Zobacz wątek - Pytań parę...
NAS Analytics TAG

Pytań parę...

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pytań parę...

Postprzez pietrek7557 » 10/4/2012, 19:41

Jakoś wcześniej nie miałem okazji napisać więc piszę. Mam trzy pytania:

Znalazlem jedno ogloszenie.

http://allegro.pl/yamaha-fz6-fazer-600- ... 57127.html

Niewatpliwie opona z tylu w najblizszym czasie jest do wymiany. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz - jak w motocyklu ktory ma rzekomo 7000 przebiegu i nie jest typowym sportem, mozliwa jest sytuacja ze opona jest do wymiany? Czy jest to krecony przebieg? Efekt jazdy na kole? Palenie gumy? Z czego to moze wynikac?
Pytanie numer dwa. Niektórym moze sie wydac glupie. Jezeli zlapie gume w oponie bezdetkowej i zorientuje sie podczas jazdy, co powinienem zrobic? Jechac do wulkanizatora/seriwsu? Zatrzymac sie i czekac na pomoc? Czy moze dzisiejsze nowoczesne opony pozwalaja na (w razie przebicia) dojazd do domu (jezeli jest to kwestia kilkunastu/kilkudziesieciu km)?
Ostatnie pytanie. W jaki sposob niektorzy forumowicze sa w stanie na podstawie zdjec motocykla, ocenic w jakim stanie jest naped? Szczegolnie jesli sa to zdjecia pokazuje moto z odelglosci dwoch, trzech metrow. Pytalem o to mechanika - stwierdzil ze wlasciwie nie jest to mozliwe, bo nawet jesli widac ze lancuch zwisa, nie oznacza ze jest w zlym stanie, poniewaz wystarczy ze zebatka jest nieodpowiednia. Stwierdzil ze nalezy podniesc tylne kolo i kawalek po kawalku sprawdzac naciag motocykla czy jest rownomierny.

Nie znam sie na mechanice. Prosze o wyrozumialosc :)
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole


Postprzez Vergon » 10/4/2012, 20:07

Jest możliwe, że opona schodzi po 7kkm normalnego użytkowania, ale warunkiem jest sportowa (miękka) opona i konkretne obchodzenie się z gazem. Palenia gumy też nie możesz wykluczyć. Jazda na kole nie ma na to kolosalnego wpływu.

Jak złapiesz gumę to wyciągasz ze schowka "koło zapasowe w sparyu", psikasz i jedziesz dalej. Pogoogluj sobie o tym.
Jak będziesz jechał na kapciu to potniesz oponę, którą zresztą i tak dobrze byłoby wymienić dla świętego spokoju zamiast naprawiać.
Nie ma jeszcze seryjnie montowanych opon RunFlat w motocyklach, więc do domu nie pojedziesz.

Na niektórych fotach można się dopatrzeć kształtu zębów tylnej zębatki, im bardziej ostre tym bliżej do wymiany.
Poza tym stopień naciągnięcia łańcucha co jest efektem jego wyciągnięcia/zużycia można rozpoznać po stopniu cofnięcia koła w wahaczu. Im oś koła jest bliżej końca wahacza tym jest tym samym bardziej naciągnięty.
Jak zęby są ostre, ośka na końcu podziałki na wahaczu a łańcuch wisi jak szmata to nie potrzeba tu mechanika, żeby wiedzieć, że lada moment pęknie nam 500zł.

To tak najogólniej mówiąc
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez pietrek7557 » 10/4/2012, 22:23

No Fazer mimo wszystko typowym sportem nie jest, wiec zastanawiam sie co ktos musial z nim wyprawiac ze tak szybko sie zuzyla
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Dzesiu10 » 10/4/2012, 22:46

Dlaczego jak wchodzÄ™ na link to jest z 1000 a nie fazerka?
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez rosiboj » 10/4/2012, 23:41

Nowiutenka opone można zjechać w około 4 baki paliwa jak sie ma gdzie poszaleć ale wtedy byś widział ,ze jest cała postrzepiona/potopiona i nie mowie o paleniu gumy, a na miękkiej sportowej oponie jeżdżąc normalnie zrobisz od 4-8tys zanim bedzie sie nadawała do wymiany. Oczywiście to zależy od tego kto jak jeździ i co według niego jest dobra a co zużyta opona. Więc w tych 7 tys nie ma nic dziwnego, niestety link pokazuje inne moto więc nic wiecej nie da sie powiedzieć a co do napędu to koledzy już wyjaśnili jak można magicznie wyczytać co i jak. Od siebie powiem, jesli ktoś o napęd nie dbał to gwarantuje ,ze o moto tez nie dbał więc warto dobrze sie mu przyjrzeć.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Vergon » 11/4/2012, 06:38

Wczoraj jak pisałem posta był jeszcze Fazer :shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pietrek7557 » 11/4/2012, 11:48

No coz sprzedawca wycofal moto z aukcji, w zakonczonych tez niestety nie widze, teraz w miejscu ogloszenia pojawila sie z1000 - moze po prostu yamaha sie sprzedala, a sprzedawca zamiast kupowac nowe ogloszenie, pozmienial dane. W kazdym razie dzieki za odpowiedzi.

To jeszcze jedno pytanie. Bo mowicie o oponach miekkich. W najblizszym czasie planuje kupic yamahe fz6, ma sluzyc pod katem codziennych dojazdow i krotkodystansowej turystyki. Jakie opony beda najlepiej do tego sluzyc i ile km sa w stanie wytrzymac przy spokojnej jezdzie? Bo nieukrywam ze bulenie 1000 zl za opony co 8 000 km to nie bardzo mi sie usmiecha :) W mojej cbr 125 z przebiegiem 8500 km, tylna opona jest najwyzej w polowie zuzyta, wiec zakladam ze wystarczy na jakies 15 000 km przy moim stylu jazdy. Mam nadzieje ze w FZ6 tez jest to realne :)
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Vergon » 11/4/2012, 20:01

Np. Pirelli Diablo Strada, albo Pirelli Diablo Rosso. Te pierwsze już za jakieś ~700zł za komplet wyrwiesz, te drugie droższe, masz też Continental Sport Attack w cenie Rosso.
Rosso i Attack są bardziej pseudo sportowe stąd ich wyższa cena.
Bez pałowania powinieneś zrobić te 13kkm.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pietrek7557 » 12/4/2012, 11:13

W porzÄ…dku, dzieki za odpowiedz. Widze ze na allegro te Diablo Rosso za komplet mozna i za 850 kupic tylko 2 - 3 letnie (nowe). Ale nie sa mi potrzebne takie opony w Fazerce takze sie zadowole StradÄ….
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Insekt » 12/4/2012, 13:31

na pewno bedziesz zadowolony, bierz smialo.
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê