Zobacz wątek - Ucisk kasku na głowie
NAS Analytics TAG

Ucisk kasku na głowie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ucisk kasku na głowie

Postprzez affectpct » 26/2/2012, 22:25

Witam od niedawna mam scorpiona exo 900 przez pierwsze minuty około 10 jest w porządku ale po dłuższym trzymaniu kasku i pochyleniu głowy do przodu czuje spory ucisk górnej częsci głowy nad uczami niby idzie to wytrzymać

ale jak uniose lekko kask do góry jest lepiej lecz pod wpływem ciężaru się obsuwa czy jest możliwe że to się wyrobi czy zmienić tez kask?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24


Postprzez bryk77 » 27/2/2012, 01:50

Minimalnie Ci się kask na głowie ułoży, ale jak na moje oko to zły kask sobie wybrałeś. Tzn, rozmiar może być właściwy, ale kształt Twojej głowy może się nie zgrywać z kształtem kasku. Mnie, np. szołeje i HJC na głowie nie leżą.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin


Postprzez Kvba » 27/2/2012, 03:32

Dokładnie tak jak bryk napisał. Chociaż ja wątpię żeby akurat górna część kasku się ubiła bo tam na dobrą sprawę nie ma co się ubijać. Boczne gąbki, dostosują się do kształtu twarzy i jeśli ucisk jest w miejscu w którym znajdują się jeszcze gąbki to powinno się to dopasować z czasem. Natomiast jeśli miejsce od którego idzie ucisk jest poza gąbkami to marne szanse.

Właśnie tak to jest z kaskami, nasze dyńki nie pasują do wszystkich kasków niestety. :)
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sturl4ny » 27/2/2012, 10:14

Wydaje mi sie, ze wybrales zaduzy rozmiar kasku, skoro mowisz, ze pod wplywem ciezaru osuwa sie. Osobiscie posiadam exo-500 i jest dopasowany idealnie, nie ma najmniejszego prawa osuwania sie. No ale, zeby zaduzy cisnÄ…l...
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez affectpct » 27/2/2012, 10:26

kask moge wymienić myślę o givi x modular ale też bym musiał posiedzieć z nim na glowie z pół godzinki
ucisk pojawił się tuż nad uszami mniej więcej tam gdzie idą ramki brylków

dziś rano założyłem go ponownie po 20 min narazie czuje b. delikatny ucisk wszystko zależy jak ubiorę kask jeżeli presunę go minimalnie u dolowi jest nawet ok

nie wiem jak powinno się ubierać kask czy zapięcie na dole musi byc ściśnięte na maksa?

wydaje mi się że ucisk jest zwiążany z noseniem okularków ponoszę go jeszcze z pół godzinki i napiszę co i jak i przejde się jeszce do sklepu dodaje fotke gdzie czuje ucisk

Obrazek (otwórz link)

hmm jednak ucisk się nasila po około 25min chyba wymienie kask
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez maciejka69 » 27/2/2012, 10:58

W tym miejscu to chyba jakoś za wysoko żeby to było od okularów. Mógłbyś spróbować ponosić z pół godziny bez okularów dla pewności. Jeśli to okulary, a soczewki nie wchodzą w grę, to pozostaje chyba wymiana. Generalnie zasada jest taka. Kask założony na głowę musi być tak dopasowany, żeby (niezapięty!) przy potrząsaniu głową nie latał na wszystkie strony tylko w miarę przylegał do głowy. Jak już jeździsz, pasek nie musi być tak zaciśnięty, żeby Ci oczy wyszły. Pasek ma za zadanie uniemożliwić spadnięcie z głowy w razie przewrotki i tyle.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez affectpct » 27/2/2012, 11:44

dziekuje za info tak też zrobie i sprawdze
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez affectpct » 27/2/2012, 11:49

największy problem mam z tym że nie wiem jak abrdzo kask ma byc pochylony do przodu?


teraz jak ubrałem wydaje się być w maire ok
ale kask mam bardziej pochylony do przodka
tz.
broda nie dotyka podbródka jest nieco wyżej

usta mam przy dolej parti wizjera a brwi tuż przy górnej jak nosze w taki sposób kask wydaje się być wygodniejszy lecz jakis tam ucisk ciągle pozostaje ale już nie tak silny czy jeżeli wrzuce wam foto powiecie mi czy kask nosze tak jak się powinno ropbić?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez RUTRA.RD » 27/2/2012, 12:20

niektore kaski maja taka konstrukcje ze upijaja bardziej
z mojego doswiadczenia - ulozy sie daj mu tylko czas
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez specificman » 27/2/2012, 12:30

affectpct napisał(a):największy problem mam z tym że nie wiem jak abrdzo kask ma byc pochylony do przodu?
(...)
Górna krawędź tuż nad linią brwi.

broda nie dotyka podbródka jest nieco wyżej
I dobrze, broda ma niczego nie dotykać.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hubi199 » 27/2/2012, 16:10

a ten scorpion nie jest czasem pompowany dodatkowo??
Spróbuj delikatnie palcami gąbke przygnieść. Tylko nei zabardzo
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez Sturl4ny » 27/2/2012, 19:46

hubi199 napisał(a):a ten scorpion nie jest czasem pompowany dodatkowo??
Spróbuj delikatnie palcami gąbke przygnieść. Tylko nei zabardzo


Poduszki do pompowania znajduja sie na wysokosci policzkow, wiec w tym wypadku pompowanie ich nic nie zmieni.
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez affectpct » 27/2/2012, 20:56

kurde nie wiem co zrobić

nosiłem kask bez okularów i po kolo 20-30min ucisk się pojawia około 2,5cm nad uszami gdy sćiągne kask jest wyczuwalne zgrubienie taki odcisk ugniatanie gąbki chyba nic nie da bo to uciska mnie tam gdzie się gombka kończy a póki co nie mam na co wymienić kask givi w tej cenie jest ale l która jest za duża moge kask oddać i poczekać na m givi albo męczyć się w skorpionie co powiecie?

jak go mam na głowie to myślę oddaje a jak nie to przymierzam znowu i próbuje ale chyba nie dam rady się tak męczyc podczas podrózy ;/
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez Sturl4ny » 27/2/2012, 21:44

affectpct napisał(a):kurde nie wiem co zrobić

nosiłem kask bez okularów i po kolo 20-30min ucisk się pojawia około 2,5cm nad uszami gdy sćiągne kask jest wyczuwalne zgrubienie taki odcisk ugniatanie gąbki chyba nic nie da bo to uciska mnie tam gdzie się gombka kończy a póki co nie mam na co wymienić kask givi w tej cenie jest ale l która jest za duża moge kask oddać i poczekać na m givi albo męczyć się w skorpionie co powiecie?

jak go mam na głowie to myślę oddaje a jak nie to przymierzam znowu i próbuje ale chyba nie dam rady się tak męczyc podczas podrózy ;/


No wlasnie, masz odczuwac przyjemnosc z jazdy, a nie katorge przez niewygodny kask.

Jezeli nie jestes w goracej wodzie kapany, to poczekalbym na Twoim miejscu na taki model, ktory wejdzie na ten Twoj baniak:D ja nad kaskiem myslalem dosc dlugo, i tez bylem bardzo niepewny,poniewaz jak wciagnalem tego scorpiona na leb to nie wiedzialem czy jest zamaly czy taki ma byc, bo wygladam jak chomik.

No ale tak ma byc. Mam nadzieje, ze nie nie bedzie cisnal, bo w sumie nie siedzialem w nim zbyt dlugo, a jak wspomniales ucisk pojawil sie dopiero po ~15min
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez RUTRA.RD » 28/2/2012, 08:23

kazdy kask sie musi do glowy dopasowac i najlepiej na jedna glowe go tylko zakladac to jest jak z pasem na silownie kozystac tylko ty jest git pozyczasz innym robi sie szmata
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez specificman » 28/2/2012, 10:40

A masz może długie włosy? Pytanie może wydać się dziwne ale ja np mam długie (no nie tak jak 20 lat temu ale zawsze) i jak "przyklepię" pod kominiarką to jest OK. Czasem jednak jak w pośpiechu się ubieram i pozwijają się bezładnie to potrafi kas w tym miejscu uciskać. Musze wtedy zdjąć i poprawić.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez misiekx15 » 28/2/2012, 14:11

Mam podobny problem, kupiłem używkę AGV K4. Prawka nie miałem więc śmigałem tylko po okolicznych wiochach krótkie rundki, wydawał mi się super. Leżał ciasno, lecz pewnie i nie powodował dyskomfortu. Problem pojawił się na kursach, śmigałem w nim godzinę, niekiedy po dwie, musiałem sobie robić przerwy, bo po 40 min, dyskomfort przeradzał się w ból. Mam dość wydętą głowę w górę (jajko) i chyba to jest powodem, bo właśnie uciska mnie na samym czubku głowy w jednym miejscu, prawdopodobnie tam gdzie kask się opiera.
misiekx15
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/2/2012, 00:01

Postprzez affectpct » 28/2/2012, 21:39

kask wymieniłem na ten sam model tylko na rozmiar L teraz jest wygodnie ale skąd mam wiedzieć że nie jest za duży?
Sprzedawca mówił że L jest ok ale wcześniej mówił że musze mieć m teraz zmienił zdanie gdy przyszedłem go wymienic

kask zbytnio się nie porusza jak się rusza to razem z moja skórą na twarzy wrzuce filmik na jutjube żebyscie zobaczyli czy jest to w granicach normy

w l nawet tak nie odczuwam wagi kasku jak w m to dobrze?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez Sturl4ny » 28/2/2012, 22:41

Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez nase » 28/2/2012, 23:01

Kask powinien być ciasny i ściśle przylegac. Z policzkow powinny robić się tzw. Chomiczki. Jak włozysz kąsk to trzymając go za zewnętrzna część spróbuj poruszać głowa. Powinieneś czuć przemieszczanie się kasku wraz z naciaganiem skóry, ale swobodne luźne ruszanie głowa wewnątrz powinno być niemożliwe.
Spróbuj tez majac zalózony kąsk i podniesiona szybke pchać kąsk do przodu Jednocześnie sprawdzając czy między wysciolke kasku a czolo możesz wsunac palce. Jeśli możesz tam umieścić parę palców to kąsk jest raczej za duży. W ekstremalnej sytuacji mógłby ci się przemiescic na głowie.
Powyzszego posta splodzilem na podstawie doświadczeń zdobytych podczas swoich przygód i uzyskanych porad przy wyborze kasku. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 28/2/2012, 23:36 przez nase, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
nase
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29/6/2011, 13:39
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê