Zobacz wątek - Pomoc w wyborze -Modeka(Denali/Silas/Wulf/Flagstaff) czy...?
NAS Analytics TAG

Pomoc w wyborze -Modeka(Denali/Silas/Wulf/Flagstaff) czy...?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Pomoc w wyborze -Modeka(Denali/Silas/Wulf/Flagstaff) czy...?

Postprzez escar » 21/1/2013, 15:02

Witam,

Długi post, ale też to jest po długich zastanawianiach i nie wrzucam posta bez szacunku dla was olewając funkcję search forum. Kask i rękawice wybrane/kupione, między innymi, dzięki lekturze tego forum.



Ten post to prośba o poradę przed ostatecznym wydatkowaniem grubszej (dla mnie) kasy. Margines błędu w zakupie = zero (żona charakterna... mocno ^^ ).


Rys historyczny, czyli do czego to będzie:
Przerwa prawie 10 lat w jeżdżeniu. Tęsknota/problemy z komunikacją (Poznań) = kop do powrotu. Tylko dzięki temu Ministerstwo Skarbu dało się przekonać. Z kontroli MS wynika silna presja na ograniczanie kosztów. MS nie kuma, że ciuch = bezpieczeństwo. Zdeklarowane fundusze - 2k PLN. Dodaję po cichu 1k PLN do - 3k PLN maks, z gotówki chomikowanej na wódkę z kumplami.

Komplet musi być maksymalnie uniwersalny - przeznaczenie głównie miasto (7-14 km przeloty), dojazdy do 3 fuch i na uczelnię, okazjonalnie trasa 120-300 km. Sezon od czarnego asfaltu do zniknięcia czarnego asfaltu, do zera, może lekkiego minusa, ale wtedy tylko miasto. Absolutnie żadnych prób na lodzie/śniegu. "Turystyka", nic na sportowo.

Duży nacisk na bezpieczeństwo (2 małych synów, chcę widzieć jak dorastają i uczyć ich grzebać w sprzętach), ale w granicach finansów.

Planowany motocykl - Yamaha FZS 600 2001-2003 (budżet uzgodniony z MS 5k PLN, dokładam do tego po cichu aby uniknąć zakupu kompletnej padaki).

Rozmiarówka - 5-6XL góra, 5XL dół ( 2m/130kg/ 140x140x140 :P ).


Póki co, co mam:
Kask - Nolan N84
Rękawice - Tschul 212
Buty - bojówki Magnum UK z usztywnieniem pięty i kostki (rzepy, suwak, sznur) - na czymś muszę coś zaoszczędzić, stanęło na butach.



Meritum i zapytania:

Po przemyśleniu tematu zdecydowałem się na powyższe oraz na tekstylny ubiór dwuczęściowy dla maksymalnego rozszerzenie sezonu i uniwersalności. Po dalszej analizie (tekstylia, mój rozmiar, ograniczenia finansowe) wyszły mi trzy firmy: Modeka, Macna, Buse.

Po rozmowach ze sklepami/przedstawicielstwami wybrałem Modeka (duży wybór w moim rozmiarze, pozytywne opinie, niesamowita bliskość ich salonu firmowego - vide. serwis, etc.).


Z uwagi na powyższe (rozmiar/kasa/przeznaczenie) z oferty Modeka rozważam (linkuję kurtki, ale do tego też spodnie):

Denali http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/denali/182//

Wulf http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/wulf/7//

Silas http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/silas/8//

Flagstaff http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/flagstaff/291//


Denali - maks finansowy, "na bogato" ale czy warto - kasa/efekt?

Wulf* - taniej, bardziej przeciwdeszczowo, ale też goręcej w lecie?

Silas* - niżej od Denali, ale skórzane wszywki w newralgicznych miejscach?

Flagstaff - kompletne econo, raczej nie?


* do Silas i Wulf dokupywałbym Sas-Teca na plecy.


Łamię się pomiędzy Denali a Silas...

1. Uwagi, opinie, krytyka, ostrzeżenia? Kiedyś jeździłem w kurtce ze świńskiej skóry, jeansach, butach-bojówkach i no-name kasku. Kiedyś byłem też durny i młody. Powrót do tematu i w ogóle tekstylia oraz aktualna oferta rynkowa = nauka od zera. Na powyższe zdecydowałem się po kilkudniowej lekturze "interneta".
Mile widziane sugestie z zakresu "STOP - NIE KUPUJ, UWAGA BADZIEW!" - "Zwróć uwagę na...." - "Ciekawy wybór, ale w tej samej cenie możesz mieć lepsze..." - i tak dalej. Brak własnej wiedzy liczę nadrobić doświadczeniem was, doświadczonych forumowiczów. Utopienie kasy w zestaw do zmiany po roku odpada (Nie stać mnie na kupienie za tanich rzeczy), ponad to mam presję na życie (moi synkowie). Sugestie?

2. Z 4 kompletów Modeki raczej na nie jestem za Flagstaff (ubogo) oraz Wulf (info w necie, że dobry na wodę, ale grzeje w lecie). Łamię się pomiędzy Denali (aararghhh cena :( ), a Silas (niższa cena, ale czy nie lepiej jednak Denali - vide. nie stać mnie na kupowanie tanich...). Co wybrać, patrz też pkt. 1?

Wolę wydać te 2100 zł na komplet, ale mieć na lata, niż wydać 300-400 zł mniej i po roku żałować, tylko czy jest sens kupować ten komplet za 2100?

W czwartek jadę na (mam nadzieję) ostateczną przymiarkę do Modeki przed zakupem. Dopiero później wznawiam szukanie motocykla.


ps:
Wiem, że Modeka ma szerszą ofertę niz te 4 modele, ale ja muszę mieć kurtkę 6XL, a spodnie minimum 5XL. To też ogranicza KOLOSALNIE dostęp do jakichkolwiek używek na Alledrogo.


Z góry dzięki za wszelkie uwagi, przepraszam za długość posta. Kto pyta, nie błądzi.




pss:
To tak pobocznie, bo to nie ta sekcja forum, ale wolę się upewnić, że dobrze wybrałem.

Motocykl...

Potrzebuję wołu roboczego, łatwego w obsłudze, taniego w eksploatacji, szeroko-dostępnego na rynku (części/serwis/dostępność info w necie, żeby samemu dłubać). Ma być na miasto, na miasto i jeszcze raz na miasto, bardzo okazjonalnie wypad dalej (najdalej do Warszawy/Berlina). Mam, niezdrowe już w tym wieku, ciągotki do przeginania - jeśli masz łatwą możliwość zgrzeszyć, to zgrzeszysz - nie dawaj sobie pola do grzechu = 600cc. Tym bardziej, że po tak długiej przerwie nie ufam swoim umiejętnościom - lepiej zacząć powoli. 250cc to za powoli (135kg), 500cc okej, 600cc to tak uznałem w sam raz. Poza tym jest też aspekt ekonomiczny, czyli ilość kasy na zakup i planowane koszta eksploatacji (zużycie zupy). 600cc rzędowy nie jest samobójstwm, a ma zapas mocy dla... podarowania sobie odrobiny przyjemności. Hmm?

Wśród alternatyw było Yamaha XJ600n oraz Suzuki 650SV.

650SV raczej nie, bo na nim narozrabiam (V2). Długo nad tym myślałem, szczególnie, że to na miasto i V2 dałoby większą dynamikę, ale ostatecznie odszedłem od pomysłu z myślą o spokojniejszej jeździe i lepszej żywotności silnika rzędowego.

XJ600n wychodzi super ze względu na cenę i niesamowicie wprost powszechną dostępność, ale rocznikowo jest mocno starszy i ma starsze rozwiązania niż FZS600, która wyjdzie trochę drożej, ale doszedłem do wniosku daje lepszą jakość/cenę. Nowszy, lepszy silnik, większy zapas mocy, podwójna lampa z przodu, podwójne tarcze, itd.


Ale może źle kombinuję, ew. co byście jeszcze polecili, dlaczego i dlaczego zamiast? 7k PLN maks (absolutny :/ ) i ~600-650cc... Chciałbym mieć 10k na maszynę, ale priorytet mają ciuchy i mój zadek.
escar
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2013, 14:43


Postprzez madcap » 21/1/2013, 15:17

tylko i wyłącznie modeka?
czy produkty innych firm mogą być?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Miczab » 21/1/2013, 15:33

Patrzę co na stanie w podobnych rozmiarach i dam znać. :)
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez escar » 21/1/2013, 15:40

Oczywiście. Modekę wybrałem, bo:
- z info w necie (też to forum) wynika, że to ok marka za rozsądne pieniądze,
- mają moją rozmiarówkę w rozsądnej cenie (góra 6XL, dół 5XL - 2 metry, 140x140x140 <- baryła),
- mam 3 km od domu ich sklep firmowy w Poznaniu więc mam możliwość przymiarki, co ważne.

Ale nie wziąłem z tym ślubu. Chcę kupić jak najlepiej, żeby było na lata i żebym po sezonie nie myślał sobie "A, szlag, mogłem kupić....".

Na pewno chciałbym coś w podobnej (lepszej?) jakości za tę samą (mniejszą?) cenę i kapitalnie jak by była opcja przymiarki w granicach kilkudziesięciu km od Poznania. Celowałem w 5XL kurtka/4XL spodnie, a po wbiciu się w 3xwarstwowy komplet Modeki minimum wyszło 6XL kurtka i 5XL spodnie.

Denali mnie już "trochę" rozwala finansowo. Myślałem, że mi się uda zamknąć temat ciuchów za mniejszą kwotę, ale widzę (szczególnie po zakupie kasku), że minimum 2k PLN tyknie jak nic. Jeśli jednak poziom cenowy Denali to najlepsza jakosć/cena, to zaciskam pasa, odstawiam coca-colę i drożdżówy i w rok mi się zwróci różnica, a przynajmniej będę miał dobry ciuch i ... schudnę? :D

Patrzyłem na Allegro na używki też, szczególnie u usera tutaj na forum polecanego, ale na mój rozmiar jest null. Albo jakieś strzępy.

Nie chodzi mi o markę. Chodzi mi o najlepszy stosunek jakość/cena, rozmiarówkę, BEZPIECZEŃSTWO i... w miarę możliwości bliskość jakiegoś sklepu.

ps:
I tak BTW, niestety, kupować muszę od nowa wszystko i tylko na butach oszczędzam, bo bojówki-trepy akurat mam, a:
- w starą świnię się nie wcisnę za nic (bebzol),
- w jeansach już jeździć nie zamierzam (nie te lata, mniej durny jestem),
- po wykopaniu w garażu starego kasku miałem moment egzystencjalnego dreszczyku pod tytułem "Jaki dureń w tym 100 km/h przekraczał? Aha... Ja. Pięknie.".

No. ^^ Więc te 2k+, maks 3k PLN musi styknąć. Im mniej, tym lepiej. Każda złotówka zaoszczędzona na ciuchach -> motocykl. Tylko bezpieczeństwo dupska > zakup motocykla.
escar
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2013, 14:43

Postprzez madcap » 21/1/2013, 16:20

uwzględniając, ze jest styczeń masz czas.
popatrz też w ofercie firm, które nie muszą się reklamować np: held, o'neal, rebelhorn.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez escar » 22/1/2013, 14:52

Rzuciłem okiem na tych producentów. Mój rozmiar w wyborze znowu daje mocno we znaki...

Held:

http://held.de/livebook_english_2012/in ... _2012.html

Na mój rozmiar i budżet tylko:
Uncover - 128 strona - cena auć.
4-touring - 132 - cena w ramach budżetu.

W sumie z całego katalogu tylko te dwie kurtki na mój rozmiar. W dziale Gore-Tex katalogu jest trochę jeszcze 6XL+, ale cena dla mnie zaporowa. 1500 zł za same spodnie nie jestem w stanie dać. I tak już przekroczyłem budżet.

Po sprawdzeniu w kilku sklepach PL 4-touring jest tańsza niż Denali, porównywalnie do Silas, ale czy lepsza? Patrząc na opis materiałowo i jeśli chodzi o "wyposażenie" podobna do Silas. Nie jest jednak podane, czy jest 2 czy 3 warstwowa (ani słowa o tym, czy membranę można odczepić). Czy więc lepsza od Silas czy Denali?


O'Neal:

Linka brak, bo nie znalazłem kompletnego katalogu, zamiast tego rozsiane info po różnych siteach. Coś chyba źle patrzę, bo wszędzie z tekstylnych jest tylko jedna kurtka (ale różne kolory/wzory) i maksymalny rozmiar wszędzie to 3XL.


Rebelhorn:
Najbardziej atrakcyjne cenowo widzę, ale gdzie nie patrzę, to rozmiarówka kończy się na 3XL.


Czyli z proponowanych w sumie tylko Held ma coś, w co bym się zmieścił. Pytanie, czy warto i czy lepsze niż produkty Modeki?


Ewentualnie jakieś inne sugestie?
escar
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2013, 14:43

Postprzez madcap » 22/1/2013, 16:18

generalna rada
nim na coś się zdecydujesz, to wpierw pojeździj po sklepach i poprzymierzaj, poświęć na to z 2 popołudnia lub przedpołudnia.
rozmiarówka rozmiarówce nie równo różnych firm, co gorsza nawet tej samej firmy w zalezności od modelu.
mozna naprawdę być mocno zaskoczonym, ze coś co jest rozmiaru xl w odzieży motocyklowej potafic być 2xl w zwykłych ciuchach.



a co do opinii
held ma wyroby jakościowo dużo lepsze w stosunku do modeki.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez escar » 22/1/2013, 20:09

No te rozmiary (6XL kurtka, 5XL spodnie) to właśnie po przymiarkach. Pomierzyłem się na sucho cały na starcie i wg. tablic z rozmiarami wychodziło mi 5XL góra, 4XL dół. Mróz i kompletny brak czasu korciły do zakupów przez neta, ale wolałem nie ryzykować i BAAAAAAAAAAAARDZO dobrze.

Po spędzeniu popołudnia w tygodniu i sobotniego poranka na przymiarkach wyszło na to, że wchodzę tylko w 6XL góra i 5XL dół w Silas i Denali. Wulf i Flagstaff mają mi jeszcze dociągnąć do przymiarki i obmacania.

Różnych ciuchów z innych sklepów nie szło dopiąć, więc odpuściłem, ale przed zakupem wolałem się jeszcze tutaj upewnić.

Poprzez nie szło dopiąć mam na myśli swoje baryłowate kształty ogólnie i niemożność dopięcia kurtki (4XL odpada, 5XL na wdechu), a przy markowaniu wsiadania na moto i lekkim przysiadzie kogel-mogel z jajec (kurtka spięta ze spodniami).

Stąd ta Modeka.

Held wcześniej nie szukałem, widzę w Pozku (na pierwszy rzut oka) dwa sklepy, z czego do jednego mam w miarę blisko. Wstrzymam się z zakupem Modeki i podskoczę jeszcze tam zobaczyć. Pytanie czy będą mieli/mogą sprowadzić 6XL.

Dzięki za porady, wykorzystam. Jeśli coś jeszcze przychodzi na myśl, to przeczytam z zainteresowaniem.

EDYTOWANE

Pogooglałem do późnego wieczora wczoraj, wypisałem numery telefonów i...

Nie wiem, czy ktoś to jeszcze śledzi, ale podaję jako ciekawostkę... kilka rozmów kilka ze sklepami dzisiaj:

1. 5XL? 6XL? Mamy tylko do 3XL. Nasz importer nie sprowadza większych. <- 10x ta rozmowa.

2. Modeka vs. Held albo coś innego? Held O WIELE LEPSZY od Modeka. Modeka to w ogóle nowa firma, a Held robi ciuchy od lat. Ale na stanie nie mamy i nie sprowadzimy.

3. Modeka vs. Held albo coś innego? Held miał ostatnio kilka wpadek, lepiej Modeka. Modeka od II WŚ robi rzeczy dla motocyklistów. A to był Pan już w ich w firmowym? No to może polecę RST albo... A nie, no maksymalnie 3XL mamy.

4. Modeka vs. Held albo coś innego? To jest to samo. To byli dwaj bracia, którzy się pokłócili i teraz robią sobie konkurencję. Bezpośrednia konkurencja, identyczne. Idą łeb w łeb. Zrzynają projekty od siebie nawzajem, tylko Held jest trochę droższy. Ale to to samo. Możemy coś sprowadzić do przymiarki. ... 5XL/6XL? ... Może w marcu, kwietniu? Oddzwonimy...

5. 2 metry wzrostu? Tylko na zamówienie, na wymiar. Rebelhorn, Retbike (przypis mój - chyba te dwie wymienili). Nieee... jakość bardzo dobra. Polecamy.

6. W szmatach się Pan zabije. Nie wierzyć reklamom. Puści zamek i po skórze na plecach. TYLKO SKÓRA. 5-6XL? Aha... no to ... (i tu lista NIE SKÓRZANYCH kurtek, ale tylko maks 4XL).


Dzwoniąc miałem na biurku otwarty katalog Modeka ze zdjęciem dwóch właścicieli, pewnie braci, więc najbardziej urzekła mnie historia nr 4.


Zamiast kupować dziecku bajki z Fronczewskim, trzeba było dzisiaj nagrywać rozmowy. Ehh... ^^

I bądź tu człowieku mundry.

Umówiłem się na mierzenie z Paniami z Moto-Akcesoria na Dąbrowskiego. Jeśli znajdzie się coś fajnego Held na horyzoncie, to ... no zobaczę, pomacam, itd. Jak nie, to zostaje ta Modeka.


Dzięki wszystkim za pomoc, jak coś komuś jeszcze przyjdzie do głowy, to z chęcią słucham, a póki co pozdrawiam innych wertykalnie poszkodowanych życiowo (195 cm i w górę).

Skleiłem Twoje posty, pamiętaj o funkcji "edytuj". Widać po postach, że jesteś w porządku człowiekiem a nie napalonym gimnazjalistą, więc bez warna.

Michał
escar
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2013, 14:43

Postprzez czajnik88 » 23/1/2013, 14:00

edytuj posty bo dostaniesz warna.
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez Miczab » 23/1/2013, 14:36

Dlaczego nie zadzwoniłeś do mnie :(
22 622 68 90

Są spodnie 4,5,6 XL Helda
Są kurtki 4,5,6 XL

mało bo mało, ale coś jest. Daj znać jak przymierzysz.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez escar » 23/1/2013, 15:16

Err, patrzyłem w www.sklep.scigacz.pl -> kurtki tekstylne, nie było filtra "Held". ^^

Z przymiarką będzie kłopot. Spośród obdzwonionych sklepów 3 dawały szansę, że coś będzie. Od dwóch dostałem już mejle, że odpada. W jednym mejlu sprzedawca zresztą z żalem "odsyła do konkurencji" wprost mówiąc, że nic nie dostaną tak dużego i mam iść do Modeki.

Zostaje Moto-Akcesoria w Pozku. Panie z salonu zapraszają na obmierzenie osobiście (mojej miarce nie ufają) i potem będą kombinować, ale nie dają 100% gwarancji, że coś się uda ściągnąć na mnie. Pechowo też w najbliższym czasie nie kroi mi się żaden wypad do Wawki. Nie ma co miauczeć na zapas, podjadę do nich w ciągu najbliższych 2-4 dni i zobaczę.

Dzięki za telefon, pewnie skorzystam, by dać się przekonać do kupienia lepszej rzeczy. Tylko jeśli tu będzie klapa z przymiarką, to będę miał poważny dylemat, czy kupić na miejscu Modekę, czy czekać na jakiś ew. wypad do Wawki. Możesz na PW wrzucić ew. jakie modele są dostępne w tych rozmiarach u Ciebie? Obejrzałbym sobie co by mi podpasowało w kwestii wyposażenia/kroju/etc. Jeśli są widoczne poprzez sklep.scigacz.pl to muszę być ślepy i prosiłbym o linka, bo przewijam listę kurtek i nie widzę.
escar
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2013, 14:43

Postprzez madcap » 23/1/2013, 19:04

pisałem, nie spiesz się, nim sezon jakikolwiek się zacznie, masz w zapasie jeszcze cirka ebałt trzy miesiące.
chyba, że nalezych do tych co z nudów zimą wciągają kombiak, chodzą w nim po korytarzu i wciąż przeglądają się w lustrze. ;)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez escar » 24/1/2013, 21:21

W chacie od biedy mogę chodzić w kasku, jak jest nowy i upewniam się, że dobrze wybrałem. Na mój baniak też ciężko z kaskiem trafić, w rozmiarówce jednej firmy mam XL, a w kolejnej XXXXL. Nawet w tej samej marce jest różnie, bo Nolan N84 XXL wchodzę na styk, ale w żaden z ich serii Air XXL nie wejdę. Chyba, że mi dynia kurczy się i puchnie zależnie od pory dnia i roku. ;)

Ale wracając do tematu, kolejne pytanie i sprawa jest w pewnym sensie pilna...

W żadnym ze sklepów w Pozku Helda na mój rozmiar nie mogą zaoferować, nawet nie ściągną, ale w jednym ze sklepów w cenach na moją kieszeń zaproponowano ściągnięcie do przymiarki:
AJS Belfast
Cycle Spirit 0209
Richa Airmach Fluo
Richa Airmach
Richa Airmach Cage
Richa Rix-2 Fluo


Do jutra rana mam dać znać co by mnie z tego interesowało, to na poniedziałek-wtorek będzie i nawet jest opcja dogadania się co do ciekawego rabatu.

Z tych proponowanych najciekawsze wydawało się Richa Airmach.

Problem w tym, że o AJS czy Cycle nic nie słyszałem, a Richa co najwyżej obiło mi się o uszy. Teraz na szybko szukam jakichś informacji o tych markach i cienko.

AJS Belfast i Cycle Spirit nie mogę trafić na żadne recenzje, tylko odnośniki do sklepów.

Z Richa jest trochę więcej info, ale też nie za wiele. W sumie z tych proponowanych przez sklep Richa Airmach była przez sprzedawcę najbardziej zachwalana i najlepiej leżała (choć nie idealnie, więc jest opcja ściągnięcia rozmiar większy). W opinii sprzedawcy modele Richa z mojego przedziału cenowo-rozmiarowego są porównywalne do odpowiadających im Held'a.

Hmm...

Jak ta marka/te marki mają się jakościowo do Held&Modeka? Ktoś może się pokusić na porównanie?


@miczab: Miałem dziś zadzwonić, ale za duży młyn, tym bardziej, że udało mi się w harmonogram wcisnąć wizyty w dwóch kolejnych sklepach. Dopiero wróciłem do chaty i najpierw próbowałem szukać trochę info na własną rękę. Nie chcę być niegrzeczny dzwoniąc o tej porze, ale jeśli przed pójściem spać rzucisz tu okiem, to ciekaw byłbym opinii.


@kravec: Dzięki. Zedytowane.
Ostatnio edytowano 24/1/2013, 22:03 przez escar, łącznie edytowano 1 raz
escar
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2013, 14:43

Postprzez madcap » 24/1/2013, 22:42

richa jest si, choć mało popularna w nadwiślańskich stronach.
po Belgii sporo ludzi w tym lata, bo oostatecznie tania jak na polskie realia nie jest.

tak główkowałem (Miczab nie strzelaj), że jeśli jest problem z Twoją wymiarowością, to może rozejrzyj się w ofercie firm, które szyja na zamówienie - zapytać można, przyrodzenia za to nie oderwą.
i tak pomyślałem o polskim Tarbor-ze.
Odzież skórzana ich wyobu ma dobrą opinię.
Wiem, że też szyją tekstyle ale nie wiem jak ona wychodzi w jakości.
Wiem też, ze zarówno dokonują poprawek jak i szyja pod wymiar.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez kravec » 24/1/2013, 22:52

4sr coś tam szyło kiedyś na miarę- nie wiem czy tekstyle też. Redline- tak samo- z tego co czytałem szyli na miarę, opinie o firmie dobre z tego co ja się spotkałem.

To tak jak Madcap wspomniał o Tarborze- o nich słyszałem tylko dobre opinie o sakwach- ciuchy pewnie też robią solidne, tylko nie wiem jak z gamą produktów (dawniej mieli bardzo skromną)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr