Zobacz wÄ…tek - Jaki typ kasku na miejski motocykl?
NAS Analytics TAG

Jaki typ kasku na miejski motocykl?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jaki typ kasku na miejski motocykl?

Postprzez gerwazy2010 » 23/3/2012, 08:54

Cześć.
mam dylemat. Polega on na wybraniu właściwego typu kasku: otwarty <> integralny.
Kupiłem lekki motocykl miejski 250 cm3, który:
1. będę użytkował w celu dojazdu do pracy i z powrotem, sporadycznie w innych okolicznościach.
2. Będę jechał raczej w szczycie rano i popołudniu - tak jak to się kończy pracę...
3. Pracuje i mieszkam w Warszawie czyli będzie spory ruch na ulicach.
4. Nie przewiduje rozwijać prędkość większą jak 70 km/h. Nie mam zapędów do szybkiej jazdy.
5. Jest to mój pierwszy motocykl i początek użytkowania jednośladów w ogóle.

Jak widzę po mieście to więcej jest kasków integralnych, które są o wiele bezpieczniejsze. Ale to również w większości szybsze motocykle. Nie wiem czy można tu zastosować złoty środek między bezpieczeństwem a komfortem jazdy i wybrać kask otwarty, bo przecież chodzi też o to aby korzystanie z motocykla nie było udręką w gorące dni. Czy jednak nie należy robić kompromisu w zakresie bezpieczeństwa, bo zęby stracić można nawet i przy 30km/h .... Co poradzicie?

Z góry dzięki!
pozdrawiam, TN
gerwazy2010
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/3/2012, 08:35
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Wojciech_Moto » 23/3/2012, 09:28

Jeżdżę także po Wawie a czasem poza, 600tką. Bardzo rzadko wsiadam na skuter 50cm (ale to poza Wawą). Tylko na 50cm zakładam otwarty, poza tym zawsze i wszędzie integralny. Jak ci będzie gorąco to podniesiesz sobie szybkę. Aha, i n t e g r a l n y , bo przy szczękowym będzie cię kusiło podnoszenie szczęki, jak dość często czynią to panowie policjanci.
Wojciech_Moto
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 23/6/2011, 21:18
Lokalizacja: Mazowsze


Postprzez LatajacyHolender » 23/3/2012, 12:55

Smigam do pracy (60km, 80% to autostrada, reszta to miasto) w szczekowcu (Nolan N90). Wygodny i w miare cichy. Szczeka fajnie sie sprawdza w miescie, na swiatlach czy na stacji benzynowej.
Avatar użytkownika
LatajacyHolender
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17/5/2011, 10:17
Lokalizacja: Amsterdam



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê