Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> "Treningi" na lotniskach - czym to...
 
NAS Analytics TAG

[biblioteka] "Treningi" na lotniskach - czym to...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 17:30

Witam,z tego wygląda ze firma ścigacz nie zdaje sobie sprawy z czynów swojego pracownika Pana Łowieckiego-po pierwsze to w tym artykule zostało naruszone prawo (gdzie w tekscie Pan Łowiecki pisze o tym jak powinno się go przestrzegać) i teoretycznie Firma wyzej wymieniona może otrzymać pozew o naruszenie wizerunku firmy Superbike,ale to tytułem wstępu.Czyli juz na samym wstępie mamy złamanie przepisów prawnych.Dalej Pan który postanowił napisać ten artykuł zapomniał wspomnieć,ze robi to w celu wykluczenia konkurencji gdyż sam organizuje inna impreze na torze w Poznaniu (tylko koszt tej imprezy z wszystkim wynosi około 5tys zł na uczestnika) i jak sam stwierdził drażni go,ze ludzie mówią o tym iż mają tańszą alternatywę jazdy sportowej na motocyklu(ewidentnie jest to sprawa personalnych ambicji Pana Łowieckiego-co świadczy o braku profesjonalizmu).Jeśli chodzi o nawierzchnie to tym bardziej pogrążył się Pan wykazując swoją niewiedzę gdyż nawierzchnia, która została przez Pana opisana jest charakterystyczna dla Modlina-natomiast prosze mi wierzyć nie wszędzie jest taka nawierzchnia jak w Modlinie.Są inne lotniska które mają inną strukture asfaltu i o wiele bardziej nadają się do tego typu imprez!!(NIE są chropowate i NIE wydzierają opon) jeżeli ktoś chce się przekonać to może przyjechać jako widz i popatrzec na opony!!Jeśli chodzi o Pana Łowieckiego to NIE sądzę,zeby był dla kogoś autorytetem w tych sprawach,ani NIE jest czołowym zawodnikiem ani Nie jest zawodnikiem nawet zblizającym się do wyższych pułapów zawodniczych,a ni nie jest czlowiekiem z wystarczajacym doświadczeniem,zeby opisywać te sytuację.Jeśli chodzi o homologację proszę Pana to kiedyś spotkaliśmy się na torze w lublinie który tez nie ma homologacji do takich imprez a jednak takowe się odbywają i tam własnie się spotkaliśmy,co tymbardziej mnie utwierdza w tym,ze nie powinien Pan zabierać głosu w tej sprawie.Smutna jest prawda,ze taki człowiek który w ŻADEN sposób nie powinien byćc człowiekiem który rozstrzyga takie sprawy jednak to robi i odstrasza motocyklistów którzy mogą mieć możliwosc pojezzdzic w BEZPIECZNYCH warunkach wydając nie dużą sumę pieniędzy.Oświadczam do tego,ze tor jest bezpieczny-są zachowane duże pola do wyjazdu z zakrętu-mozna spokojnie w razie czego wyjechac w "trawe" i wrocic na tor,asfalt nie jest niebezpieczny.Są to świetne warunki do potrenowania w cenie 200zł a nie 5000zł tak jak oferuje Pan Lowiecki.Do tego robią to ludzie z pasją,którzy ostatnimi czasy nie zarabiają na tym a dokładają i choc czasem przez niektorych są mocno zniechęcani to dalej robią to dla NAS!!! zebysmy mieli gdzie trenować.Wkładają w to ciężką pracę i olbrzymie nakłady czasu i pieniedzy!!Ludzie pamiętajmy,ze w polsce mamy coraz mniej takich imprez i przez ludzi typu Pan Łowiecki nie będziemy mieli gdzie trenować,zostanie nam tylko Poznan na który wielu z nas nie stac!!.Jesli chodzi o wypadki to muszę zdementować z premedytacją przywołaną sytuację przez Pana Łowieckiego.Otóż wypadek który miał miejsce w MODLINIE,był wynikiem zle dobranych barier które rzeczywiscie były niebezpieczne-jednak na treningach firmy superbike zastosowano zupełnie inny sposób znakowania zakrętów który jest o wiele bardziej BEZPIECZNYi!! cały tor jest tak przemyślany zeby nikomu się nie stała krzywda,i mam nadzieje,ze tak będzie!! Pozdrawiam Bartosz Osiecki PS:dodam tylko,ze Pan Łowiecki swojego czasu dużo spędził trenując i zachwalając lotnisko Modlin wraz z firmą,która uczy motocyklistow techniki jazdy,szkoda tylko,ze odkąd ta firma tam juz nie organizuje treningów zaczyna krytykować takie imprezy-świadczy to...chyba nie musze pisac o czym Jeszcze raz pozdrawiam i zachecam do brania udziału w tego typu imprezach gdyz mozna sie wiele nauczyc i spedzic fajnie czas wraz z motocyklowym towarzyswem!! Aha dodam tylko,ze w jedyny sposob jaki jestem zwiazany z firmą Superbike to jest moj wolontariat,pomagam tej firmie za DARMO z całego serca po to abyście mogli jezdzić w fajnych warunkach.Kosztuje mnie to wiele czasu,poswiecenia,siły i również pieniędzy!! pracowałem w pocie czoła zeby było wam fajnie!!<br><hr>Bartosz Osiecki
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 17:58

Komentatorzy napisał(a):to bardzo ciekawe Lovca ale czy przypadkiem nie jest tak że w zależności od tego kto prowadzi te "treningi" takie masz zdanie?
czy przypadkiem tu nie reklamowałeś takiej samej imprezy, w tym samym miejscu tylko organizowanej przez kogo innego? <a href="http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html</a>
jak to się nazywa? hipo co?<br><hr>luca_brasi<br>
Lucjan czy Luca nie wiem co bardziej pasuje;)
W przytoczonym przez Ciebie art. kolega Lovca nie reklamował ,tylko użył w nim przykładu z treningów które prowadziłem.Podkreślam że prowadziłem ,a nie organizowałem WYŚCIG.Nie była to impreza ,tylko zorganizowany trening dla ograniczonej ilości osób według formuły szkoleniowej .Moje uprawnienia dają mi szerokie pole do dzialania,ale formuła organizacji wyscigów poza Torem jedynym w polsce jest zbyt ryzykowna.Dopuki tego nie zrozumiecie doputy wszelka polemika będzie w moim odczuciu daleka od zasadnej.Reasumujac użyłeś nietrafnego przykładu chcąc dowalić ,(nie wiem zresztą czemu? )Łovcy.Zachęcam do refleksji i bez urazy :) Pozdr.<br><hr>A.Wajda
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 18:37

Komentatorzy napisał(a):Organizatorzy treningów na torach Europy również w razie wypadków umywają ręce od wszystkiego. Przy rejestracji podpisujesz/akceptujesz regulamin organizatora, który mówi że w razie jakiejkolwiek szkody on nie ponosi odpowiedzialności... Nie wiem jak to by było rozpatrywane w przypadku śmierci zawodnika ale we wszystkich innych sytuacjach martwisz się sam...<br><hr>Doktorek<br>
W przypadu smierci lub kalectwa ,obowiązuje zasada narażenia życia lub zdrowia ,za co jest paragraf.
Obowiazuje tu prawo danego kraju.W Polsce jest tak( w skrócie to ujmę) jak to opisał autor.Zadnym papierkiem się nie wywiniesz kiedy prokurator zacznie sprawdzac np. Twoje uprawnienia.<br><hr>Paragraf
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 18:46

Komentatorzy napisał(a):Co to był za wypadek śmiertelny na Poznaniu w zeszłym roku? Chciałbym wiedzieć dla przestrogi. Zawsze jeżdżąc tam na treningi mimo dużych prędkości wydawało mi się, że na samych treningach (zwłaszcza w wolniejszych grupach) raczej nikt nie ginie:/.<br><hr>X<br>
Komentatorzy napisał(a):Rafał miał wypadek pod koniecsierpnia na torze poznań, Wychodząc pod mostek złapał potężnego high sida, a motocykl bakiem uderzył go w głowę. Zmarł po około 2 tygodniach nie wybudzając się ze śpiączki. [*] Jeżdził profesjonalnie przygotowanym GSXRem 1000.<br><hr>lkrencik<br>
I prokurator w pierwszej kolejnosci zatrzymał motocykl,i sprawdzał atesty ubioru,oraz wszelkie papierowe sprawy,włacznie z przesłuchaniem wirażowego,i czy miał przeszkolenie.A nie był to wyscig!!!!Nie ciągnijcie tego tematu bo do tej pory było to tonowane na prośbę rodziny.Niech spoczywa w pokoju.<br><hr>:(
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 19:10

Komentatorzy napisał(a):Witam,z tego wygląda ze firma ścigacz nie zdaje sobie sprawy z czynów swojego pracownika Pana Łowieckiego-po pierwsze to w tym artykule zostało naruszone prawo (gdzie w tekscie Pan Łowiecki pisze o tym jak powinno się go przestrzegać) i teoretycznie Firma wyzej wymieniona może otrzymać pozew o naruszenie wizerunku firmy Superbike,ale to tytułem wstępu.Czyli juz na samym wstępie mamy złamanie przepisów prawnych.Dalej Pan który postanowił napisać ten artykuł zapomniał wspomnieć,ze robi to w celu wykluczenia konkurencji gdyż sam organizuje inna impreze na torze w Poznaniu (tylko koszt tej imprezy z wszystkim wynosi około 5tys zł na uczestnika) i jak sam stwierdził drażni go,ze ludzie mówią o tym iż mają tańszą alternatywę jazdy sportowej na motocyklu(ewidentnie jest to sprawa personalnych ambicji Pana Łowieckiego-co świadczy o braku profesjonalizmu).Jeśli chodzi o nawierzchnie to tym bardziej pogrążył się Pan wykazując swoją niewiedzę gdyż nawierzchnia, która została przez Pana opisana jest charakterystyczna dla Modlina-natomiast prosze mi wierzyć nie wszędzie jest taka nawierzchnia jak w Modlinie.Są inne lotniska które mają inną strukture asfaltu i o wiele bardziej nadają się do tego typu imprez!!(NIE są chropowate i NIE wydzierają opon) jeżeli ktoś chce się przekonać to może przyjechać jako widz i popatrzec na opony!!Jeśli chodzi o Pana Łowieckiego to NIE sądzę,zeby był dla kogoś autorytetem w tych sprawach,ani NIE jest czołowym zawodnikiem ani Nie jest zawodnikiem nawet zblizającym się do wyższych pułapów zawodniczych,a ni nie jest czlowiekiem z wystarczajacym doświadczeniem,zeby opisywać te sytuację.Jeśli chodzi o homologację proszę Pana to kiedyś spotkaliśmy się na torze w lublinie który tez nie ma homologacji do takich imprez a jednak takowe się odbywają i tam własnie się spotkaliśmy,co tymbardziej mnie utwierdza w tym,ze nie powinien Pan zabierać głosu w tej sprawie.Smutna jest prawda,ze taki człowiek który w ŻADEN sposób nie powinien byćc człowiekiem który rozstrzyga takie sprawy jednak to robi i odstrasza motocyklistów którzy mogą mieć możliwosc pojezzdzic w BEZPIECZNYCH warunkach wydając nie dużą sumę pieniędzy.Oświadczam do tego,ze tor jest bezpieczny-są zachowane duże pola do wyjazdu z zakrętu-mozna spokojnie w razie czego wyjechac w "trawe" i wrocic na tor,asfalt nie jest niebezpieczny.Są to świetne warunki do potrenowania w cenie 200zł a nie 5000zł tak jak oferuje Pan Lowiecki.Do tego robią to ludzie z pasją,którzy ostatnimi czasy nie zarabiają na tym a dokładają i choc czasem przez niektorych są mocno zniechęcani to dalej robią to dla NAS!!! zebysmy mieli gdzie trenować.Wkładają w to ciężką pracę i olbrzymie nakłady czasu i pieniedzy!!Ludzie pamiętajmy,ze w polsce mamy coraz mniej takich imprez i przez ludzi typu Pan Łowiecki nie będziemy mieli gdzie trenować,zostanie nam tylko Poznan na który wielu z nas nie stac!!.Jesli chodzi o wypadki to muszę zdementować z premedytacją przywołaną sytuację przez Pana Łowieckiego.Otóż wypadek który miał miejsce w MODLINIE,był wynikiem zle dobranych barier które rzeczywiscie były niebezpieczne-jednak na treningach firmy superbike zastosowano zupełnie inny sposób znakowania zakrętów który jest o wiele bardziej BEZPIECZNYi!! cały tor jest tak przemyślany zeby nikomu się nie stała krzywda,i mam nadzieje,ze tak będzie!! Pozdrawiam Bartosz Osiecki PS:dodam tylko,ze Pan Łowiecki swojego czasu dużo spędził trenując i zachwalając lotnisko Modlin wraz z firmą,która uczy motocyklistow techniki jazdy,szkoda tylko,ze odkąd ta firma tam juz nie organizuje treningów zaczyna krytykować takie imprezy-świadczy to...chyba nie musze pisac o czym Jeszcze raz pozdrawiam i zachecam do brania udziału w tego typu imprezach gdyz mozna sie wiele nauczyc i spedzic fajnie czas wraz z motocyklowym towarzyswem!! Aha dodam tylko,ze w jedyny sposob jaki jestem zwiazany z firmą Superbike to jest moj wolontariat,pomagam tej firmie za DARMO z całego serca po to abyście mogli jezdzić w fajnych warunkach.Kosztuje mnie to wiele czasu,poswiecenia,siły i również pieniędzy!! pracowałem w pocie czoła zeby było wam fajnie!!<br><hr>Bartosz Osiecki<br>
Bartku, celowo lub w nieświadomości (w co wolę wierzyć) minąłeś się z prawdą w tak wielu punktach i tak mocno manipulujesz informacjami, że nawet nie będę odnosił się do Twojego pełnego żalu komentarza. Przeczytaj materiał raz jeszcze ze zrozumieniem. Nie konfabuluj, nie kłam, nie manipuluj. Dyskusja stanie się o wiele bardziej rzeczowa.<br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 19:12

Komentatorzy napisał(a):to bardzo ciekawe Lovca ale czy przypadkiem nie jest tak że w zależności od tego kto prowadzi te "treningi" takie masz zdanie?
czy przypadkiem tu nie reklamowałeś takiej samej imprezy, w tym samym miejscu tylko organizowanej przez kogo innego? <a href="http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html</a>
jak to się nazywa? hipo co?<br><hr>luca_brasi<br>
Treningi prowadzone przez trenera z uprawnieniami kontra dzikie wyścigi bez homologacji obiektu i żadnych uprawnień ze strony osób to organizujących i nadzorujących. Na prawdę nie widzisz "drobnej" różnicy?<br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 19:15

Komentatorzy napisał(a):Szkoda że portale motocyklowe to już czysta komercha i skarbnica reklam a wszystko obraca się wokół kasy......<br><hr>xxx<br>
Możesz rozwinąć swoją mętną myśl?<br><hr>Prowler
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 20:04

To według autora artykułu lepiej żeby motocykliści których nie stać na jazdę np do Poznania ścigali się po ulicach?
Takie portale powinny wspierać inicjatywy i doradzać organizatorom którym chce się coś zmienić w naszej polskiej rzeczywistości niż straszyć i krytykować. Wstawiam link do dzisiejszej relacji z TVNu
<a href="http://www.tvn24.pl/28377,1744983,1,1,smiertelny-wyscig,fakty_wiadomosc.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.tvn24.pl/28377,1744983,1,1,smiertelny-wyscig,fakty_wiadomosc.html</a><br><hr>MotoPark
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 20:22

Feralna runda WMMP w Modlinie nie odbyła się i do tej pory jest tuszowana w PZM bo osoba odpowiedzialna za wystawienie homologacji chciala dopuscic ją warunkowo.Gość pod naciskiem bonzów z PZM związanych z organizatorem,aby miec spokój powiedział ze zawodnicy muszą podpisac dodatkowe oswiadczenia o podjęciu ryzyka.Jak przemyslał sprawe to wystraszył się konsekwencji.Albo obiekt sie nadaje do podjecia ryzyka ,albo nie.W modlin było wpompowane pierdylion złotych.
A czym dysponuje firma superbike ,na swoich treningach?Chłopaki przeczytajcie uważnie słowa Pana red. Łovtzy i zastanówcie się co wy wyczyniacie.<br><hr>Zorientowany:)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 20:37

Komentatorzy napisał(a):Feralna runda WMMP w Modlinie nie odbyła się i do tej pory jest tuszowana w PZM bo osoba odpowiedzialna za wystawienie homologacji chciala dopuscic ją warunkowo.Gość pod naciskiem bonzów z PZM związanych z organizatorem,aby miec spokój powiedział ze zawodnicy muszą podpisac dodatkowe oswiadczenia o podjęciu ryzyka.Jak przemyslał sprawe to wystraszył się konsekwencji.Albo obiekt sie nadaje do podjecia ryzyka ,albo nie.W modlin było wpompowane pierdylion złotych.
A czym dysponuje firma superbike ,na swoich treningach?Chłopaki przeczytajcie uważnie słowa Pana red. Łovtzy i zastanówcie się co wy wyczyniacie.<br><hr>Zorientowany:)<br>
Czy Ty człowieku masz pojęcie o czym piszesz? pierdylion zlotych a moze inaczej pierdzielisz o czyms co zaslyszales i dalej straszysz ludzi ktorzy maja inicjatywe. Jak to dobrze mowia najlatwiej jest krytykowac ale zeby ten ktos co krytykuje mial pojecie musi wysluchac zdania obydwu stron a nie osoby autora tego tekstu a jak mniemam nie jest bezstronny ma w tym cel a nim jak zauwazylem jest zwalczanie konkurencji.<br><hr>biegly
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 20:48

Komentatorzy napisał(a):Pewnie, ścigajmy się na drogach publicznych. Polactwo, znalazł się ktoś, kto chce zrobić coś dobrego, to szuka się dziury w całym. Do zobaczenia na lotnisku!!<br><hr>S1000RR<br>
Komentatorzy napisał(a):No tak "Polactwo" czyta ze zrozumieniem.<br><hr>CBR600RR<br>
No tak szczególnie CBR600RR zrozumieć czegoś nie może<br><hr>YamahaR1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 20:58

Komentatorzy napisał(a):to bardzo ciekawe Lovca ale czy przypadkiem nie jest tak że w zależności od tego kto prowadzi te "treningi" takie masz zdanie?
czy przypadkiem tu nie reklamowałeś takiej samej imprezy, w tym samym miejscu tylko organizowanej przez kogo innego? <a href="http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html</a>
jak to się nazywa? hipo co?<br><hr>luca_brasi<br>
Komentatorzy napisał(a):Przeczytaj tekst w całości, dokładnie, ze zrozumieniem. Lovtza nie krytykuje wszystkich treningów na lotniskach, tylko treningi wyścigowe i same wyścigi. Jest różnica między treningiem, na którym jeździsz bez napinki, ćwiczysz pozycję, wchodzenie w zakręty itp. a treningiem wyścigowym, na którym pałujesz na krawędzi umiejętności w celu poprawienia czasów. Nie mówię już o wyścigu, zwłaszcza z nagrodami. To są zupełnie inne prędkości i inny poziom ryzyka poważnej gleby.<br><hr>Paweł<br>
Aha to nie rozumiałem tego a jak mierzysz czas i chcesz mieć lepszy to nie spinasz się... i to tylko te treningi krytykuje a innych to nie ma i według Ciebie tam są tylko wyścigowe. Wydajesz osąd na ten temat a czy ty wogóle kiedykolwiek widziałeś na żywo jak tam jest? ale to jest domeną takich jak Ty...<br><hr>YamahaR1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 21:06

Komentatorzy napisał(a):Feralna runda WMMP w Modlinie nie odbyła się i do tej pory jest tuszowana w PZM bo osoba odpowiedzialna za wystawienie homologacji chciala dopuscic ją warunkowo.Gość pod naciskiem bonzów z PZM związanych z organizatorem,aby miec spokój powiedział ze zawodnicy muszą podpisac dodatkowe oswiadczenia o podjęciu ryzyka.Jak przemyslał sprawe to wystraszył się konsekwencji.Albo obiekt sie nadaje do podjecia ryzyka ,albo nie.W modlin było wpompowane pierdylion złotych.
A czym dysponuje firma superbike ,na swoich treningach?Chłopaki przeczytajcie uważnie słowa Pana red. Łovtzy i zastanówcie się co wy wyczyniacie.<br><hr>Zorientowany:)<br>
Komentatorzy napisał(a):Czy Ty człowieku masz pojęcie o czym piszesz? pierdylion zlotych a moze inaczej pierdzielisz o czyms co zaslyszales i dalej straszysz ludzi ktorzy maja inicjatywe. Jak to dobrze mowia najlatwiej jest krytykowac ale zeby ten ktos co krytykuje mial pojecie musi wysluchac zdania obydwu stron a nie osoby autora tego tekstu a jak mniemam nie jest bezstronny ma w tym cel a nim jak zauwazylem jest zwalczanie konkurencji.<br><hr>biegly<br>
Myśle że mam;)Dopiszę też że kapitał wiedzy proponowany przez tą firmę 'Superbike"czy jak tam sie zowie, kończy się na paragrafie "kto świadomie naraża innych na utratę zdrowia lub śmierć ,podlega karze pozbawienia '...i tak dalej .Co do samego red. Łovtzy zaś mysle ze nie musi on zwalczać żadnej konkurencji .On tylko był uprzejmy ostrzec ,i radzę przeczytać ten tekst jeszcze raz ,a nie obrażać się na niego.<br><hr>Podpisany jak wyzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 21:23

Komentatorzy napisał(a):Feralna runda WMMP w Modlinie nie odbyła się i do tej pory jest tuszowana w PZM bo osoba odpowiedzialna za wystawienie homologacji chciala dopuscic ją warunkowo.Gość pod naciskiem bonzów z PZM związanych z organizatorem,aby miec spokój powiedział ze zawodnicy muszą podpisac dodatkowe oswiadczenia o podjęciu ryzyka.Jak przemyslał sprawe to wystraszył się konsekwencji.Albo obiekt sie nadaje do podjecia ryzyka ,albo nie.W modlin było wpompowane pierdylion złotych.
A czym dysponuje firma superbike ,na swoich treningach?Chłopaki przeczytajcie uważnie słowa Pana red. Łovtzy i zastanówcie się co wy wyczyniacie.<br><hr>Zorientowany:)<br>
Komentatorzy napisał(a):Czy Ty człowieku masz pojęcie o czym piszesz? pierdylion zlotych a moze inaczej pierdzielisz o czyms co zaslyszales i dalej straszysz ludzi ktorzy maja inicjatywe. Jak to dobrze mowia najlatwiej jest krytykowac ale zeby ten ktos co krytykuje mial pojecie musi wysluchac zdania obydwu stron a nie osoby autora tego tekstu a jak mniemam nie jest bezstronny ma w tym cel a nim jak zauwazylem jest zwalczanie konkurencji.<br><hr>biegly<br>
Komentatorzy napisał(a):Myśle że mam;)Dopiszę też że kapitał wiedzy proponowany przez tą firmę 'Superbike"czy jak tam sie zowie, kończy się na paragrafie "kto świadomie naraża innych na utratę zdrowia lub śmierć ,podlega karze pozbawienia '...i tak dalej .Co do samego red. Łovtzy zaś mysle ze nie musi on zwalczać żadnej konkurencji .On tylko był uprzejmy ostrzec ,i radzę przeczytać ten tekst jeszcze raz ,a nie obrażać się na niego.<br><hr>Podpisany jak wyzej<br>
Nie wiem jaki maja kapital wiedzy i sie na ten temat nie wypowiadam ale to ja swiadomie podejmuje decyzje czy jechac tam i czy brac w tym udzial a nie za mnie podejmuje decyzje ta czy inna firma. Co do redaktora ja się tylko dziwie czego tylko tej imprezy się uczepił znam i Ty pewnie też inne podobne do tej wiec powinny byc ujete w calosc a nie napietnowana jedna a reszta ok.<br><hr>biegly
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 21:52

Komentatorzy napisał(a):Feralna runda WMMP w Modlinie nie odbyła się i do tej pory jest tuszowana w PZM bo osoba odpowiedzialna za wystawienie homologacji chciala dopuscic ją warunkowo.Gość pod naciskiem bonzów z PZM związanych z organizatorem,aby miec spokój powiedział ze zawodnicy muszą podpisac dodatkowe oswiadczenia o podjęciu ryzyka.Jak przemyslał sprawe to wystraszył się konsekwencji.Albo obiekt sie nadaje do podjecia ryzyka ,albo nie.W modlin było wpompowane pierdylion złotych.
A czym dysponuje firma superbike ,na swoich treningach?Chłopaki przeczytajcie uważnie słowa Pana red. Łovtzy i zastanówcie się co wy wyczyniacie.<br><hr>Zorientowany:)<br>
Komentatorzy napisał(a):Czy Ty człowieku masz pojęcie o czym piszesz? pierdylion zlotych a moze inaczej pierdzielisz o czyms co zaslyszales i dalej straszysz ludzi ktorzy maja inicjatywe. Jak to dobrze mowia najlatwiej jest krytykowac ale zeby ten ktos co krytykuje mial pojecie musi wysluchac zdania obydwu stron a nie osoby autora tego tekstu a jak mniemam nie jest bezstronny ma w tym cel a nim jak zauwazylem jest zwalczanie konkurencji.<br><hr>biegly<br>
Komentatorzy napisał(a):Myśle że mam;)Dopiszę też że kapitał wiedzy proponowany przez tą firmę 'Superbike"czy jak tam sie zowie, kończy się na paragrafie "kto świadomie naraża innych na utratę zdrowia lub śmierć ,podlega karze pozbawienia '...i tak dalej .Co do samego red. Łovtzy zaś mysle ze nie musi on zwalczać żadnej konkurencji .On tylko był uprzejmy ostrzec ,i radzę przeczytać ten tekst jeszcze raz ,a nie obrażać się na niego.<br><hr>Podpisany jak wyzej<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie wiem jaki maja kapital wiedzy i sie na ten temat nie wypowiadam ale to ja swiadomie podejmuje decyzje czy jechac tam i czy brac w tym udzial a nie za mnie podejmuje decyzje ta czy inna firma. Co do redaktora ja się tylko dziwie czego tylko tej imprezy się uczepił znam i Ty pewnie też inne podobne do tej wiec powinny byc ujete w calosc a nie napietnowana jedna a reszta ok.<br><hr>biegly<br>
A ja wiem,ale mniejsza o to.Co do red. Analizując tekst ,to ta firma idealnie wpisała się jako negatywny przykład w przekaz kierowany do ludu.Po prostu spełnili wszystkie punkty z ostrzeżenia przed granicami podejmowanego ryzyka.Przeczytaj tekst jeszcze raz.:)lub zapytaj się sam kolegi red.Pozdr.<br><hr>Podpisany jak wyżej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 22:31

Fakt faktem jest tak jak autor pisze, latałem po lotnisku po ostrym deszczu dosłownie deszcz kończył a ja zacząłem śmigać i było pełno wody, motor latał jak wściekły na kole itp. driftów nic nie dało się robił jak przeschło kawałkami to tam totalnie nie było przyczepności! <br><hr>Mafinos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 23:01

Komentatorzy napisał(a):Witam,z tego wygląda ze firma ścigacz nie zdaje sobie sprawy z czynów swojego pracownika Pana Łowieckiego-po pierwsze to w tym artykule zostało naruszone prawo (gdzie w tekscie Pan Łowiecki pisze o tym jak powinno się go przestrzegać) i teoretycznie Firma wyzej wymieniona może otrzymać pozew o naruszenie wizerunku firmy Superbike,ale to tytułem wstępu.Czyli juz na samym wstępie mamy złamanie przepisów prawnych.Dalej Pan który postanowił napisać ten artykuł zapomniał wspomnieć,ze robi to w celu wykluczenia konkurencji gdyż sam organizuje inna impreze na torze w Poznaniu (tylko koszt tej imprezy z wszystkim wynosi około 5tys zł na uczestnika) i jak sam stwierdził drażni go,ze ludzie mówią o tym iż mają tańszą alternatywę jazdy sportowej na motocyklu(ewidentnie jest to sprawa personalnych ambicji Pana Łowieckiego-co świadczy o braku profesjonalizmu).Jeśli chodzi o nawierzchnie to tym bardziej pogrążył się Pan wykazując swoją niewiedzę gdyż nawierzchnia, która została przez Pana opisana jest charakterystyczna dla Modlina-natomiast prosze mi wierzyć nie wszędzie jest taka nawierzchnia jak w Modlinie.Są inne lotniska które mają inną strukture asfaltu i o wiele bardziej nadają się do tego typu imprez!!(NIE są chropowate i NIE wydzierają opon) jeżeli ktoś chce się przekonać to może przyjechać jako widz i popatrzec na opony!!Jeśli chodzi o Pana Łowieckiego to NIE sądzę,zeby był dla kogoś autorytetem w tych sprawach,ani NIE jest czołowym zawodnikiem ani Nie jest zawodnikiem nawet zblizającym się do wyższych pułapów zawodniczych,a ni nie jest czlowiekiem z wystarczajacym doświadczeniem,zeby opisywać te sytuację.Jeśli chodzi o homologację proszę Pana to kiedyś spotkaliśmy się na torze w lublinie który tez nie ma homologacji do takich imprez a jednak takowe się odbywają i tam własnie się spotkaliśmy,co tymbardziej mnie utwierdza w tym,ze nie powinien Pan zabierać głosu w tej sprawie.Smutna jest prawda,ze taki człowiek który w ŻADEN sposób nie powinien byćc człowiekiem który rozstrzyga takie sprawy jednak to robi i odstrasza motocyklistów którzy mogą mieć możliwosc pojezzdzic w BEZPIECZNYCH warunkach wydając nie dużą sumę pieniędzy.Oświadczam do tego,ze tor jest bezpieczny-są zachowane duże pola do wyjazdu z zakrętu-mozna spokojnie w razie czego wyjechac w "trawe" i wrocic na tor,asfalt nie jest niebezpieczny.Są to świetne warunki do potrenowania w cenie 200zł a nie 5000zł tak jak oferuje Pan Lowiecki.Do tego robią to ludzie z pasją,którzy ostatnimi czasy nie zarabiają na tym a dokładają i choc czasem przez niektorych są mocno zniechęcani to dalej robią to dla NAS!!! zebysmy mieli gdzie trenować.Wkładają w to ciężką pracę i olbrzymie nakłady czasu i pieniedzy!!Ludzie pamiętajmy,ze w polsce mamy coraz mniej takich imprez i przez ludzi typu Pan Łowiecki nie będziemy mieli gdzie trenować,zostanie nam tylko Poznan na który wielu z nas nie stac!!.Jesli chodzi o wypadki to muszę zdementować z premedytacją przywołaną sytuację przez Pana Łowieckiego.Otóż wypadek który miał miejsce w MODLINIE,był wynikiem zle dobranych barier które rzeczywiscie były niebezpieczne-jednak na treningach firmy superbike zastosowano zupełnie inny sposób znakowania zakrętów który jest o wiele bardziej BEZPIECZNYi!! cały tor jest tak przemyślany zeby nikomu się nie stała krzywda,i mam nadzieje,ze tak będzie!! Pozdrawiam Bartosz Osiecki PS:dodam tylko,ze Pan Łowiecki swojego czasu dużo spędził trenując i zachwalając lotnisko Modlin wraz z firmą,która uczy motocyklistow techniki jazdy,szkoda tylko,ze odkąd ta firma tam juz nie organizuje treningów zaczyna krytykować takie imprezy-świadczy to...chyba nie musze pisac o czym Jeszcze raz pozdrawiam i zachecam do brania udziału w tego typu imprezach gdyz mozna sie wiele nauczyc i spedzic fajnie czas wraz z motocyklowym towarzyswem!! Aha dodam tylko,ze w jedyny sposob jaki jestem zwiazany z firmą Superbike to jest moj wolontariat,pomagam tej firmie za DARMO z całego serca po to abyście mogli jezdzić w fajnych warunkach.Kosztuje mnie to wiele czasu,poswiecenia,siły i również pieniędzy!! pracowałem w pocie czoła zeby było wam fajnie!!<br><hr>Bartosz Osiecki<br>
Komentatorzy napisał(a):Bartku, celowo lub w nieświadomości (w co wolę wierzyć) minąłeś się z prawdą w tak wielu punktach i tak mocno manipulujesz informacjami, że nawet nie będę odnosił się do Twojego pełnego żalu komentarza. Przeczytaj materiał raz jeszcze ze zrozumieniem. Nie konfabuluj, nie kłam, nie manipuluj. Dyskusja stanie się o wiele bardziej rzeczowa.<br><hr>Lovtza<br>
Spodziewałem się takiej odpowiedzi z Pana strony.Tak bardzo po przeczytaniu pierwszy i ostatni raz Pana artykułu jest Pan przewidywalny....Jeśli chodzi o żal to najwięcej żalu czuć w Pana artykule który można porównać do sytuacji w której czuć krytyke,ale jednak "umywanie rąk" i "w zasadzie się nie czepiam" to po co ten cały wywód,po co ten tekst??" Nie mam pretensji do organizatorów (poza tym, że nie stawiają sprawy jasno), uważam wręcz, że robią kawał dobrej roboty" nie wiadomo juz o co chodzi??? ten artykuł jest tak mało profesjonalny...a jesli chodzi o dyskusje to proszę niech Mi Pan napisze gdzie minąłem się z prawdą i wtedy będziemy mogli dyskutować!! bo jak narazie to jedynie zanegował Pan moj komentarz,ale nie podając żadnych argumentów :) Pozdrawiam i licze,ze rzeczywiscie dyskusja stanie się o wiele bardziej rzeczowa niż Pana komentarz i arytkuł.Pozdrawiam<br><hr>Bartosz O
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 23:19

Komentatorzy napisał(a):to bardzo ciekawe Lovca ale czy przypadkiem nie jest tak że w zależności od tego kto prowadzi te "treningi" takie masz zdanie?
czy przypadkiem tu nie reklamowałeś takiej samej imprezy, w tym samym miejscu tylko organizowanej przez kogo innego? <a href="http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Szkolenie,motocyklistow,a,odpowiedzialnosc,panstwa,10072.html</a>
jak to się nazywa? hipo co?<br><hr>luca_brasi<br>
Komentatorzy napisał(a):Przeczytaj tekst w całości, dokładnie, ze zrozumieniem. Lovtza nie krytykuje wszystkich treningów na lotniskach, tylko treningi wyścigowe i same wyścigi. Jest różnica między treningiem, na którym jeździsz bez napinki, ćwiczysz pozycję, wchodzenie w zakręty itp. a treningiem wyścigowym, na którym pałujesz na krawędzi umiejętności w celu poprawienia czasów. Nie mówię już o wyścigu, zwłaszcza z nagrodami. To są zupełnie inne prędkości i inny poziom ryzyka poważnej gleby.<br><hr>Paweł<br>
Komentatorzy napisał(a):Aha to nie rozumiałem tego a jak mierzysz czas i chcesz mieć lepszy to nie spinasz się... i to tylko te treningi krytykuje a innych to nie ma i według Ciebie tam są tylko wyścigowe. Wydajesz osąd na ten temat a czy ty wogóle kiedykolwiek widziałeś na żywo jak tam jest? ale to jest domeną takich jak Ty...<br><hr>YamahaR1<br>
Zgadzam się z tobą kolego!! autora tego artykułu nigdy nie spotkałem na imprezie superbike,wiec jak w ogole moze się wypowiadać na ten temat?? zero profesjonalizmu,artykul nieobiektywny,a portal Ścigacz przez takie osoby upada coraz nizej...<br><hr>Bartosz Osiecki
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 23:23

Komentatorzy napisał(a):Feralna runda WMMP w Modlinie nie odbyła się i do tej pory jest tuszowana w PZM bo osoba odpowiedzialna za wystawienie homologacji chciala dopuscic ją warunkowo.Gość pod naciskiem bonzów z PZM związanych z organizatorem,aby miec spokój powiedział ze zawodnicy muszą podpisac dodatkowe oswiadczenia o podjęciu ryzyka.Jak przemyslał sprawe to wystraszył się konsekwencji.Albo obiekt sie nadaje do podjecia ryzyka ,albo nie.W modlin było wpompowane pierdylion złotych.
A czym dysponuje firma superbike ,na swoich treningach?Chłopaki przeczytajcie uważnie słowa Pana red. Łovtzy i zastanówcie się co wy wyczyniacie.<br><hr>Zorientowany:)<br>
Komentatorzy napisał(a):Czy Ty człowieku masz pojęcie o czym piszesz? pierdylion zlotych a moze inaczej pierdzielisz o czyms co zaslyszales i dalej straszysz ludzi ktorzy maja inicjatywe. Jak to dobrze mowia najlatwiej jest krytykowac ale zeby ten ktos co krytykuje mial pojecie musi wysluchac zdania obydwu stron a nie osoby autora tego tekstu a jak mniemam nie jest bezstronny ma w tym cel a nim jak zauwazylem jest zwalczanie konkurencji.<br><hr>biegly<br>
Komentatorzy napisał(a):Myśle że mam;)Dopiszę też że kapitał wiedzy proponowany przez tą firmę 'Superbike"czy jak tam sie zowie, kończy się na paragrafie "kto świadomie naraża innych na utratę zdrowia lub śmierć ,podlega karze pozbawienia '...i tak dalej .Co do samego red. Łovtzy zaś mysle ze nie musi on zwalczać żadnej konkurencji .On tylko był uprzejmy ostrzec ,i radzę przeczytać ten tekst jeszcze raz ,a nie obrażać się na niego.<br><hr>Podpisany jak wyzej<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie wiem jaki maja kapital wiedzy i sie na ten temat nie wypowiadam ale to ja swiadomie podejmuje decyzje czy jechac tam i czy brac w tym udzial a nie za mnie podejmuje decyzje ta czy inna firma. Co do redaktora ja się tylko dziwie czego tylko tej imprezy się uczepił znam i Ty pewnie też inne podobne do tej wiec powinny byc ujete w calosc a nie napietnowana jedna a reszta ok.<br><hr>biegly<br>
Komentatorzy napisał(a):A ja wiem,ale mniejsza o to.Co do red. Analizując tekst ,to ta firma idealnie wpisała się jako negatywny przykład w przekaz kierowany do ludu.Po prostu spełnili wszystkie punkty z ostrzeżenia przed granicami podejmowanego ryzyka.Przeczytaj tekst jeszcze raz.:)lub zapytaj się sam kolegi red.Pozdr.<br><hr>Podpisany jak wyżej<br>
To jak wiesz to może jednak się wypowiedz, czytam i wiem jedno redaktor znalazł sobie kozła ofiarnego i jeszcze te jego stwierdzenia o zgrozo mają patronat a niby czemu mają nie mieć? wiem jedno tak samo wpisującą się imprezą w te jego podpunkty jest Gymkhana a tam kto jest patronatem? Jak wiesz to sobie odpowiadaj bo ten tekst to jest jedna wielkie przebranie i wykreowanie nielegalności a już nie wspomne o prokuratorze... dla mnie dno i perfidne niszczenie konkurencji pod zasłoną wcześniej wymienionych legalności a już wspominanie o tym że pisze że robią kawał dobrej roboty a przy okazji wałkowanie wcześniej o tym jakie to nielegalne daje mi do myślenia jeśli ty tego nie doczytałeś to polecam jak mi radziłeś przeczytać jeszcze raz ale uważniej. Pozdrawiam<br><hr>biegly
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2012, 23:30

Komentatorzy napisał(a):Witam,z tego wygląda ze firma ścigacz nie zdaje sobie sprawy z czynów swojego pracownika Pana Łowieckiego-po pierwsze to w tym artykule zostało naruszone prawo (gdzie w tekscie Pan Łowiecki pisze o tym jak powinno się go przestrzegać) i teoretycznie Firma wyzej wymieniona może otrzymać pozew o naruszenie wizerunku firmy Superbike,ale to tytułem wstępu.Czyli juz na samym wstępie mamy złamanie przepisów prawnych.Dalej Pan który postanowił napisać ten artykuł zapomniał wspomnieć,ze robi to w celu wykluczenia konkurencji gdyż sam organizuje inna impreze na torze w Poznaniu (tylko koszt tej imprezy z wszystkim wynosi około 5tys zł na uczestnika) i jak sam stwierdził drażni go,ze ludzie mówią o tym iż mają tańszą alternatywę jazdy sportowej na motocyklu(ewidentnie jest to sprawa personalnych ambicji Pana Łowieckiego-co świadczy o braku profesjonalizmu).Jeśli chodzi o nawierzchnie to tym bardziej pogrążył się Pan wykazując swoją niewiedzę gdyż nawierzchnia, która została przez Pana opisana jest charakterystyczna dla Modlina-natomiast prosze mi wierzyć nie wszędzie jest taka nawierzchnia jak w Modlinie.Są inne lotniska które mają inną strukture asfaltu i o wiele bardziej nadają się do tego typu imprez!!(NIE są chropowate i NIE wydzierają opon) jeżeli ktoś chce się przekonać to może przyjechać jako widz i popatrzec na opony!!Jeśli chodzi o Pana Łowieckiego to NIE sądzę,zeby był dla kogoś autorytetem w tych sprawach,ani NIE jest czołowym zawodnikiem ani Nie jest zawodnikiem nawet zblizającym się do wyższych pułapów zawodniczych,a ni nie jest czlowiekiem z wystarczajacym doświadczeniem,zeby opisywać te sytuację.Jeśli chodzi o homologację proszę Pana to kiedyś spotkaliśmy się na torze w lublinie który tez nie ma homologacji do takich imprez a jednak takowe się odbywają i tam własnie się spotkaliśmy,co tymbardziej mnie utwierdza w tym,ze nie powinien Pan zabierać głosu w tej sprawie.Smutna jest prawda,ze taki człowiek który w ŻADEN sposób nie powinien byćc człowiekiem który rozstrzyga takie sprawy jednak to robi i odstrasza motocyklistów którzy mogą mieć możliwosc pojezzdzic w BEZPIECZNYCH warunkach wydając nie dużą sumę pieniędzy.Oświadczam do tego,ze tor jest bezpieczny-są zachowane duże pola do wyjazdu z zakrętu-mozna spokojnie w razie czego wyjechac w "trawe" i wrocic na tor,asfalt nie jest niebezpieczny.Są to świetne warunki do potrenowania w cenie 200zł a nie 5000zł tak jak oferuje Pan Lowiecki.Do tego robią to ludzie z pasją,którzy ostatnimi czasy nie zarabiają na tym a dokładają i choc czasem przez niektorych są mocno zniechęcani to dalej robią to dla NAS!!! zebysmy mieli gdzie trenować.Wkładają w to ciężką pracę i olbrzymie nakłady czasu i pieniedzy!!Ludzie pamiętajmy,ze w polsce mamy coraz mniej takich imprez i przez ludzi typu Pan Łowiecki nie będziemy mieli gdzie trenować,zostanie nam tylko Poznan na który wielu z nas nie stac!!.Jesli chodzi o wypadki to muszę zdementować z premedytacją przywołaną sytuację przez Pana Łowieckiego.Otóż wypadek który miał miejsce w MODLINIE,był wynikiem zle dobranych barier które rzeczywiscie były niebezpieczne-jednak na treningach firmy superbike zastosowano zupełnie inny sposób znakowania zakrętów który jest o wiele bardziej BEZPIECZNYi!! cały tor jest tak przemyślany zeby nikomu się nie stała krzywda,i mam nadzieje,ze tak będzie!! Pozdrawiam Bartosz Osiecki PS:dodam tylko,ze Pan Łowiecki swojego czasu dużo spędził trenując i zachwalając lotnisko Modlin wraz z firmą,która uczy motocyklistow techniki jazdy,szkoda tylko,ze odkąd ta firma tam juz nie organizuje treningów zaczyna krytykować takie imprezy-świadczy to...chyba nie musze pisac o czym Jeszcze raz pozdrawiam i zachecam do brania udziału w tego typu imprezach gdyz mozna sie wiele nauczyc i spedzic fajnie czas wraz z motocyklowym towarzyswem!! Aha dodam tylko,ze w jedyny sposob jaki jestem zwiazany z firmą Superbike to jest moj wolontariat,pomagam tej firmie za DARMO z całego serca po to abyście mogli jezdzić w fajnych warunkach.Kosztuje mnie to wiele czasu,poswiecenia,siły i również pieniędzy!! pracowałem w pocie czoła zeby było wam fajnie!!<br><hr>Bartosz Osiecki<br>
Na samym początku należy sobie zadać pytanie i jasno określić profil imprezy. Nazwa to Wyścigowe Treningi Motocyklowe. I tutaj z miejsca nasuwa mi się pytanie. To wyścigi, czy trening? Nie istnieje taka materia jak wyścigi treningowe, albo treningi wyścigowe ;D Na Dzień Dobry coś tu nie gra... Kolejną kwestią jest impreza organizowana przez Pana "Łowieckiego" :) Tak informacyjnie. Proszę nawet nie dokonywać prób porównawczych obydwu imprez. Zawartość merytoryczna, organizacyjna, jakość i wiedza instruktorów z najbardziej cenionej szkoły motocyklowej formatu światowego oraz produkty dodatkowe, które oferuje Pan "Łowiecki" w pakiecie swojej imprezy, ma się tak do "wyścigowych treningów" ;) jak przysłowiowy piernik do wiatraka. Pominę już kwestię bezpieczeństwa, ubezpieczeń, zabezpieczeń i legalności przedsięwzięcia. Delikatnie mówiąc i absolutnie nikogo nie obrażając, tych dwóch produktów nie da się porównać i ustawić na jednej płaszczyźnie. Zapraszam również do ponownego zapoznania się z cennikiem imprezy organizowanej przez Pana Łowickiego i skorelowaniem swojej wiedzy na temat kosztów uczestnictwa w TRENINGU DOSKONALENIA JAZDY JEDNOŚLADEM. W dyskusji został również poruszony temat nawierzchni na której poruszają się motocykliści w "treningach wyścigowych" :) - przepraszam nie mogę powstrzymać się od tych uśmiechów :) Nie jestem co prawda specem od mieszanek betonowych, ropopochodnych, warstw bitumicznych itp. Jestem natomiast pilotem. Nie jedno lotnisko już zwiedziłem, na niejednym lądowałem. Struktura oraz konsystencja asfaltu i nie ważne, czy jest to lotnisko militarne, cywilne w Polsce, czy w Bangladesz ma ściśle określone zadania ( temat rzeka więc się nie będę rozwodził ) Dlatego też pomysł rywalizacji ekstremalnej jazdy na czas i na złamanie karku po tej nawierzchni nie wydaje się najlepszym i najbardziej ekonomicznym pomysłem. Opony używane w lotnictwie - i znów, bez względu na to czy są to typy ciężkie, GA, czy ultra light, a nawet śmigłowce, zrobione są z bardzo specyficznych twardych mieszanek ( nie jest to regułą, wpływ na to typ podłoża na którym mają być eksploatowane, ale w większości ) Przybliżając temat. Jedna opona w takim pierwszym lepszym "Benku" musi znieść obciążenie ok 34 ton podczas kołowania, przy starcie rozgrzewa się do ponad 120 - 130 stopni C. Następnie uśredniając pułap przelotowy, leci sobie kilka godzin w temp -50 stopni C. Przychodzi moment lądowania i dostaje bardzo mocnego strzała ( jeszcze jak wolant trzyma dobra ręka to z przycierą ) I tutaj niech Szanowny kolega zada sobie sam pytanie. Ile wspólnego ma opona motocyklowa z tą używaną w lotnictwie? Ja porównał bym poruszanie się na wysokiej jakości oponie wyścigowej po drogach kołowania i po drodze startowej do tarcia papierem ściernym po pachwinach.
Na koniec chcę podkreślić, że uważam ( podobnie jak Pan Łowicki ), że całe mnóstwo dobrej roboty zostało wykonane wokół tych wyścigów. Rzeczywistość w naszym pięknym kraju jest jednak taka, a nie inna. Nie mamy gdzie jeździć, trenować i doskonalić się. Myślę, że autor w swoim tekście chciał uzmysłowić i ostrzec organizatorów przed wymiernymi konsekwencjami ewentualnej tragedii, która to mam nadzieję nigdy się tam nie wydarzy. Gwarantuję Wam Panowie, że jak nie daj Boże coś tam się stanie, to prokuratura, media, sędziowie i jeszcze kilku mądralińskich, powiesi tak na Was "psy", że nawet mi się nie chce tego wyobrażać i nie życzę Wam tego. Na dowód proszę zapoznać się z bardzo świeża sprawą. Czy chcecie żeby wyglądało to jak poniżej?

<a href="http://jaworzno.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1407515,smiertelny-wypadek-w-jaworznie-podczas-nielegalnych,id,t.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://jaworzno.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1407515,smiertelny-wypadek-w-jaworznie-podczas-nielegalnych,id,t.html</a><br><hr>scatlock
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości




na gr