Zobacz wÄ…tek - Gpz 500 cieknie spod napinacza
 
NAS Analytics TAG

Gpz 500 cieknie spod napinacza

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Gpz 500 cieknie spod napinacza

Postprzez kaboose » 9/2/2012, 17:02

Więc tak robie gruntowną renowacje kawusi i zauważyłem że cieknie z napinacza łańcuszka. Nie mam są tam 3 sruby - 2 małe(trzymające obudowe na miejscu) i jedna większa (jakiś związek z napinaczem). Olej zdaje sie cieknąć tylko spod całej obudowy(większa śruba sucha).
Teraz pytania:
1 czy jest tam jakaś uszczelka (może raczej oring - wnoszę po spojrzeniu w serwisówkę)
2 Z doświadczenia wiek ze dokręcenie śrub przy wyciekach nic nie daje (aczkolwiek teraz pomyślałem ze juz wielokrotnie stwierdziłem ze poprzedni właściciel to był partacz i może nie dokręcił po prostu jak trzeba - sprawdze jutro)
3 W manualu przeczytałem ze przy wykręcaniu i wkręcaniu napinacza trzeba trochę pokombinować (angielski techniczny jest trudny :P), ale obejrzałem filmik (link poniżej) wydaje się ze gość zna sie na rzeczy ale nie napisał nic na temat regulacji napinacza. I tu moje pytanie jeżeli będę zmuszony wykręcić napinacz to moge to zrobić tak po prostu czy robić według manuala?
4 Na jaką wysokość zamontować lagi? na równo z góną półką czy trochę wyżej (w cliponsach jest przygotowane na nie miejsce.


http://www.youtube.com/watch?v=ye7FAF02 ... lf=mh_lolz
Dodam ze do gościa pisałem ale juz kilka dni nie był aktywny i nie wiem kiedy bedzie.
Gpz 500s 1993r
kaboose
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1/2/2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez siwyyzf » 15/2/2012, 21:07

HEj tam pod tym napinaczem o ile się nie mylę jest normalna uszczelka. A napinacz ja w gs 500 zdemontowałem i zamontowałem i było ok. Znaczy ok, musisz trochę pokombinować żeby go włożyć tak jak by ściśniętego bo jak włożysz tak napiętego to ciężko będzie Ci to potem poskręcać. Napisałem jak było u mnie ;) Tyle co wiem:)
siwyyzf
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/2/2012, 20:09
Lokalizacja: Kraków


Postprzez kaboose » 24/2/2012, 15:29

Dzięki zdecydowałem sie na ryzyko i demontaż na własną rękę. Okazało sie ze jest to niezwykle proste, tym bardziej ze napinacz był inny niż w serwisówce i wystarczyło wyciągnąć sprężynę żeby go unieruchomić przy wkręcaniu.
Po dokładnym obejrzeniu stwierdziłem ze nie ma opcji aby gdzieś tam znajdował sie oring(mimo ze w serwisowce i manualu przy innym napinaczu były aż 2), Nie mogłem dostać takiej uszczelki, więc sposobem mojego staruszka który jest pasjonatem starych ciągników rolniczych do których drobne części są trudno dostępne, własnoręcznie dorobiłem uszczelkę z 2 warstw natawotowanego papieru i jednej warstwy papieru chyba woskowanego. Jak narazie uszczelka trzyma doskonale, nawet po rozgrzaniu i gazowaniu.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy w silniku są jakieś części plasikowe? Np prowadnice łańcuszka?
Razem z napinaczem wyszedł mału kawałek plastiku(taki "patyczek" 2,5cm na 2-3mm) i zastanawiam sie czy coś kończy swój żywot czy poprzedni właściciel syfu nawrzucał do silnika.
Gpz 500s 1993r
kaboose
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1/2/2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez hugo2003 » 24/2/2012, 19:02

Nie wiem jak w GPZ-cie ale u mnie w kawi byl sam napinacz bez jakis "patyczkow" podejrzewam ze nie ma sie co porownywac bo ja mam o-ring uszczelniajacy na napinaczu.
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kaboose » 24/2/2012, 20:53

Ten plastik to na pewno nie z napinacza, poprostu jakos sie dostał do silnika/ewentualnie odłamał się z czegoś i wpadł obok napinacza. Interesuje mnie tylko czy jakieś części plastikowe tam są, tzn w silniku.
Gpz 500s 1993r
kaboose
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1/2/2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez hugo2003 » 26/2/2012, 12:57

same slizgi sa plastikowe. Jesli jest bardzo twardy to prawdopodobnie kawalek slizgu....
Zapodaj foto jak mozesz.
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kaboose » 26/2/2012, 16:50

Plastik był miękki, nie kruchy. Zobaczę czy jutro go znajdę w warsztacie jakby co zrobię foto.
Gpz 500s 1993r
kaboose
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1/2/2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê