Zobacz wÄ…tek - Sprowadzenie motocykla.
NAS Analytics TAG

Sprowadzenie motocykla.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Sprowadzenie motocykla.

Postprzez snupson » 4/6/2012, 19:57

Witam,
Z góry przepraszam jeśli to zły dział ale nie wiem gdzie mogę to umieścić. Mam pytanie dotyczące sprowadzenia motocykla. Otóż egzemplarz bardzo mi się podoba, ale wiadomo jak to jest na zdjęciach więc poprosiłem sprzedającego o dokładne zdjęcia całościowe, czachy, baku, owiewek itp itd. Dosłał mi 100 sztuk wszelakich zdjątek które upewniły mnie tym bardziej że jest to moto które warto kupić. Tylko teraz mam kilka pytań dotyczących finalizacji transakcji. Otóż człowiek napisał mi że koszty całkowite ze sprowadzeniem wyniosą mnie 2200 euro. Ma się to odbyć na zasadzie transakcji "door-to-door". Firma przewozowa dostarczy motocykl pod mój dom z umową, dam im pieniądze które zabezpieczą do 7 dni w czasie których będę mógł sprawdzić moto pod względem technicznym i jezdnym oraz sprawdzę czy wszystko jest ok z dokumentami. Jeśli moto mi się nie spodoba lub będzie coś nie tak, w trakcie tych 7 dni dzwonię do firmy która zwraca mi kasę a sprzedającemu motocykl. Do tego przed rozpoczęciem transakcji firma sprawdza moto i dokumenty i jeśli wszystko jest ok wg. nich dopiero ja później dostaję moto do sprawdzenia (7 dni, tak jak pisałem wcześniej). Motorek jest zarejestrowany w Polsce lecz gość przywiózł go ze sobą spowrotem do Anglii, stąd wysyłka ( znalazł tam pracę i osiedlił się na stałe ale moto mu nie potrzebne). I teraz moje pytania:

-czy ktoś wykonywał takie operacje i z jakim skutkiem?
-czy jeśli coś będzie nie tak to zwracają gościowi motocykl na jego koszt? (tak ponoć ma być skonstruowana umowa)
snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08


Postprzez cup12552 » 4/6/2012, 20:00

Nie robiłem tego,ale powiedz jaka firma oferuje takie coś ?
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46


Postprzez Seb » 4/6/2012, 20:54

Niech zgadnÄ™,
2200 eur trzeba wpłacić z góry, aby pokryć koszty transportu...
I to będzie twoj ostatni kontakt z tym sprzedającym i tą firmą 'przewozową'....

Odpuśc sobie, poszukaj w necie, stary numer...
Seb
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/3/2012, 13:17

Postprzez snupson » 4/6/2012, 20:54

snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08

Postprzez tylki » 5/6/2012, 06:23

2200 euro za transport motocykla ? przeciez to okolo 10 000 zl
transport motocykla z uk do pl wacha sie w granicach 1000zl lub troszke mnie
Napisz jeszcze co to za moto i ile chce za niego skoro jestes w stanie zaplacic te 2200 ojro za transport
tylki
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8/7/2010, 19:08

Postprzez Matthaios » 5/6/2012, 08:00

Przecież napisał, że
snupson napisał(a):Otóż człowiek napisał mi że koszty całkowite ze sprowadzeniem wyniosą mnie 2200 euro.

Aczkolwiek, nie zmienia to faktu, że również i ja skłaniał bym się do większej niż zazwyczaj ostrożności przy tego typu transakcjach. Na pewno nie powinno się wpłacać zaliczki na poczet transportu, warto było by się też dowiedzieć jakie są koszta transportu, które kupujący musi ponieść w przypadku gdyby okazało się, że motocykl nie spełnia jednak podanych w ogłoszeniu parametrów.
Avatar użytkownika
Matthaios
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/5/2012, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kaai » 5/6/2012, 08:38

jeśli z tych 2200 euro nie zabierają 1500 na transport, to myślę, że taka opcja jest jak najbardziej w porządku dla kupującego i sprzedającego (o ile nie próbuje sprzedać wraku). Bo masz 7 dni na sprawdzenie sprzętu i jak coś to kasę dostajesz z powrotem, więc jak dla mnie to to nie wygląda podejrzanie, tylko w porządku.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Matthaios » 5/6/2012, 14:00

Kaai napisał(a):jeśli z tych 2200 euro nie zabierają 1500 na transport, to myślę, że taka opcja jest jak najbardziej w porządku dla kupującego i sprzedającego (o ile nie próbuje sprzedać wraku). Bo masz 7 dni na sprawdzenie sprzętu i jak coś to kasę dostajesz z powrotem, więc jak dla mnie to to nie wygląda podejrzanie, tylko w porządku.


Chyba, że firma działa w ten sposób, że przywozi wraki i zarabia na transporcie ;).
Avatar użytkownika
Matthaios
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/5/2012, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Postprzez cup12552 » 5/6/2012, 15:15

przciez on pisze z 2200E to będzie kosztowało całkowicie czyli transport + cena moto, a transport to może być i 200E nie wiadomo
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez budowniczy89 » 5/6/2012, 15:52

4 o osoby które odpisały na ten temat z 6 udzielających się nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie jest napisane, ze jest to cena całkowita za motocykl i za transport. W dodatku też było napisane, że moto dostarczane jest pod dom i wtedy kupujący płaci, a większość albo pisze, ze się nie wpłaca w takich sytuacjach zaliczek albo ze 2200 euro za transport to przesada. Ludzie czytajcie i odpowiadajcie na pytania a nie siejecie ferment z czegoś co nie jest napisane..
Porażają mnie takie odpowiedzi, jak i w moim temacie gdy zapytałem o opinię na temat CBRki, dostałem odpowiedź, ze lusterko zbite i rdza jest co było specjalnie pokazane na zdjęciach. Ludzie ja to przecież widzę a głownie chodzi mi o to czy za taką kasę jest on wart jeśli jest w takim stanie i czy widzi ktoś jakieś inne "ukryte" niedociągnięcia (typu przeróbki jakieś lub podmianki z innych modeli) bo ja jestem prawie że zielony w tym temacie.
Czytajcie posty!!!
budowniczy89
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4/6/2012, 17:48
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Piach » 5/6/2012, 16:28

Sciema.
Na 99% to oszust. Ja sie tak nabralem i do teraz walcze z bankiem o kase, bo barany nie sprawdzili odbiorcy a kase wyciagnal jakis slup w Anglii, konkretnie Rumun.
Nabrali sie na takie akcje rowniez Angole.
generalnie polega to na tzw escrow, gdzie za istniejaca firme bez obecnosci w internecie podszywa sie inna - bedaca gangiem oszustow.

Niech zgadne, wlasciciel pracuje na platformie i dlatego nie moze moto Ci pokazac :)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez mati22252 » 5/6/2012, 20:40

Jeżeli odbędzie się bez zaliczek i będziesz mógł odpalić i zobaczyć moto przed wpłatą kasy to nie masz nic do stracenia
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Matthaios » 5/6/2012, 21:18

Trochę byłoby to bezsensu gdyby istniała firma, która bez żadnych kosztów sprowadzałaby z zza granicy motocykl pod drzwi, pozwalała go przez 7 dni oglądać, a dopiero potem pytała się czy chcemy go kupić. Może zaliczka nie będzie potrzebna, ale pewnie za samo sprowadzenie go (bez względu na decyzję o kupnie bądź nie) pod drzwi wystawią rachunek (pytanie tylko na ile).

A jeśli nie to dawaj namiary na to cudo :D sam bym sobie sprowadził kilka maszyn z Niemiec i wybrał najlepszą :).
Avatar użytkownika
Matthaios
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/5/2012, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Seb » 5/6/2012, 22:42

budowniczy89 napisał(a):4 o osoby które odpisały na ten temat z 6 udzielających się nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie jest napisane, ze jest to cena całkowita za motocykl i za transport. W dodatku też było napisane, że moto dostarczane jest pod dom i wtedy kupujący płaci, a większość albo pisze, ze się nie wpłaca w takich sytuacjach zaliczek albo ze 2200 euro za transport to przesada. Ludzie czytajcie i odpowiadajcie na pytania a nie siejecie ferment z czegoś co nie jest napisane..
Porażają mnie takie odpowiedzi, jak i w moim temacie gdy zapytałem o opinię na temat CBRki, dostałem odpowiedź, ze lusterko zbite i rdza jest co było specjalnie pokazane na zdjęciach. Ludzie ja to przecież widzę a głownie chodzi mi o to czy za taką kasę jest on wart jeśli jest w takim stanie i czy widzi ktoś jakieś inne "ukryte" niedociągnięcia (typu przeróbki jakieś lub podmianki z innych modeli) bo ja jestem prawie że zielony w tym temacie.
Czytajcie posty!!!


Kolego, nie każdy jest taki mądrala jak ty, zeby wiedzieć ze autor pytania piszac całkowity koszt, miał na myśli cenę motocykla plus koszt transportu i formalności.

A tak przy okazji to co to za motocykl i ile wynosi normalna cena rynkowa ? Bo rozumiem, że te 2200 euro to jest okazja ?
Seb
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/3/2012, 13:17

Postprzez budowniczy89 » 6/6/2012, 11:09

Seb napisał(a):
Kolego, nie każdy jest taki mądrala jak ty, zeby wiedzieć ze autor pytania piszac całkowity koszt, miał na myśli cenę motocykla plus koszt transportu i formalności.



Nie trzeba być mądrym aby ze zrozumieniem przeczytać pytanie. Było napisane "koszty całkowite ze sprowadzeniem", więc nie wiem co miały na myśli osoby które mówiły, że drogo za ten transport :)
budowniczy89
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4/6/2012, 17:48
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Kaai » 6/6/2012, 14:50

1k5 to 1005, jeśli już chcesz 'szpanować' to pisz 1.5k i będzie ok.
to zapłacili dużo. bo i do auta i do motocykla jest potrzebna laweta.
jak już pisał założyciel tematu. najpierw patrzysz na moto, potem płacisz, i do 7 dni masz zwrot kasy. więc nie ma opcji że dostajesz wrak, za który musisz zapłacić.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Kaai » 6/6/2012, 15:31

a dobra, to zwracam honor. z elektronikÄ… nie jestem za pan brat, a w programowaniu k to tysiÄ…c i tyle. :D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez budowniczy89 » 6/6/2012, 18:10

cJarek napisał(a):Przewozu motocykla, ubezpieczenie, rejestracja, clo, akcyze, podatek itd itp. Interpretacja, ze slowo "koszty" oznacza cene moto jest dla mnie ciekawa. Ale chetnie sie naucze.



No to w taki razie odsyłam do definicji wyrazu "koszt" :)
budowniczy89
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4/6/2012, 17:48
Lokalizacja: Lublin

Postprzez cup12552 » 6/6/2012, 19:13

No i jak tam autor? musisz płacić zaliczki? Decydujesz się?
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez grzegorz77 » 6/6/2012, 22:45

Oj coś to wszystko jakieś dziwne było - takie zawijasy organizacyjne to w urzędach sie spotyka ale w handlu to niezwykle rzadkie praktyki.Te 7 dni na ocene motoru a czemu nie 4 albo 3 trzy to też popularna cyfra np. do trzech razy sztuka sie mówi itd.
Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie i czy motor w ogole sie pojawi :-D
DT 125 R 97 r KLR 650 c 2002r
grzegorz77
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 18/5/2012, 20:10
Lokalizacja: gdansk

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê