Zobacz wątek - Drgania podnóżka i kierownicy
 
NAS Analytics TAG

Drgania podnóżka i kierownicy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Drgania podnóżka i kierownicy

Postprzez me.how » 17/9/2012, 19:39

Witam,

Kilka dni temu zauważyłem drgania lewego podnóżka i kierownicy. Zaczynają się równo od 4k obrotów i kończą na 5k.

Geneza. Początkowo poluzował mi się prawy crashpad. Okazało się że był źle zamontowany przez co musiałem go odkręcić i ponownie nagwintować. Cała operacja się udała, crashpad wygląda identycznie. Dokręcając śruba weszła równo w ramę i mocowanie silnika zatem zakładam że silnik się nie 'obsunął'. Dzisiaj szukałem powodu i za nic nie mogę znaleźć. Zakładam że to jakieś drgania silnika przekładają się na ramę i dalej. Dzieje się to zarówno jadąc jak i kręcąc silnik na luzie.

Tutaj pytania :)

Czy w serwisie kawy (er6n) są w stanie jakoś 'profesjonalnie' namierzyć te drgania czy będą szukać ich tak jak ja ? Macie jakieś pomysły co to może być ? którą śrubę dokręcić ? :)

pozdrawiam,
Me.how
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44


Postprzez henio12323 » 17/9/2012, 21:38

dzieje sie to podczas jazdy ? czy na postoju jak odkrecasz gaz ? moze po prostu lancuch nie rowno wyciagniety. wtedy wlasnie podnózek wydaje sie jakby podskakiwal na pewnych obrotach ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez me.how » 18/9/2012, 07:22

I jak jade i jak stoje po podkręceniu obrotów, więc łańcuch to to nie będzie :)
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê