Zobacz wątek - Ciuchy na moto, nowe ale po taniości, warto?
NAS Analytics TAG

Ciuchy na moto, nowe ale po taniości, warto?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ciuchy na moto, nowe ale po taniości, warto?

Postprzez Ozi_36 » 28/11/2012, 20:37

Witam . Co sądzicie o tym kombi? To najtanszy kombinezon na allegro chyba ale nie stać mnie na lepszy na razie, a poza tym latam malutkim moto :D Co o nim sądzicie?

http://allegro.pl/kombinezon-motocyklow ... 62852.html

a moze lepiej kupic ochraniacze na kolana osobno i osobno takowÄ… zbrojke ? http://allegro.pl/porzadna-x-factor-zbr ... 84650.html



W dodatku zastanawiam się czy na moto (Aprilia RS 125) opłaca się kupować kask integralny czy szczękowy... Nie palę ale noszę okulary więc to też jest plus dla szczękowców... Z tym że raczej nie uprawiam jazdy turystycznej i jeżdżę często powyżej setki zamiast toczyć się po mieście więc tu pasuje integral. To jest dylemat pomiedzy AGV K3 a AGV Longway ll.


Dodam że mam ograniczone fundusze!

Bardzo proszę o pomoc w wyborze bo na kask + kombinezon/zbroje mogę wydać maks 1000zł a jestem kompletnie zielony :? Dobrze by bylo jakby zostalo na jakies rekawice ale na bezpieczenstwie nie ma co oszczedzac... Kupuje to na 2 sezony potem calosc kupie lepszej jakosci bo na wieksze moto. Pozdrawiam
Ozi_36
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/11/2012, 09:04
Lokalizacja: Oleśnica


Postprzez drug0n » 28/11/2012, 22:12

Zbroja jest ok, ale:
1. nadaje siÄ™ tylko na lato.
2. wszystkie te zbroje idą z jednej fabryki i wszystkie są praktycznie takie same (nie licząc tych za 50 zł), najtańsza taka zbroja kosztuje 150 zł, najlepiej ją przymierzyć.
Rękawice to podstawa, bez tego nawet nie jedź. Jeszcze ważniejszy jest kask, najlepiej jest kupić raz a dobrze. W sumie ta zasada odnosi się do wszystkiego, nawet jak coś ma 5 gwiazdek w sharpie, ale kosztuje 300 zł to i tak będzie to produkt słabej jakości- brak antifoga, kiepska wentylacja, kiepska aerodynamika itd.
Niestety motocykle to droga zabawa, od stroju zależy Twoje bezpieczeństwo. Lepiej jest kupić buty za 500 zł, niż później być kaleką do końca życia, a na dodatek wydać 10 razy tyle u różnych lekarzy, przemyśl to.
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35


Postprzez Miczab » 29/11/2012, 09:57

1. Ten kobminezon na pewno nie jest z prawdziwej cordury, tylko z codury/kodury albo innej podróby.
2. Zbroja to ochrona głównie przy uderzeniu. Szczególnie te słabsze marki mają siatkę na tyle słabą, że po dobrym ślizgu mało co może po niej zostać. Jako jedyna forma stroju motocyklowego moim zdaniem się nie nadaje. Mam dodatkowo i wrzucam razem z jeansami jak już jest naprawdę gorąco.
3. 1000 zł to kwota na kompletny strój, czy tylko kask i kurtka / spodnie?
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Ozi_36 » 29/11/2012, 16:33

1000zł na kask i kurtke/kombinezon... chcialem za 1000zl ubrac sie ogolnie na moto bez rekawic. Wiem ze nic porządnego w tej cenie nie znajde ale... kryzys... :/
Znalazlem stronkę retbike.pl, ludzie piszą że sprzedawana tam odzież nie jest najwyższej jakości ale jest w porządku i w bardzo rozsądnej cenie...

Dlatego pomyślalem tez ze moglbym kupic kurtkę tekstylną za 450-600 zł, kask za 400zł (AGV) i do tego osobno jakieś tanie ochraniacze na kolana np. Adrenaline (chodzą po 50-120zl). Co Ty na to Miczab?


podoba mi sie ta tekstylna i wygląda na konkret, 2 lata gwarancji (450zł) http://retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/ret_devil
Ozi_36
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/11/2012, 09:04
Lokalizacja: Oleśnica

Postprzez Miczab » 29/11/2012, 16:40

A może idź w kierunku Buse? O wiele lepsza marka od Retbika http://sklep.scigacz.pl/kurtka-tekstyln ... 23119.html
Podaj rozmiary, może coś dla Ciebie wyszperam fajnego. Upierasz się przy AGV czy może być inna marka?
Dobrze rozumiem, że nie chcesz jeździć w rękawicach?
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez drug0n » 29/11/2012, 16:46

Retbike`a widziałem na motobajzlu, jak dla mnie to jakoś była taka se, nawet jak na tę cenę.
Wybacz Miczab, ale jak autor tematu nie jest duży to może wziąć tę:
http://allegro.pl/kurtka-buse-sunday-cz ... 84032.html
Zawsze możesz pomyśleć nad Ozone, drogie nie jest, jakość aż taka tragiczna też nie. Najlepiej imo mieć kurtkę 3wartwową, bo membrana w cieplejsze dni może zabić :)
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35

Postprzez Ozi_36 » 29/11/2012, 23:07

W rekawiczkach chce jezdzic, naturalnie! Ale rękawice to nie duzy koszt wiec nie wliczam ich w moj fundusz, kupie jakies za 150zl jak bedzie kasa. Co do kasku to AGV jest chyba najlepszy w przedziale 300-500 zł. Jesli sie myle to proszę Cię zebys polecil mi cos fajnego :)

No duży nie jestem bo mam tylko 17 lat :) To znaczy wymiarow nie znam ale mam 179 cm wzrostu, ważę 67 kg, kask na mnie wchodzi L bo mierzyłem w sklepie ostatnio 2 sztuki. Wymiarow nie znam i nie mam sie za bardzo czym zmierzyć w tej chwili :/ Jutro napisze dokladnie swoje wymiary.

Ta kurteczka Buse to konkret ? Bardzo fajna i niedroga :) A zamiast tego ochraniacza wyjmowanego na plecach mozna kiedys kupic konkrentego żółwia.

Ta kurteczka mi sie podoba http://allegro.pl/kurtka-buse-sunday-ev ... 52724.html

A rękawice najlepiej Carbon ze skóry bydlęcej w przedziale 100-200 zł
Ozi_36
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/11/2012, 09:04
Lokalizacja: Oleśnica

Postprzez Miczab » 30/11/2012, 09:39

OK, kopsnij wymiary, coś znajdziemy. Obwód klatki, obwód pasa, obwód bioder, wzrost, dł. wewnętrzna rękawa (od pachy do nadgarstka).
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Cross88 » 30/11/2012, 11:13

A w innym temacie pytasz o części za kilkaset zl celem tuningu. Nie żebym się czepiał, twoja kasa/zdrowie i zrobisz jak chcesz, ale oszczędzanie na ciuchach żeby poprawić osiągi maszyny to moim zdaniem głupota.
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê