Zobacz wÄ…tek - GSXF 750 '99 drastyczny spadek mocy
NAS Analytics TAG

GSXF 750 '99 drastyczny spadek mocy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

GSXF 750 '99 drastyczny spadek mocy

Postprzez kojak83 » 7/8/2012, 19:14

Witam serdecznie. Na początku po przewertowaniu forum myślałem, że dopadł mnie jakiś pierdół typu zapchany filtr paliwa czy zagięty przewód paliwowy, ale dzisiaj objawy się tak nasiliły, że ledwo dojechałem do domu. Mianowicie od jakiegoś tygodnia przy dynamicznej jeździe po kilkukrotnym dynamicznym wyprzedzaniu moto traciło moc i ciężko wchodziło na obroty. Jechać się dało ale o wyprzedzaniu nie było mowy. Natomiast dzisiaj objawy się tak nasiliły, że miałem poważne problemy z ruszaniem spod świateł i przyspieszaniem. Do tego dochodzą wyraźnie odczuwalne drgania przy próbie przyspieszania. Po wciśnięciu sprzęgła lub na postoju na luzie silnik chodzi równo i bez problemu wkręca się na obroty. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
kojak83
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/2/2012, 12:17
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań


Postprzez miki1406 » 8/8/2012, 11:25

Sprawdź membrany w gaźnikach, sprawdź świece... Jeśli zanika spalanie na którymś garnku to wyraźnie chłodniejszy będzie kolektor (sprawdź oślinionym palcem ;-) )
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez kojak83 » 10/8/2012, 09:39

Więc opiszę co sprawdziłem:
- filtr paliwa - brak syfu, przepływ dobry (podpiąłem pod kranik, przekręciłem na PRI i paliwo leciało tak samo jak bez filtra)
- filtr powietrza - brak większego syfu, trochę pyłu i nic poza tym
- airbox i wlot z airboxu do gaźników - czysty
- przejechałem się na PRI w celu przetestowania kranika - bez zmian
- przejechałem się z uchylonym zbiornikiem w celu przetestowania odpowietrzenia baku - bez zmian
- dotknąłem kolektorów i 1-3 są gorące, że dotknąć ich nie idzie, natomiast 4 również jest gorący ale nie tak bardzo jak pozostałe
- sprawdziłem świece - pierwsza i czwarta ma słabą iskrę, zwłaszcza czwarta ma bardzo cieniutką, ledwo zauważalną i nie zawsze ona przeskakuje a jeśli już to tylko z jednej elektrody
Poprzedni właściciel nie ruszał świec od sprowadzenia moto w 2009 roku i nie wiadomo kiedy wcześniej one były wymieniane więc kupię je i zobaczymy czy będzie poprawa. Sprawdzałem już i dociskałem przewody WN do cewek. Czy coś poza tym może być przyczyną słabej iskry? Pytam bo sprawdzę to w razie gdyby nie było poprawy na nowych świecach. Czy możliwe jest, że po rozgrzaniu świeca może tracić iskrę?
kojak83
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/2/2012, 12:17
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Postprzez jaroaro » 10/8/2012, 18:07

Weź świecę z 2/3 cylindra i sprawdź jak chodzi podpięta do 1 i 4 przewodu
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez sonycbr77 » 11/8/2012, 10:40

tak moze tracic iskre nawet pod wplywem kompresji, wymien swiece na poczatek jesli bedzie bez zmian to szukaj dalej
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez kojak83 » 12/8/2012, 16:24

Wymieniłem świece i nic się nie zmieniło. To co umiałem zrobiłem samemu a teraz czas żeby moto obejrzał jakiś magik, który pracuje w terenie a nie tylko w warsztacie bo moto bardzo słabo jedzie i do warsztatu nie bardzo bym dotarł. Najlepiej by się sprawdził Przemo_rene ale od pewnego czasu nie mogę się z nim skontaktować :(
kojak83
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/2/2012, 12:17
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Postprzez RUTRA.RD » 14/8/2012, 09:36

zawory ustawisz sam jesli nie masz 2 lewych rak i mojej sily do ukręcania gwintów ( klucz dymany jest wymagany malych wartosci ) a jak nie to przyjedz do skarzyska zrobimy
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê