Zobacz wÄ…tek - nowy kask
 
NAS Analytics TAG

nowy kask

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

nowy kask

Postprzez Bitson » 16/8/2012, 22:10

Witam, chce kupic nowy kask, przeczytalem artykul na forum co do kaskow i jest w nim duzo prawdy, a jestem przed egzaminem na prawko wiec sie w 100%przyda. Szukam dobrego kasku integralego lub szczekowego, chociaz sklaniam sie bardziej do szczekowego. Do wydania mam ok 600-700zl. Jedyne czego wymagam od kasku to opuszczany przeciemniany wizjer, nieparujaca szyba oraz dobra wentylacja.

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, oraz za bledy, ale pisze z telefonu i nie jest za wygodnie.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy


Postprzez Bosman » 16/8/2012, 22:39

'opuszczany przyciemniany wizier, nie parujÄ…ca szyba'

powiem szczerze że jest to lipne jak za pomocą przycisku spadają ci te przyciemniane okularki...
lepiej rozwiącać to w ten sposób że kupić dobry kask i jak się dogadasz dostaniesz gratis albo za nie wielką dopłatą PINLOCK, zamontujesz to na wizjer i baja lux, wybierzesz wersje smoke albo dark smoke więc masz przyciemnione że słońce nie razi (ja jeżdżę w dark smoke) a do tego 100% wizjer nie paruje.
polecam firmÄ™ ARAI lecz za tÄ™ cenÄ™ nie dostaniesz nic z ich oferty.
Bosman
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15/6/2012, 00:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez maciu666 » 16/8/2012, 23:25

Ale w przyciemnianym w nocy za dziada nie pojeździsz .
maciu666
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/4/2011, 12:20

Postprzez Bosman » 17/8/2012, 14:39

maciu666 napisał(a):Ale w przyciemnianym w nocy za dziada nie pojeździsz .


w nocy otwieram wizjer :)


provit napisał(a):I zapomniałbym, w kaskach masz testy bezpieczeństwa, coś jak NCAP, nazywa się to sharp:
http://sharp.direct.gov.uk/
Wiadomo, im więcej gwiazdek tym lepiej.


wsadź sobie w buty te testy, to jedna wielka bzdura i nic więcej jak kask z termoplastiku ma 4-5 gwiazdek a najwyższe cenione modele nawet w MotoGP mają ledwo 3 gwiazdki?
Bosman
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15/6/2012, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Karol20 » 17/8/2012, 17:04

Bosman napisał(a):
w nocy otwieram wizjer :)


:shock: :shock: :shock:
To ile wytrzymasz takiej jazdy?
No chyba ze jezdzisz na skuterku... Na motocyklu to ped powietrza go zamknie za ciebie.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Glenroy » 17/8/2012, 19:12

Niedawno, z pomocą przyszedł mi właśnie wspomniany wyżej Miczab i zaproponował HJC FG-15. Bardzo fajny kask, wygodny, miły dla oka i nie jest drogi.
http://sklep.scigacz.pl/kask-integralny-hjc-fg15-solid-czarny-matowy-p-23007.html (otwórz link)

w testach też wypada bardzo dobrze.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-fg-15 (otwórz link)

Blenda? Raczej większość odradza niż poleca te "okularki", lepiej zakupić sobie szybkę do pinlocka, w razie potrzeby zawsze można ją szybko wypiąć. Moje doświadczenie tak na prawdę sięga zera, ale jeżeli chodzi o blende, nie ufam niczemu co podczas upadku mogło by mi wpaść do wnętrza kasku i ewentualnie pochlastać pyszczek :P
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez lucyfer78 » 19/8/2012, 17:27

SHARPE test - z samego założenia jest po to by wzmocnić sprzedaż tanich brytyjskich kasków (nitro itp)

TEST -
Sprawdza siÄ™
uderzenia na dwóch kowadłach przy prędkościach takich jak w ECE 2205 oraz niższej i wyższej. Punkty uderzenia są z góry ustalone (podobne jak w ECE 2205) co ułatwia robote producentom kasków. To brzmi rozsądnie?
czy kask będzie się obracał razem z motocyklistą.

Nie sprawdza siÄ™:
Zrywania paska
RozciÄ…gania paska
Wytrzymałości wizjera
Wytrzymałości w temperaturach rzędu -5 stC oraz + 40stC
Czy kask nie jest tak miękki by zrolował się przy upadku z głowy
wytrzymałości na przebicia

NADAWANIE GWIAZDEK
Do dziś nie kumam jak może wyjść na akcelerometrze np 450kgN jeżeli kask dopuszczony do ruchu w europie nie może puścić więcej niż 275kgN

Pracuję cały czas z kaskami różnych producentów rozbierając je do ostatniej śrubki i zarówno ARAI jak i Shoei i Schuberth wogóle nie biorą tego testu pod uwagę i traktują to uśmiechem i jako ciekawostkę.
lucyfer78
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/7/2012, 16:13
Lokalizacja: podkarpacie



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê