Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motor + ciuchy
 
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor + ciuchy

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motor + ciuchy

Postprzez Crim » 2/9/2012, 23:49

Witam wszystkich serdecznie na forum w swoim 1szym wpisie!
Jako, że zbliża się koniec sezonu i mam grupkę przyjaciół która planuje pośmigać razem, chcę kupić swój pierwszy motocykl i tym samym proszę Was o pomoc :wink: :wink:

1.Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
zerowe, za bajtla coś tam się jeździło ale to raczej odległe czasy:)
2. Wiek, waga, wzrost
23, 85, 174
3. Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendo we latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
wekendowe latanie, jakieś 1-2 większe wypady na rok+ od czasu do czasu na uczelnie gdy będzie ładna pogoda i nie będę musiał zabrać coś, udziały %: 65%/ 10%/ 25%
4. Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
pewnie max 5tyś? może nawet mniej
5. Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Jestem w stanie mieć około 10tyś złotych na wszystko(wolałbym wydać mniej, powiedzmy 6-7tyś na motor ale jeśli stwierdzicie, że lepszy model o niebo będzie 1-2 tyś więcej to ok:)), nie mam pojęcia jakie ciuchy potrzebuje kupić. Wydaje mi się, że wystarczyła by mi sama kurtka na takiego niedzielnego motocyklistę jakim będę. Musze jeszcze do tego zrobić prawo jazdy kategorii A(posiadam B), to jednak nie będzie problemem, mój bliski znajomy jest instruktorem ale oczywiste, że z tych 10tys muszę odliczyć na to trochę :)
6.Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
taki jaki będzie potrzebny ale nie chciałbym też aby koszty utrzymania na sezon były większe od jego wartości :lol:
7. Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
wszystkie oprócz crossowych i chopperów
8.Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Oglądałem wasze propozycje dla początkujących Honda CB500,Yamaha XJ600, Kawasaki ER5 pewnie coś z tego, pytanie co lepsze?

i jeszcze parę pytań:
Czym sugerować się przy zakupie motocyklu? Co sprawdzać?
Kiedy kupować motor, w jakim okresie?

to tyle :oops:
Crim
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/9/2012, 23:24
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk


Postprzez SkoQ » 3/9/2012, 00:27

Ja mam 21 lat i jestem na podobnym etapie jak Ty (prócz tego, że kategorie A mam od 3 lat) i przebrnołem już przez kilkaset postów na forum w poszukiwaniu informacji na temat odzieży i moto.

powiedzmy 6-7tyÅ› na motor
Powinno wystarczyć na dobrą 500

nie mam pojęcia jakie ciuchy potrzebuje kupić. Wydaje mi się, że wystarczyła by mi sama kurtka na takiego niedzielnego motocyklistę jakim będę.
To muszę Cię zmartwić bo źle Ci się wydaje, asfalt nie zapyta czy jeździsz tylko w niedzielę czy mykasz codziennie gleba niedzielnego kierowcy niczym się nie różni od gleby weterana ponieważ asfalt dla kazdego jest tak samo szorstki i twardy, na początku też miałem takie podejście ale wystarczy troche poczytać żeby przekonać się, że najważniejsza jest odzież, a później motocykl. Na zestaw trzeba wytrąbić 1500 zł, to takie absolutne minimum mi się wydaje.

Co do moto, dorzucił bym jeszcze do Twojej listy GS 500, po przebrnięciu przez tony postów wiem że nikt Ci nie napisze ,,bierz ER-5" czy ,,GS 500 najlepszy". Zobacz który Ci się osobiście najbardziej podoba, i kupuj to co bliżej i w lepszym stanie.

Najlepszy czas na motocykl właśnie się zbliża, Motocykle po sezonie tanieją, ludzie często wymieniają całkiem dobre sztuki na większe zresztą to powoli już widać na portalach że motocykli na sprzedaż przybywa i to w dobrych pieniądzach w dobrym stanie.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez power_bit » 3/9/2012, 05:13

Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê