Zobacz wÄ…tek - SÅ‚uchawki bluetooth do kasku
Advertisement
NAS Analytics TAG

SÅ‚uchawki bluetooth do kasku

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

SÅ‚uchawki bluetooth do kasku

Postprzez Dexter_Morgan » 12/8/2012, 16:04

Forumowicze !!! mam idee niechaj muzyka popłynie w moim kasku, szukałem roawiązania jak udźwiękowić kask i szukam dalej, na obecny moment interkomy odpadają za drogię są te porządne, raczej jeżdże sam i też interesuje mnie dobra jakość dźwięku ale właśnie nie tylko słuchawki są ważne ale i również mikrofon. Jakby to działało ? - proste rozważam sterowanie głosowe jakąś aplikacją, google na adroida wypuściło coś takiego i to byłoby bardzo wygodne, jeżeli chodzi o słuchawki to wybór pada na douszne mam kask shoei qwest miejsce na interkom jest niby i kask w miarę cichy ale cięzko stwierdzić co tam się zmieści z słuchawek nie dedykowanych i jak będzie to słyszalne tak więc słuchawki raczej byłyby douszne kable poprowadzone pod wyściółką, powiedzmy wystające tak z 15 cm żeby włożyć je przed założeniem kasku i centralka bluetooth z mikrofonem to największy problem gdzieś w okolicach dzioba obecnie nie przebywam poza domem i nie mam kasku przy sobie dlatego wstrzymuję się z wybieraniem czego kolwiek bo nie wiem ile miejsca tam mam ale mniej więcej idea jest taka jak przedstwaiłem z tym sterowaniem głosowym to byłoby naprawdę całkiem interesujace korzystanie z nawigacji słuchanie muzyki odbieranie telefonu centrum dowodzenia w kasku normalnie także jak ktoś ma lub miał jakieś doświadczenia zapraszam do dyskusji.
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37


Postprzez rosiboj » 12/8/2012, 19:41

Mama skala rider G9 robi wszystko to co chcesz i o wiele wiecej, ma sterowanie glosowe funkcjami, radio, bloototh, interkom, full duplex pomiedzy 9 urzadzeniami do 1,5Km, laczy sie z navi i z iphonem, gra muze, podaje wskazowki, obsluguje rozmowy telefoniczne, ma wbudowane radio z RDS.

A co do sluchawek dousznych i 15cm kabelkow to taki sobie pomysl moim skromnym zdaniem
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez Dexter_Morgan » 12/8/2012, 20:00

Nom wiem scala kosztują około 1000 PLN i są super jeżeli chodzi o łączność między motocyklami to uważam z największą zaletę zasięg 1,5 km ale w moim przypadku latam znacznie więcej sam niż z kimś i dlatego szukam wersji tańszej wiem że może taki sobie pomysł to jest ale lepsze to niż nic a nie mam ochoty wywalać 1000 zł na zachciankę słuchania muzyki wole obdarować biedne dzieci z Syrii niż tyle wydawać na to, spróbuje to zrobić tańszym kosztem i kto wie może będzię nawet lepsza jakość dźwięku niekoniecznie wygodniej z ergonomią będzię no ale cóż coś za coś. Nom właśnie coś takiego jak bh103 będę celował tylko jak wrócę do PL obadam ile mam miejsca w kasku i jak to przypiąć żeby było bezpiecznie pewnie poszukam czegoś o nieostrych kształtach i zastanowię się wtedy Czyli bh103 ujdzie tylko to już chyba starsze słuchawki i pewnie w sklepie ich nie znajdę co do scala rider to odpada za drogie ale jakbym jeździł z kimś często to bym celował w coś właśnie takiego. Nom to narazie tyle jak ktoś ma inne propozycje walcie jak w dym.
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez Dexter_Morgan » 12/8/2012, 20:27

Ej kowboje nie licytować się mi tutaj na moim temacie kto ma dłuższego jak ktoś odpowie według kogoś innego kiepsko to nie komentujcie tego taki jest mój apel o nie zaśmiecanie tematu ma być ordnung :evil: a propo sterowania to celuje w sterowanie głosowe bo ruszyło się sporo w programowaniu w tym temacie i angielskie komendy działają super polskie też pewnie ale może nie wszystkie nie wiem smartphona z antkiem kupię sobie na gwiazdkę póki co zajeżdżam starego HTC na wm ale powiem że możliwości będą duże bo można np pisać sms dyktując taakże odpowiednio skonfigurowane takie coś i na światłach czy w korku można eska podydktować nawet czy jak kto woli jakąś inną poezje pisać no ale to będę testował później wszystko po koleji nie mnie jednak nie kogucić mi tu please :roll:
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez Dexter_Morgan » 12/8/2012, 21:10

no wiem nawet te słuchawki są ok ale patrzyłem na ceneo i nie było sklepów gdzie je sprzedają ale mniejsza z tym bo i tak to za jakiś czas będę kupował pierwsze co muszę wiedzieć to sterowanie włączeniem mikrofonu chodzi o to żeby cały czas system obsługiwać z poziomu mikrofonu ale to będę sprawdzał już przy polowaniu na konkretny model, druga sprawa to żeby w razie uszkodzenia słuchawek dało się wpiąć inne na wszelki wypadek jeżeli chodzi o cenę to spokojnie coś z dobrą jakością znajdę w granicach 60 - 150 pln narazie nie zamawiam żadnych muszę kask omacać gdzie wcisnąć centralkę z mikrofonem bo mało takich jest z zewnętrznym mikrofonem szukałem i nie mogłem znaleźć kurcze jakby ktoś wiedział takiej wersji to z chęcią bym to usłyszał jakie słuchawki bezprzewodowe mają zewnętrzny mikrofon bo telefon trzymam w uchwycie podpięty pod ładowarkę ewentualnie później jak kupię coś na bag z mapnikiem to do mapnika pójdzie teraz wiem że głupiio zrobiłem że kupiłem ten uchwyt mogłem coś na bag kupić droższe ale ładniej wygląda nie tak jak ten uchwyt taki wichajster kurde i praktyczne bo coś można tam włożyć.
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez Dexter_Morgan » 13/8/2012, 18:52

Czego Provit nie zrozumiałeś ?
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez Dexter_Morgan » 13/8/2012, 20:06

Już tłumaczę skoro ciężko się wam domyślić:

1 Słuchawki o które posiada provit owszem może i się nadają ale kiepsko z ich dostępnością na rynku co potwierdzam tym że w serwisie po wpisaniu w wyszukiwarkę bh103 nie ma wyników czyli te słuchawki są wycofywane ze sprzedaży.

2. Nie spieszę się z zakupem słuchawek z uwagi na potrzebę sprawdzenia kilku funkcji między innymi możliwości sterowania włączeniem mikrofonu z poziomu systemu urządzenia z którym będą sparowane. Sprawa jest prosta żeby sterować głosowo system musi mieć kontrolę nad włączeniem i wyłączeniem mikrofonu, będę to sprawdzał w specyfikacji danego zestawu który będę brał pod uwagę przy zakupie.

3. Niektóre zestawy oferują możliwość podłączenia innych słuchawek do centralki, po prostu oryginalne słuchawki są podłączone wtykiem jack i w ich miejsce można wpiąć inne w przypadku uszkodzenia oryginalnych.

4. Cena takiego zestawu to około 50 - 150 PLN

5. W tym momencie nawet nie szukam konkretnego modelu, wpierw muszę uściślić kryteria co do wielkości centralki i jej kształtu przez sprawdzenie ile miejsca na to mam w kasku.

6. Najlepszym rozwiązaniem którego szukałem byłyby słuchawki z zewnętrznym mikrofonem poza centralką, zwiększa się wtedy komfort umiejscowienia mikrofonu, nie muszę się obawiać że się nie zmieści w kasku czy też będzie mnie uwierał lub przeszkadzał w inny sposób np. przesuwając się w inną pozycję.

7. Gdyby ktoś widział słuchawki bezprzewodowe z zamontowanym mikrofonem poza centralką przykładowo w formie złącza na kablu będę wdzięczny za info.

8 . Moje dotychczasowe rozwiązanie umiejscowienia telefonu lub nawigacji jest w uchwycie na kierownicy co uważam było złym wyborem, myślę że lepszym wyjściem byłoby włożenie telefonu do mapnika zamontowanego na baku, bardziej estetyczne i dodatkowo zyskuje się miejsce na inne rzeczy które można włożyć do tankbagu.

To tyle jeżeli chodzi o wyjaśnienia ;)

edycja:

No cóż nie mam wytłumaczenia lecz zapewniam o moim szacunku do forumowiczów i liczę na szacunek wzajemny.

Edytuj posty!
komarcc
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez Dexter_Morgan » 14/8/2012, 21:20

Rosiboj zastanawiam się nad scala rider solo ich cena nie jest taka duża około 350 zł co prawda model jest inny niż twój ale same słuchwaki pewnie te same i tu mam pytanie - Jaka jest jakość dźwięku jak np powiedzmy miał byś porównywać z słuchawkami dedykowanymi do słuchania muzyki jaka jest róźnica ? Podejrzewam że jak nie znajdę czegoś innego to bardzo możliwe że je kupię bo w końcu są przeznaczone do kasków motocyklowych czyli znaczniej mniej problemów że coś nie pasuje.
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez rosiboj » 14/8/2012, 23:19

Jak bys nie spojrzal to solo sie nie nada, glownie dlatego,ze nie ma A2DP stereo, pozatym, to o ile wiem to G9 ma wieksze glosniczki niz g4 wiec pewnie i solo. Jezeli chodzi o sluchanie muzyki to nie wiem, bo sluchalem jedynie dla testow radia i do pyrkania sobie i patrzenia na krajobraz i myslenia o dupie maryny to jest ok ale nie perfekt, do jazdy sportowej sie nie nadaje. Za duzy halas a jeszcze wraz ze wzrostem halasu to ci podglasnia muzyke co daje halas do kwadratu.

EDIT: Jeszcze raz dla testow wlaczylem dzisiaj radio i opisal bym to w ten sposob, wrazenie troszke jak by sie sluchalo nakasprzaku w 1987 roku. Jasne mozna sobie pospiewac "ooooo mityryjest gerl, aj lona dzust tok tu ju ..."
Ostatnio edytowano 15/8/2012, 09:20 przez rosiboj, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez madcap » 15/8/2012, 07:50

Dexter zacznij stosować przecinki, to naprawdę nie jest trudne a ułatwia innym czytanie czyichś myśli.
Jak również kropki, by wiedzić, gdzie jest kolejne zdanie.

Pomijam fakt, że niestosowanie znaków diakrostycznych stanowi naruszenie regulaminu forum.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez zxer » 20/8/2012, 21:32

#Podlacze sie pod temat. Szukam jakies dobrej taniej wersji BT pod kask. Ostatnio duzo jezdze w pracy i by sie przydalo miec lacznosc. W razie czego poza swoim normalnym kaskiem mam takiego zapasowego kaszalota ktorego moge obwiazac kablami. Nie chodzi mi o sluchanie muzyki (wkoncu dzwiek mojej BESTII to najpiekniejsza muzyka) a glownie o odbieranie tel i dzwiek ostrzegawczy z gps ze zbliza sie kamera :P Najlepiej jakby mialo jakis duzy guzik mocowany na zewnatrz kasku do odbierania.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê
cron