Zobacz wątek - Pytanie o ogłoszenie OTOMOTO / Przywitanie ( Małopolska )
NAS Analytics TAG

Pytanie o ogłoszenie OTOMOTO / Przywitanie ( Małopolska )

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pytanie o ogłoszenie OTOMOTO / Przywitanie ( Małopolska )

Postprzez dirtysanchez » 30/4/2012, 10:57

Witam serdecznie,

Nie tak dawno, skończyłem egzaminowanie kat A. i dostałem magiczny dokument - rozglądałem się za różnymi motocyklami, i zdecydowałem, że będzie to 500cc skuter - stricte na miasto i lekkie wypady poza.


Na oku w Krakowie mam aktualnie:

http://gielda.scigacz.pl/Yamaha,Tmax,M3018065.html



Obrazek

Opis pojazdu

Najlepszy maxi skuter !!!

WGP 50th Anniversary Edition

Yamaha T-Max to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą dynamicznie i szybko poruszać się po mieście, ale nie stronią także od dłuższych wyjazdów.

Nisko ułożony środek ciężkości i super sztywne zawieszenie. Koniec z wiotkim tyłem, typową przypadłością skuterów.

Silnik: Twin o pojemności 500ccm, mocy 44 KM i momencie obrotowym 56Nm. Chłodzony cieczą 8 zaworowy silnik z rozrządem DOHC i wałkami wyrównawczymi, można zaliczyć do typowych jednostek żywcem wziętych z motocykli. Cylindry są ułożone płasko i skierowane w kierunku jazdy. Chłodnica znajduje się za przednim kołem na samym spodzie pojazdu. Wszystko tak aby obniżyć środek ciężkości.

ABS , immobiliser, komplet kluczyków wraz z serwisowym.

Skuter w idealnym stanie technicznym i wizualnym.

ZACHĘCAM BO NAPRAWDĘ WARTO! TO OSTATNI MOMENT NA KUPNO DOBREGO MOTOCYKLA W DOBREJ CENIE!

KONTAKT Z OSOBĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ SPRZEDAŻĄ MOTOCYKLA: 519559015
Rok produkcji: 2007
Dodatkowe wyposażenie:
autom. skrzynia biegów elektryczny starter
Dodatkowe informacje:
bezwypadkowy

zobacz pełną treść ogłoszenia




Rocznik 2007 + ABS,
Byłem u gościa, skuter nie zarejestrowany (blachy FR), papiery bez tłumaczenia, przejechane około 19tyś, z zewnątrz wygląda "OK". Odpalałem, bo na więcej sobie pozwolić nie mogłem - startuje 'z wejścia', na zimnym silniku ( stał w garażu ).

Pytanie, czy ktoś już tam był ?
Oglądał może ? Ma jakieś zdanie ? Mógłby podjechać ze mną by przyjrzeć się temu bliżej ?

Cholernie atrakcyjna cena ale stan 'niewiadomy' - stoi u gościa podobno od września ( wtf ? )..

Problem z tym taki, że się nie można tym nigdzie 'pokręcić' ani do Yamahy zabrać bo blachy nie zmienione, ubezpieczenie się pół roku temu skończyło a kłaść mu na stole 14 tyś i 'ryzykować' to kompletna głupota..

Dzięki wszystkim za pomoc w tym temacie, nie chciałbym się naciąć na bubla.. jak każdy, stąd postanowiłem napisać.

Pozdrawiam ! :?:[/quote]
1911.
dirtysanchez
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2012, 18:35
Lokalizacja: Krakow


Postprzez motoluka » 30/4/2012, 11:19

Najlepszy wybór w tej klasie, skoro stoi w Krakowie to podjechanie do Yamahy nie jest problemem, no już nawet jak chcesz być nieskazitelny to weź przyczepkę ze Statoila, za 35PLN na dobę. Szkoda swoją drogą, że nie pisałeś wczoraj bo byłem w Krakowie to byśmy się wybrali. Możesz też wziąć jakiegoś mechanika z Yamahy za opłatą. Ja bym w ciemno nie brał.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez dirtysanchez » 30/4/2012, 11:26

@motoluka,
Dzięki za odpowiedź,
Słabo się znam w temacie, bo dopiero zaczynam i chciałem kupić TMAX'a ale nie mam jak się zorganizować bo haka w samochodzie brak i nikogo znajomego siedzącego w dwóch kółkach..

Poza tym, nie wiem co po zakupie mnie jeszcze czeka - skoro wciąż na Francuskich blachach, jakieś dodatkowe wysokie koszty?

Boje się że to będzie kmiot, za chatą 'u szwagra' setki plastików i rozebranych skuterów stało, dosłownie setki, lampy, owiewki, fotele, lusterka, kur## wszystko co można sobie wyobrazić..
A T-MAX piękny, jak namalowany...

Szkoda, że się tak 'mineliśmy' - może ktoś jeszcze będzie chętny by 'to' oglądnąć ?

Pozdrawiam serdecznie!
1911.
dirtysanchez
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2012, 18:35
Lokalizacja: Krakow

Postprzez motoluka » 30/4/2012, 11:28

Wiesz co, jeżeli to handlarz i mówisz, że tyle różnego rodzaju części tam stało to ja bym raczej odpuścił, albo przynajmniej bardzo dokładnie go sprawdził. Czasami takie złomy sprowadzają i klepią, że szkoda gadać.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez dirtysanchez » 30/4/2012, 11:33

Chyba masz rację, lepiej zapomnieć i odczekać poszukać - może się uczciwy prywatny sprzedawca znajdzie.
Warto żeby ktoś potwierdził podejrzenia, wtedy ten post będzie przestrogą dla ludzi zainteresowanych, bo szkoda kasy, nerwów, czasu i wszystkiego na takich sprzedających.

Uczciwości w handlu dziś już ##wa nie znajdziesz..
1911.
dirtysanchez
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2012, 18:35
Lokalizacja: Krakow

Postprzez motoluka » 30/4/2012, 11:58

Wiesz, ja Cię nie zniechęcam bo motocykla nie widziałem i nie mogę powiedzieć, że "zderzył się z mamutem" studzę po prostu emocje, większa szansa w takim przypadku, w przypadku kupna u takiego handlarza na złom niż u motocyklisty. Nie twierdzę jednak, że motocykl od motocyklisty to motocykl, którego nie musisz sprawdzać. Nie myślałeś może o szukaniu sprzętu u polecanych sprzedawców z dobrą renomą? Np. u takiego Motonity, przykładowy link http://otomoto.pl/kymco-xciting-500-z-g ... 57560.html taki sprzedawca nie pozwoli sobie na jaja bo więcej na tym straci niż zyska, no i do tego dostajesz gwarancję. Zapytaj może czy nie mają na oku interesującego Cię modelu.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez dirtysanchez » 30/4/2012, 12:06

motoluka, ciekawe bo mają tam właśnie TMaxa, świetny namiar !

http://motonita.otomoto.pl/yamaha-tmax- ... 12768.html


Ogromnie dziękuje za polecenie, pisałeś że to pewne źródło, 100% ?

Pozdrawiam
1911.
dirtysanchez
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2012, 18:35
Lokalizacja: Krakow

Postprzez motoluka » 30/4/2012, 12:11

O widzisz nawet nie widziałem. Co do pewności źródła to mnóstwo osób poleca Motonitę. Nie ma niestety na forum Pana Wiewiórki, on miał tam kontakty i znał dobrze ten serwis. Nie słyszałem żeby ktoś był niezadowolony, sprzęty mają pewne i zadbane. Do tego masz gwarancję, możesz zapewne wynegocjować serwis gratis. Zawsze jednak warto wpaść i zobaczyć z kimś kto się zna to oczywiste. Ja w każdym bądź razie polecam, byłem bliski kupna od nich FZ6, ale wyszło tak, że znalazł się bliżej domu od prywatnego kolesia.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez dirtysanchez » 30/4/2012, 12:15

Dzięki ogromne za pomoc, MOTONITę zostawiam w zapasie - bo kawałek drogi jest żeby pojechać ( Kraków / W-wa / Kraków ) - nie mam jak stamtąd zabrać spowrotem moto bo haka brak w samochodzie. Ale oferta świetna, najwyżej jak się nic nie wyklaruje w małopolsce, to będe się organizował z transportem..

Poszukam czegoś jeszcze lokalnie może ktoś coś prywatnie wystawi..

W każdym bądź razie, jak coś namierze w małopolskim, podziele się info - może uda się wspólnie wybrać oglądnąć a już przynajmniej zrobić liste na co zwrócić uwagę przy zakupie używki..
1911.
dirtysanchez
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2012, 18:35
Lokalizacja: Krakow

Postprzez motoluka » 30/4/2012, 12:31

No ale on jest zarejestrowany i ubezpieczony, na luzie sobie możesz śmignąć autobusem i wrócić motocyklem.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez C-bool » 30/4/2012, 13:06

W życiu bym nie dał tyle kasy za skuter. Przecież za tą kasę ma się już sporta w tym samym roczniku... Moim zdaniem, ten skuter nie jest wart swojej ceny.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kaai » 30/4/2012, 13:32

C-bool, znajomy kupił gsxr1100, przelatał 2miechy i sprzedaje, z zamiarem kupna wielkiego skutera, tak o. zawsze chciał takiego skutera i tyle.
wszystko zależy od ludzi, jedni wolą zapierniczać na sportach, dawać na gumę itp, a inni wygodnie, automaticiem po mieście jeździć + trochu dalsze trasy.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez C-bool » 30/4/2012, 16:39

Tylko czemu ten automatic jest taki drogi?
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kaai » 30/4/2012, 16:55

Za wygodę się płaci
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez pietrek7557 » 30/4/2012, 18:32

To juz wolalbym starego goldwinga od maxi skutera
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez dirtysanchez » 1/5/2012, 13:39

motoluka,
udało mi się poszperać w sprawie tego TMAXa z Krakowa i faktycznie okazał się być wielką ściemą. Przed sąd sku#@!na za handel takim złomem!

Cytuję gości z innego forum, wypowiadających się na temat tego MaxiSkutera:

http://www.forum.burgmania.net/topic/6493-czy-oferta-jest-interesujaca/page__st__2600__p__244038#entry244038 (otwórz link)


Uważajcie!
1911.
dirtysanchez
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2012, 18:35
Lokalizacja: Krakow



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê