienia a ta z prawej oryginał (swoja drogą z SMX'a mojego własnie :D na oryginalnej wysokosc to 88 a na tej 2giej to 95 cm) i mysle ze u ciebie bedzie podobnie, i moze to byc dłuzsze(tak jak w mtx) a moze tego nie byc wcale, bo tez sie tak zdarza wiec trzeba to zobaczyc

co do lag to mozesz je wysunac ale raczej nie za duzo bo masz tam zwykłą kiere wiec lagi mogą dosc do kierownicy i tyle,
zawse mozna jeszcze załozyc inny amortyzator na tył albo inne spręzyny do
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê